Skocz do zawartości
Sergan

tło (folia samoprzylepna)???

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie wykonania tła z folii samoprzylepnej.

Czy można taką folią okleić szybę i komin od środka akwarium ,tzn czy nie ma to wpływu na parametry wody, czy raczej okleić od zewnątrz (wolałbym od środka) ???

Proszę o opinie i ewentualne wskazówki :yes_o


Lubię to co słone !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem .gdzie kupiles folie i ile kosztowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co oklejac od wewnatrz, jezeli okleisz akwarium od zewnetrznej strony to i tak po wyschenieciu kleju i pozbyciu sie ew. pecherzyków powietrza bedziesz mial ten sam efekt (szklo jest przeciez transparentne), wracajac jeszcze do tematu oklejania wewnatrz zbiornika to gwarantuje ze po jakims czasie folia zacznie sama pieknie odchodzic od szkla. Co do toksycznosci to jestem osobiscie zwolennikiem jak najmniej niepotrzebnych rzeczy w kontakcie z woda.

PS. do oklejania polecam folie firmy ORACAL (ja zalozylem sobie koloru granatowego), potrzeba tylko jeszcze do tego spryskiwacza z czysta woda (z dodatkiem odrobiny ludwika) + sciagaczka do szyb. 15 minut roboty i po krzyku.

PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folie kupiłem w sklepie z dywanami ,tapetami, farbami itp. płaciłem 5 zł za metr bieżący o szerokości 45 cm i kolorze niebieskim .Jest to okleina meblowa .

Co do wypowiedzi sheep111 to po przemyśleniu i przeanalizowaniu za i przeciw postanowiłem zrobić tło od zewnątrz :)


Lubię to co słone !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oczywiscie folia od zewnatrz wydaje sie wysmienitym rozwiazaniem, ale jak radzicie sobie z kominem/panelem? Czy te szyby pozostawiacie bez folii? Ja chcialbym ukryc ten nie do konca estetyczny widok, ale wtedy nie da sie juz uniknac kontaktu foli z woda. Jestem ciekaw jak Wy to rozwiazujecie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.