Skocz do zawartości
Gość

glony

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę wtrącić słówko jako początkująca....

Wymieniając wodę na RO w 50 % nie zapomnij jej posolić ( oczywiście w odpowiedniej ilości) oraz odstawić wodę do napowietrzenia i wymieszania, powninna być także podgrzana do odpowiedniej temp panującej w akwa. Woda zaraz po dodaniu soli nie jest zbyt przyjazna życiu. Akwa zalałam na początku kwietnia

U mnie było z amoniakiem tak: był był i był aż nagle z dnia na dzień spadł, dodawałam cycle i nie robiłam ogromnych podmian- 10 % wody, tygodniowo natomiast nie miałam oczywiście żadnego życia przed spadkiem NH4 i NO2 do poziomu niewykrywalnego. Skałę wkładalam w 2 partniach po 5 kilo pierwsza partia była nieco bardziej zanieczyszczona a druga ładna odgazowana. Niezależnie od wartości i ilości życia które masz nie skazuj go na powolną śmierć w amoniaku....


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adams :

tak to jest podzwirowy filtr. nie przejdzie on ? wywalic go ?

O Jezu !!!

Kolego Adamie nie przynoś wstydu "Adamom" ;)

Brak mi słów na określenie Twojej ignorancji .

Zanim cokolwiek zrobisz to pomyśl , pooomyyyśl Kolego, długo i wyraźnie .... Ok ?

No i "Ucz się Kolego ucz, bo nauka to potegi klucz" . Dużo czytac radzę , duuuużo czytać ;);):)

Sorki , ale pewnie mógłbyś byc moim wnukiem i dlatego czuje sie w Obowiązku na dosadne pouczenie.

Pozdrawiam Cie Adamie serdecznie i zyczę powodzenia ( będzie Ci bardzo potrzebne )

ps. No jak tu się nie dziwic że "starzy " wychodzą z siebie i ...

@tomik i tak masz żelazne nerwy !

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwsza sprawa przeczytaj sobie w dziale "Dla nowicjuszy" mój post pt.: "Woda ma złe parametry". Tam wszyscy szacowni koledzy z forum powiedzieli mi bardzo ładnie wszystko co ty powinieneś wiedzieć. Ja mam akwarium od lutego i ciągle walczę z parametrami wody. Więc jak widzisz zwycięstwo nie jest kwestią tygodnia. Poza tym teraz faktycznie widzę, że mój post jak i twój mogły być denerwujące dla "starych wyjadaczy". Większość rzeczy o których oni napisali mi w odpowiedzi znalazłem na forum. No i na koniec proszę, nie mów że jak ci coś padnie to pikuś. Mnie by było bardzo przykro jakby moje dwa błazenki (albo Łazanki jak mówi moja córa) poszły na łono Abrahama. Szacunek dla życia to podstawa. Uffff ale się wymądrzam ;)))

Co do filtra RO to kup koniecznie. Przyda cie się też w obejściu ;) bo cała moja rodzinka pije z tego herbatki i zupki. No i kamień z czajnika zniknął. Ja mam z wodą bardzo podobny temat jak ty, ale robię regularne podmianki po 10% objętości solniczki, a nawet ciut więcej. Zauważam powolną ale jednak poprawę. Zgodnie z radą TMK, Która była taka miła że mnie odwiedziła i ziorneła na moje akwa zamierzam wlać trochę tych bakterii Cyclocośtam ;) i zobaczymy. Poza tym trzeba odżałować i zrobić porządny ruch wody w akwarium. Pompki można kupić nawet na tym forum. Słuchaj, bądzmy w kontakcie to możemy sobie porównywać jak te nasze akwaria dojrzewają. Pozdrawiam cie i życzę powodzenia. Sobie też bo laik ze mnie i zółtodziób.


250L + sump 125L. 2 błazenki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

luzik, jak cos to dawaj na gadu - 2140806

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Adam nie pisze tu po to zeby cie wnerwiac, bo nawet czasu mi na to szkoda byloby.. jesli putanie jest banalne wg ciebie i chce ci sie pisac to napisz.. a jak nie to sio.. proste-logiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.