Skocz do zawartości
kynek

glony

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zielonymi nitkowatymi glonami porastaja wszystko co jest mozliwe parametry wody sa ok woda z RO DI sprawdzana

TDS idealna mam tylko jedna rybe a wczesniej mialem problem z brazowym nalotem na skalach i glonami babelkowymi czestymi podmianami sie ich pozbylem to pojawilo sie to zielone cholerstwo co mam robic moze oswietlenie prosze o pomoc


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie byloby na czasie.

Co dla Ciebie oznacza: "parametry wody o.k. i czym zmierzone?

Co to jest idealna TDS ?

Co to glony "babelkowe" i "czeste podmiany" ?

Co chcesz od Twojego oswietlenia ?

Daj nam chociaz szanse :Satisfied


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie testy chyba sa w normie Ph 8.1,Ca 480,Kh 12,fosforany ,azotany 0

woda po wyjsciu z RO DI elektroniczny pomiar wskazuje 0

mialem kiedys problem z glonami brunatnymi i chyba ciano tak se chyba nazywaja te glony doradzono mi czeste podmiany

i sie udalo to znowu pojawily sie te zielone

a swietlowki chyba UV mam juz rok moze one


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest swietlowka UV ?

Promieniami UV mozemy sterylizowac wode, ale oswietlac?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kynek Może jednak pokusisz się o zdjęcie. Jak długo masz zalane akwa? Świetlówki UV??? Napisz coś więcej o swoim akwarium. Pozwierzaj się nam :Satisfied

Pzdr


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaaa.... fosforany 0

Jakimi testami testujesz wodę?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu mam wrażenie że pojawia się u Ciebie lekka obsesja na pewnym punkcie :Satisfied


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D

Masz sporo racji:D Niestety jeśli chce się mieć czyste akwarium oraz Piękne barwy SPSów fosforany trzeba trzymać na odpowiednim poziomie, a nie jest to łatwe. Absorbery są bardzo mało wydajne i zarazem drogie. Swierdziłem, że pozostaje kombinowanie:). Coraz częściej czytam o problemach w zbiornikach lecz prawie zawsze parametry są idealne. Często w takich przypadkach do testów używa się produktów nastawionych typowo na słodką wodę o bardzo małej dokładności i tak naprawdę powodują one tylko spokój lub wręcz dumę testującego - wodę mam idealną... tylko skąd te glony?:Satisfied

Zdecydowana większość problemów z glonami, ostatnio pojawiających się jak grzyby po deszczu, są tak naprawdę spowodowane próbą ominięcia fazy dojrzewania baniaka. Nikt już nie czeka na stabilizację i powolne rozkręcenie się zbiornika, całej flory bakteryjnej itp. wszyscy chcą mieć wszystko już, teraz, naraz. Przy takim podejściu to...

Tak samo te wszystkie TDSy z allegro za parę złoty - co one są w stanie pokazać? Pokazuje taki 0 po DI i porównamy to z TDS z wyższej półki, markowym i wyjdzie 6.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.