Skocz do zawartości
jarorabka

Zawartość wapnia w wodzie.

Rekomendowane odpowiedzi

Choć nie dodaje zadnych środków dla podniesienia zawartośći wapnia z wodzie to cały czas mam poziom wapnia koło 420 mg/l - czy to możliwe?? czy może test się myli... rezta parametrów w normie (akwa 400 l, 80 kg skały) a testu używam "Ca profi test" Saliferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho, na chłopski rozum jeśli masz w akwarium mało zwierząt zużywających wapń (korale twarde, algi wapienne) to systematyczne podmiany mogą go utrzymywać na wysokim poziomie.

druga opcja jest taka, ze testy masz zwalone.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jest to mozliwe...kiedy zmierzylem po raz pierwszy nie moglem uwierzyc,ale uzywajac soli red sea pro coral salt,nie ma sie co dziwic w moim przypadku...producent podaje ze przy zasoleniu 1023 zawartosc wapnia bedzie wynosic 450 a przy 1025 az 480,jest to sol zboostowana wapniem i magnezem.Tu we Francji cieszy sie popularnoscia,bije ja tylko amerykanski seachem.Akwa ma dwa miesiace a kolorowe glony wapienne rosna jak szalone.Mam w nim trzy krewetki,tanczaca,czyszczaca i jakas jeszcze i te zmieniaja pancerze bardzo czesto,ciekawe czy u Was tez tak sie dzieje,przez miesiac kazda z nich zmienila dwa razy ubranko...nie wiem czy powodem jest wysoka zawartosc wapna czy jod ,ktory leje do zbiornika...moze jedno i drugir a moze trafilem na krewetki lubiace sie przebierac...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź.

faktycznie mam mało zwierząt potrzebujących wapń więc pewnie nie ma go co zużywać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie zdarza czasami. czytalem opisy wielu zbiornikow i czasami jest komentarz wlasciciela mowiacy, ze cala suplementacja odbywa sie droga systematycznych podmian. zreszta co tu daleko szukac, sam od 2 miesiecy niczego nie dolawem do akwarium, robie same podmiany co tydzien max co dwa...;)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.