Skocz do zawartości
Marcin77

Plany 45l

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze 3 rzeczy ;)

1. Światło mogę dać na jednym stateczniku czy też 2/3/4 by móc regulować wschód i zachód słońca?

2. To akwarium 60x40x40 najlepsze (właściwie 60x 30x 40 (10 cm. na panel))?

3. Jednej rzeczy nie zauważyłem. Podobno Beast 400P jest bardzo głośny... A Biostar Flotor jest chyba bardiej zaprojektowany do sumpów filtracyjnych, a nie do paneli. Już to widzę, jak takie bydle będzie wystawało 15 cm ponad krawęź akwarium... Zwłaszcza jak jest zabudowa, to już jest chyba prawdziwy koszmar... Przeczież działa podobnie jak kaskada, jedną częścią zasysa wodę (tą z pompą), później idzie do odpieniacza, przez gąbkę i do akwarium (jeśli jest zwieszony na krawędźi). Miniflotor byłby chyba jednak najlepszy, zmieściłby się całkowicie w panelu, a kwestia hałasu to tylko odpowiednio dobrana pompka ;)

Tylko on nie jest chyba za mały do akwarium około 96l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1:Tak ,możesz...ale musisz kupić ściemniane stateczniki i komputer a to koszt ponad tysiąca pln

ad.2:Jak największe jest najlepsze ;)

ad.:Zależy od obsady ,co do hałasu to zależy od poziomu wody i wydaje mi się ,że Biostar był by lepszy.

A co do Beast'a w panelu-panel nie mósi wyglądać ,panel ma być brzydki ,żeby akwa było ładne ;) ;)

Pozdrawiam


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Beast nie zmieści się w panelu- zresztą jak Biostar-, więc musiałby być na ścianie zbiornika/ koło niego. Biostar może spisywać się doskonale w sumpie, lecz nie w panelu (nie zmieści się w nim, tylko kawałek byłby w panelu, reszta poza akwarium... A mając zabudowęo wysokości około 10-15cm to chyba odpada ;)_o ).

Jestem prawie przekonany co do miniflotora, nawet znalazłem cichutką i wydajną pompkę powietrzną (400l/h).

1. Dobra, zapominam już o 4 układach, lepszy 1x4, taniej wyjdzie ;)

Czyli teraz muszę tylko czekać na zgodę i powolutku (po wakacjach) zacząć zbierać sprzęt :yes :yes :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na całe wakacje wyjeżdzam, a urodzinki mam dopiero w lipcu ;) Ale przez wakacje pozbierma kasę i będzie spoko ;) Jakby to odemnie zależało to już teraz bym siedział w sklepie i kupował ;)

Niestety, zapytałem rodziców, i dowiedziałem się, że na urodziny dostanę max 600zł ;) ;) ;)

Chyba z 3 miesięcy zrobi się rok ;)_o ;) Szkoda, po co sobie robiłem nadzieję ;) Pytali się mnie, czy już się znudziłem akwariami słodkimi... (o ironio, dopiero za rok mogę wysłać zdjęcia na konkurs ADA, w tym roku nie zdążyłem...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, może nie jest tak źle, tylko będę zbierać trochę dłużej ;)

Jaką pompę obiegową byście polecili? Zastanawiam się, czy nie zrobić czegoś innego niż wszyscy, i w szkle na panel wywiercić koło o średnicy 4cm, i zamontować zamiast pompy obiegowej (zabawa w rurki itp, ograniczone miejsce w panelu) dać Tunze Nanostream 6025. Wyszłoby taniej i wygodniej, a pompy tunze są podobno bardzo ciche. Jedyny problem to zamontować pompę o średnicy 7cm. w panelu o szerokości 10cm., a trzeba wziąć pod uwagę wielkość wylotu pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin77 :

(o ironio, dopiero za rok mogę wysłać zdjęcia na konkurs ADA, w tym roku nie zdążyłem...)

Podeślij mi proszę na priv foto swojego baniaka ;) Kiedyś się w to bawiłem ,ale lada dzień likwiduje...

