Skocz do zawartości
seba691

Woda morska.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar założyć mini rafę, na razie jestem na etapie czytania wiadomości na temat wody i jej sporządzania. Wszędzie piszą że do tego potrzebny jest filtr RO i ostatnio się zdziwiłem podczas szukania osprzętu na stronie sklepu aquarius podają że wodę morską można sporządzić z wody destylowanej, czy to jest prawda czy może znowuż jakieś brednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,ale koszt wody destylowanej na dłuższą metę może znacznie przewyższyć koszt kupna filtra RO (ok.130pln :Satisfied )


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytałem na stronie www. Super Akwarium.pl że do sporządzenia wody morsdkiej można użyć "kranówki"

Tylko trzeba:

- Po napełnieniu zbiornika słodką wodą dodać Niemieckiego Antyglonu.Zaciemnić zbiornik i intesywnie napowietrzać przez 48 godz.

Następnie zastosować test na NO3 i w przypadku zawyżonej wartości - zasstosować absorber NO3

Jeśli wodas będzie miała już odpowiednie parametry.Przxystąpić do zasolenia.

Nie wsypywać soli do akwarium , jedynie rozpuszczać w odlanej porcji wody z akwarium

Cała ilość soli musi być podzielona na porcje dzienne.(czyli np: 6 porcji w 6 dni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale nie moge sie oprzec wrazeniu , ze ten kto tworzyl tą strone nie mial nigdy w praktyce do czynienia z akwarium morskim.

najprostsza osmoza kosztuje Cie jakies 200 zł.

po co skazywac sie na jakies niemieckie kombinacje skoro mozna normalnie wyprodukowac wode osmotyczną i zasolic?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem napisać ,że okres dojrzewania wody - to bardzo długi okres wynoszący aż 12 tygodni.

W tym czasie w akwarium jako pierwsze pojawią się wszechobecne glony czerwon.A następnie po kilku tygodniach pojawią się glony zielone

Dopiero wtedy można zaryzykować i wpuścić krewetkę.

Ja tak przygotowałem zbiornik w 1989r który sprawował się super aż do roku 2003.

Całej ilości wody nigdy nie zmieniałem , a jedynie uzupełniałem wodą słodką wyparowaną ilość.

Hodowałem ukwiały i ryby.Korale niestety wymagają lepszej jakości wodę i oświetlenia HQL

Życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę zastanowić się choć chwilę przed przystąpieniem do udzielania rad, a w razie niepewności zrezygnować ww zamiaru.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu bym do solniczki nie wlał zwykłej kranówki i jakiejś chemii, z tą chemią to mam doświadczenie ze słodkowodnego baniaczka i raczej to nie działa, jak już to bym do morskiego wlał wodę zdemineralizowaną bo do takiej mam dostęp i możliwe że będę z takiej korzystał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie woda z elektrociepłowni ale zmienianie wody kranowej chemią w wodę RO to już dla mnie gruba przesada


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kranówka tak :D "chemia" nie :Satisfied

no może nie każda "chemia".

Jak ja nie cierpię określenia "chemia" :D, przecież wszystko to chemia nawet woda. :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze jak nikt się pod tekstem nie podpisuje to nikt nie bierze odpowiedzialności. Nie można ufać tekstom bez autorów.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.