Skocz do zawartości
xyz

Niskie KH i MG

Rekomendowane odpowiedzi

Mam proźbę dotyczacą twardości i magnezu a mianowicie KH 6 a MG 1130 CA 480. proszę o pomoc w tłumaczeniu tych zalezności. dlaczego twardość i magnez maleja i jak skutecznie podnieśc (metoda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolac plynow mg i kh bufor a jak to dzial dla nowicjuszy


130x70x50 455l 100kg lr, grotech 4pompy, 2x150W 4x54W sciemniane, chłodziarka teco tr10, profilux, redox, Tunze 61000, 6000, mini reddragon 5000l , reddragon bubbleking 200, fr509 ecofos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,podlanczajac sie do tematu mam tez pytanie...wszystkie parametry mam dobre,tylko kh 7.5,chcialbym je podniesc...czy warto to zrobic przy pomocy bufora kh i czy wogole powiniennem podnosic czy raczej zostawic jakjest?,wkrotce planuje ozoniztor,ktory pewnie podniesie kh,ale czy rzeczywiscie kh 7.5 to malo??...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ok wiem że trzeba dolać tylko chodziło mi o wytłumaczenie zalerznosci, dlaczego spada wapń a nie spada magnez no i co z tą twardością węglanową czy też ma związek z spadkiem wapnia i magnezu i jak to się przenosi na przyrosty korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg KH masz jak najbardziej w normie, powinno być w przedziale 6,5-8,5 wtedy jest optimum

xyz magnez łatwo i bezpiecznie podniesiesz Kent Tech M a bufer Kent subbufer lub Kent Coralbuilder, CA w normie więc nie zaminiej a jak coś to Turbo Calcium Tropic Marine lub Kent

Ja używam do tych celów KENTA i jestem jak najbardziej zadowolony a KH mam od 6,5 czasami do 9 i wszystko gra.


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ze sie podlaczylem pod temat

jak to jest z tym KH ja po zasoleniu pierwszym mam tylko 6.16 dKH czy to jest dobry wynik


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma tragedii ;) Są zbiorniki, które wyglądają "zdrowiej" przy kH na poziomie 6 niż 7,5 ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy testy hagena sa wiarygodne bo zostaly mi ze slodkowodnego tam mnie nie zawodzily ale nie wiem jak w morskim


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hajtaler :

a czy testy hagena sa wiarygodne bo zostaly mi ze slodkowodnego tam mnie nie zawodzily ale nie wiem jak w morskim

Do piachu ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie drogie te testy salifert nie ma cos tanszego a dobrego


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszce próbować z Tropic Marin ale dokładność mniejsza i u nas w Polsce są raczej droższe od Saliferta. Niestety akwarystyka morska nie jest tanim hobby i aby mieć jako-taki pogląd na parametry trzeba wydać trochę kasy. Piszę "jako-taki" bo i Salifert nie jest tak w 100% nieomylny. Do plusów można dodać bardzo dużą wydajność tych testów - starczają na bardzo długi okres. Testy do akwarystyki słodkiej odpuszczamy sobię na samym początku bo tylko można sobię w z biorniku "namieszać" ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.