A o co chodzi z tą dziurą ?Bo nie do końca skumałem.A Tunze nano to pompy cyrkulacyjne a nie obiegowe więc po co Ci to w panelu ? :con


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...chyba kumam co ma na mysli Marcin i w sumie pomysl moze niezly...zamiast pompy obiegowej wyciac w panelu dziury,wkleic w nie z dwa tunze na silikonie,takie pompy ciagnely by wode z panela,panel by sie napelnial jak przy obiegowce,poprzez grzebien...hmm...bylo by to bardzo estetyczne ni i dwa w jednym,obiegowko-cyrkulacja.Zakladajac ze byly by to dwa razy 6045,czyli 9 tys litrow na godzine...nawet jakby sie nie sprawdzilo to mialbys najszybszy panel Swiata...tylko co z grzebieniem...chyba musialby byc dluzszy od samego panela...niezle to wymysliles,ale trzeba by sprawdzic w praktyce,teoretycznie i logicznie wszystko gra...chyba ze zmeczony jestem a jestem...Jakby sie nie sprawdzilo,zawsze moglbys sie starac o wpis do ksiegi Guinnesa...pozostaje kwestia odpieniacza,teoretycznie przeplyw w panelu powinien byc najwyzej trzy razy wiekszy niz przeplyw w skimmerze...czyli majac 9 tys l/h musialbys miec odpieniacz co najmniej 3 tys l/h...jeden tunze to skimmer 1.5 tys l/h...ale przeciez jest jeszcze tunze 6025...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciepłe słowa ;)

Miałem na myśli 1 Tunze 6025, przepływ tylko 2500l/h. Nie wiem jaki przepływ ma miniflotor, ale na pewno nie za duży... A to robi wielką różnicę? Woda dookoła odpieniacza niech sobie leci jak szybko chce, a odpieniacz chyba wyłapie swoje? Czy to źle zrozumiałem? Bo jestem całkiem nowy w morszczyźnie ;)

Nawet jeśli 1 tunze 6025 jest za dużo, to mógłbym dać 2 grzebienie Aqua Medic, czyli w sumie 66cm, na szybę 60 cm ;) Oczywiście wtedy bym je skrócił do około 20cm, i zamontowałbym je z obu stron.

Jako pompy obiegowe zastosowałbym 3-4 koralie nano, małe są, lecz przepływ też nie jest u nich największy (około 900l/h).

Zaraz dam aktualny kosztorys... Strasznie drogo mi wyszło, 2338zł bez życia i skały... ;)

Odpieniacz Miniflotor 116zł

Akwarium 60 szer. 40 wys. 40 głę. 60zł

Szkło Szyba 60x40cm, 20zł

Pompa główna Tunze Nanostream 6025 219zł

Pompy 4x koralia nano 300zł

Żywa Skała 38zł/kg

Żywy piasek Nature Ocean 155zł

Reef Blue Actinic x 2 86zł

Reef White 15000K Reef White 15000K x 2 118zł

Sól Aqua Medic Reef Salt 12,5kg 125zł

Pompa powietrzna Tetra APS 300 62zł

Testy Red See 124zł

Hydrometr Hydrometr Sera 32zł

Silikon akwarystyczny (czarny) 20zł

Tło (błękitne, 40cm h) 60cm tła 40cm.h 15zł

Lampa 4x24W T5 Powermodule T5 2x 24W 780zł

Fluval Tronic Fluval Tronic 200W 79zł

Aqua Medic Grzebień 33cm (x 2) 27zł (54)

Suma 2338 (2365)(bez skały)

Takie pytanko nie na temat... ;)

Czy zdarzaja Wam się poparzenie ukwiałemm lub czymś innym w akwarium? Miałem nieprzyjemne spotkanie z czymś podobnym do ukwiała w Grecji ;)_o

Jeszcze jedno. Powoli zacząłem przeglądaćryby do akwariów kokło 100l i znalazłem następujące gatunki:

Amhiprion ocellaris

Chromis viridis

Dascyllus aruanus

Dascyllus trimaculatus

Gobiodon Okinawae

Neopomacentrus Azysron

Pomacentrus alleni

Pomacentrus coelestis

Pomacentrus grammorhynchus

Pomacentrus pavo

Sphaeramia Nematoptera

Synchiropus splendidus

Niestety, nie mogę znaleźć zbyt wiele informacji o Pomacentrus grammorhynchus, Pomacentrus pavo i Sphaeramia Nematoptera. Najbardziej mi zależy na błazenkach i na cudownej mandarynie ;) Ale zdania na jej temat też są podzielone, ponieważ trudno ją przyzwyczajić do artemii.

