Skocz do zawartości
Iceberg

Pokonac Kelvina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...jako ze mam morskie akwa,chcialbym tez miec jego fotki,ktore w jak najbardziej naturalny sposob oddadza to co sie widzi w realu.Zauwazylem jedna rzecz,fotografujac przy zarniku 20 tys K akwa wychodzi cukrowo-niebiansko-niebieskie,taki ladny kicz ale daleki od rzeczywistosci,inaczej mowiac akwa w realu ma odcien niebieskawy ale bez przesady...o ile kolor mnie sie podoba o tyle fotki nie.Sprawdzilem zdjecia przy zarniku 14 tys K,sa lepsze ale tez nierealistyczne,wiec na koniec wlozylem 10 tys i jest super...ale tylko na zdjeciach,w realu wole wysokie temperatury barwne.Mam pytanie do fotografow...w jaki sposob robic zdjecia przy 20 tys K by oddawaly one jak najbardziej to co widze...wiem ze istnieje aparat do pomiaru temp barwnej,ktory tez "podpowiada" korygowanie kolorow oraz pokazuje jakich filtrow uzyc.Wlasnie o te filtry mnie chodzi bo temp znam,wierzac producentowi zarnikow.Podejrzewam ze filtry te sa w jakims kolorze,ktory pochlania czesc pasma niebieskiego,ktorego ludzkie oko nie rejestruje tak dokladnie jak objektyw.Probowalem z roznymi czasami,przyslonami,kombinacjami i nic.Czy ktos z Was moglby podpowiedziec co to za tajemnicze filtry mozna uzyc,ewentualnie odeslac mnie do jakiegos linku??...W ogole malo sie mowi o technikach fotografi morskiej a przeciez temat jak najbardziej na temat,chyba ze przegapilem i juz o tym mowa byla...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw powedz nam jaki to aparat.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to fujifilm finepix,ale probowalem aparatem z wyzszej polki i jest to samo,wszystko jest dobrze poki w lampie siedzi zarnik 10 tys,powyzej zdjecia sa przeklamane,za niebieskie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wysoka temperatura barwowa jaka zastosowana jest do oświetlenia zbiorników jest nie lada problemem dla aparatów fot. gdzie zazwyczaj producenci przewidują regulację barw w zakresie 2500-11000K. Proponuję wykonywać zdjęcia w formacie surowym RAW i wywoływać go do jpeg-a w odpowiednim programie typu capture ONE, silkypix, Adobe photoshop lub lightroom.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisal @alex, jesli focic to tylko w rawie, wywolujac taka fotke mozna dowolnie zmieniac balans bieli ale tez poprawiac inne parametry zdjecia np. podbic kontrast, wyciagnac detale z cieni i swiatel, poniesc nasycenie barw, i inne, tylko raw http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4281 , http://forum.nikon.org.pl/ , polecam te dwie strony, szczegolnie na tej pierwszej jest b.duzo wiadomosci


125x55x60h + sump, Deltec APF600, 242W w ledach, Deltec HLP 4040, 2xKoralia5 12V+Wawemaker2 i Tunze 6045+6025, balling z Grotecha TEC III NG, AM Niveumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie często pomagam wkładając do akwarium kawałek białej pleksi (a jak nie miałem to po prostu kartkę - jednorazowe ale skuteczne) i na niej ustawiając balans bieli.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam wszystkim dziekuje,bede musial poczytac to forum fotograficzne a kombinowanie swoja droga,najwyzej zdjecia bede robil przy zarniku 10 tys,wtedy najbardziej odzwierciedlaja takie akwa jakie widze,sciagnalem sobie ten photoshop lightroom,wyglada zachecajaco...no i ta czarna oprawa robi wrazenie jakbym siedzial w prawdziwej ciemni...a czy nikt z Was nie wie jak nazywaja sie te filtry korygujace??...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz użyć filtrów to zainteresuj się filtrami UV (ultrafioletowymi), które wycinają pasmo widma niebieskiego, co generalnie wpływa na ocieplenie barw na zdjęciu. Nigdy nie eksperymentowałem z nimi przy robieniu zdjęć baniaka, ale ich użycie wydaje mi się logiczne.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj starych filtrów czerwonych lub pomarańczowych do fotografii czarno białej (pozwalały "wyciągać" chmury z nieba) obecnie stosuje się bardzo podobne w fotografii podwodnej, niestety ceny współczesnych filtrów podwodnych są chore - takie słabych firm to wydatek rzędu 200 zł.

Myślę że te starsze filtry powinny pomóc, nawet jak nie zrobią wszystkiego to zmniejszą udział niebieskiego co pozwoli "zmieścić" się w matrycy.

Jak znajdę trochę czasu to sam poeksperymentuję bo mam gdzieś takie filtry.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.