Skocz do zawartości
Wener

TUNZE 6045 i 450 literków

Rekomendowane odpowiedzi

czy według was tunze 6045 wystarczy jako cyrkulacja do 450 literków

jako obiegowka jest 3500 OR i pewnie dołoze jeszcze PH 2000 lub OR 2500 lub 3500

licze na sybka pomoc bo zbiorniczek bedzie uruchamiany w ciagu 1,5 tygodnia


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w planach są SPSy będzie mało.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa sps (kilka sztuke i na nich bede sie skupiał) i LPS (znaczy jak na razie jakas sentipora czy jakos tak :Satisfied )

a jak procz tych tunze zrobie wylot z or 3500 na gorze a w akwarium zamontuje jeszcze PH2000 i poprowadzez rurakami wyloty na dwie strony po srodku awkaa to nie starczy. Mam troche pomp i szkoda by mi było ich nie wykorzystać ( 2 x PH 2000 , heilea ala OR2500 , OR 2500 plus jeszcze jaka ORke ale nie jestem pewien)

co myslisz o tyym REBCIU mozesz mi podac do siebie nr tel na priv


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzając do zbiornika jakieś ORki czy inne pompy gabarytowo i tak naprawdę konstrukcyjnie nie za bardzo pasujące jako pompy cyrkulacyjne zagracisz tylko akwarium i będzie to tragicznie wyglądać. Dodatkowo musisz pamiętać, że wszelkie pompy "wąskowylotowe" chrakteryzują się wąskim ale silnym prądem wody co w efekcie będzie powodowało konieczność znacznego odsunięcia korali od pomp oraz wielu źródeł (pomp) takiej cyrkulacji. Zbiornik 450 litrów jest już całkiem duży i trzeba tej cyrkulacji sporo zaplanować aby nie było martwych stref oraz zalegającego detrytusu. Jeśli planujesz SPSy ja bym jednak posprzedawał te wszystkie pompy (Tunze nano też) i rozejrzał się za czymś "szerokowylotowym" najlepiej sterowanym (fale).

Na priv. wysłałem telefony do mnie - jak chcesz to dzwoń i pogadamy :Satisfied


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.