Jakbym miał: błazenki (2), mandarynę (1) to jakieś jeszcze rybki się zmieszczą? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz przecież kupić sprzęt używany (ja tak zrobiłem) i koszty spadną o jakieś 30-50% a jeżeli chciałbyś dalej ciąć po kosztach to możesz sam zrobić lampę i zamiast tych 780pln zapłacić 200-300pln a przy okazji będziesz miał trochę zabawy przy jej tworzeniu oraz sporą satysfakcję ze zrobienia tego samemu


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Dokładnie tak jak napisał kolega tytan69 wykonanie takiej lampy razem ze świetlówkami to koszt 200-300 zł i już masz znacznie taniej. Tunze 6025 można kupić po 200 zł, Koralia 4 250-260 zł, itp. ;)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bym kupował, to głównie na nano-reef ;) Niestety, lampę wybrała akurat moja mama, gdyż nie chce, bym robił coś na własną rękę i żebym później tego żałował ;)

To ile mógłbym mieć ryb poza 2x ocellaris i 1x mandaryn? Całkiem fajnie może wyglądać akwarium ze stadkiem chromis viridis, tylko ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stadko chromis viridis to sobie daruj. A zamiast mandaryna weź jakąś ładną babkę. Trafi Ci sie mandaryn co nie będzie jadł i lipa, a to sie często zdarza. Mój mandaryn wcale nie interesuje sie mrożonkami, nawet jak na niego spadną, zjada tylko żywe bezkręgowce ze skały.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli obsada miałaby być taka:

2x błazenek

1x Gobiosoma oceanops

(krewetki)

(ślimaki np. Turbo)

Rozgwiazda piaskowa

co jeszcze? Mógłbym mieć więcej błazenków? tak z 5-6? Ogólnie to chciałbym mieć błazenkarium ;)

ps. Mógłbym mieć1x gramma loreto? One są takie piękne :love

Może ktoś jeszcze się wypowie, czy ten panel to dobry pomysł? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Też uważam że 2 błazny to max, ostateczność to mała babka. Napewno nie 5-6 błaznów ;)

Ja mam taką obsadę 2+1 w 80L z sporo wydajniejszym odpieniaczem niż miniflotor.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trocchę, tylko 3 rybki w akwarium prawie 100l (96 razem z sumpem).

Po prostu jestem przyzwyczajony do wielu ryb, np. 100-200 neonków simulans w akwarium 375l słodkim 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumpa to akurat nie bierz pod uwagę w dobieraniu liczby obsady rybnej ;)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka szkoda... Dzisiaj byłem w sklepie akwarystyki morskiej (nie pamiętam nazwy- centrum handlowe LAND w Warszawie) i tam było akwarium z panelem w trakcie zakładania i jako pompę obiegową do panela zamontowano Tunze Nanostream 6025 (akwarium 160l). A myślałem że na to pierwszy wpadłem ;)_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dla ciebie informacje, power compacty działają na statecznikach t8 bez problemowo :) musisz miec tylko balast 36w:)

jak chcesz dowodu moge wrzucic ci foto, rozebralem na czynniki pierwsze oświetlenie na 4x 36 w pc arcadi :) i w srodku były byle jakie chinskie balasty :) wiec w prosty sposób mając stare balasty i startery mozna przejsc z t8 na power compacty :) pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja w swoim mam 3x11w kompakt czyli color, daylight i actinic a teraz dokladam jeszcze 1x actinic zbiornik 25l

co do kosztow to kupilem lampy wyjalem z nich srodek 4 lampy kosztowaly mnie 100pln do tego 4x swietlowka po 30pln reszta to juz co kto ma w rekach lub portfelu.

:googleye

ja robie sam kopule teraz jest prowizorka ale w sobote robie ladny projekt przynajmniej tak mi sie wydaje :googleye

a i jeszcze kupilem 3x programator by ladnie sie sciemnialo i rozswietlalo :tongues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.