Skocz do zawartości
aleksander61

ile czekac z next zarybieniem po wpadce

Rekomendowane odpowiedzi

czesc .jaka obsada do 460l.Woda; no2 - 0,ph-8.5,amonia-0.2 mies temu zdechlo mi wszystko co mialem w akwarium oprucz rozgwiazdy piaskowej i pomaranczowei.chce sprubowac jeszcze raz wymienilem wode 20% a j/w jej obecne parametry.ile powinienem zaczekac z wposzczeniem do akwarium pierwszego zwierzaka,i jak je obsadzic.nie chce juz robic niczego na pale pomozcie


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a wiesz już dlaczego poprzednia obsada padła? ( amoniak nie jest 0 hmmm)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisała Magdalena7, MUSISZ się dowiedzieć dlaczego poprzednia obsada padła. Nie ma sensu kupować nowych ryb, by znowu zdechły. Może masz jakieś związki miedżi? Rzeczywiście, amoniak powinien wynosić 0...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta poprzednia obsada to co to było . jak wygladało padniecie (czas objswy)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze ze dwa miesiące, może trzeba będzie nawet dłużej poczekać, niech to sobie tak pochodzi.

Rób normalne podmiany, testy.

Jak tam Ca, KH, Mg, może trzeba będzie coś dozować, glony wapienne są?

Podawaj wyniki testów na forum co jakiś czas i dojdziemy, kiedy możesz wpuścić jakieś ryby, niech to się ustabilizuje.

Moją pierwszą ryba był niebieski Garbik, miał jak w raju dobrze jadł, No3 0,00 no to pozwoliłem sobie na Pokolca

System dostosował się przyjął karmienie i produkty przemiany dwóch ryb, No3 skoczyło troszkę do góry, ale po czasie, znów było pod kontrolą, glony pod kontrolą, no to znów kupiłem następnego Pokolca itd.

Jak już akwarium miałem mocno dosyć stabilne, to mogłem sobie potem pozwolić na wpuszczenie kilku ryb jednocześnie, czy stadka małych rybek żeby rozładować agresję na nowo przybyłych rybach itd, to trzeba powoli zasiedlać.

Skrzydlice lubią zjeść, No3 może sie pojawić wysokie.

Wiesz, nie jestem jakimś ekspertem od zasiedlania rybami, ale zbiornik musi być stabilny, kilka Pokolców czy drapieżników wpuszczonych za szybko, potrafi mocno rozchwiać system, a przecież trzeba je karmić.

Także spokojnie, żadnych nerwowych ruchów, tak jak pisałem podmiany, badanie wody i podawaj na forum.

A Forumowicze wypytają cię o szczegóły i wyciągniemy wnioski.

Na przyszłość podawaj więcej szczegółów, poczytaj co w akwarystyce morskiej jest ważne, sam widzisz temat niesamowicie złożony jest.

Mimo, że w miarę nieźle idzie mi prowadzenie zbiornika rafowego, to i tak chodzę zdziwiony cały czas i wielokrotnie mi szczęka opada bo nie wiem o co chodzi, człowiek czuje się malutki wobec tych zależności w akwarium.

RO,DI masz chyba?

Leczyłeś jakąś chemią te ryby w baniaku, co tam dolewałeś, może węgiel trzeba będzie zapodać ?

Masz tam jakieś Koralowce ?

Jak tam temperatura się u Ciebie w baniaku utrzymuje jakie skoki i Ph jakie rano i wieczorem

Albo tak jak w drugim twoim poście Iceberg napisał reset baniaka.

Ale to więcej opisuj sytuację.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wszystkie posty.moze opowiem jak bylo od poczatku.12 stycznia kupilem akwarium.,dwa dni pozniej kupilem piach 30 kg i zalalem woda morska.zasolenie 1022 mierzone ratiometrem.po tygodniu kupilem i dodalem zywa skale 70kg.nastepnie przez8 tyg mierzylem ph,amonia,no2,no3 , i wymienialem 20 %wody co 2 tyg zgodnie z zaleceniami goscia ze sklepu.wyskoczyly mi brazowe algi i troche wirki po 8 tyg od zalanbia kupilem dwie skrzydlice.apozniej co tydzien dokupowalem po 2,3 ryby plus kregowca.tak [przez 4 tygodnie - ipo nich ,zaczelo padac to warzystko w kolejnosci w jakiej to kupowalem.do konca wytrwaly tylko skrzydlice,ktore i tak padly.po tym wszystkim wymienilen 30% wody i porobilem testy.minely 2 tyg- dzis temp 25*C,ph-8.5,no2-0.1,-testy nutrafin.amonia-0.1,nitrate0.25 - easy tests.JARKU-dzieki za rady-ryb nie leczylen chemia,ph stale ,tzn nie skacze.korale - 2 litophyton aborea(bialy i rozowy)no i kapusta.Tak mam filtr ro.Jarek nie dodawalem wegla,nie bardzo wiem jak on dziala i co leczy.,ale nitrate dzis skoczyl bardzo do gory.TMK poprzednia obsada to(tylko sie nie smiej dzis dopiero wiem ze to komp[letna pomylka) 2 skrzydlice ogniste,2 pokolce-zdechly,dodalem yellow tang,2 scallops,2 piaskowe,skrzydlica piaskowa,objawy poprzedniej zarazy - zamglone oczy u ryb,biale plamki,odpadanie pletw


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupilem dwie krewetki 2 slimaki turbo i 2kraby - krewetki dzis podly


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie smieję, i przepraszam ze potraktowałam Cie jako trola, ale z tamtego pierwszego posta nie odczytałam zadnej skruchy czy postanowienia poprawy. Po prostu tu na forum mielismy takie przypadki, że ktoś cos wpuscił do akwarium,zdechło, popytał co zrobić -nie zastosował sie i znowu zdechło i tak w kółko. Co absolutnie nie znaczy że reszcie forumowiczów wszystko żyje nic nie pada i nie robia głupich błedów.

Niestety na rybkach się nie znam moge sie wypowiadac tylko o mandarynach ;).

Swoją drogą drogą to z akwariami FO (fish only) jest jakos dla mnie dziwne. Bo określa sie je jako duzo mniej wymagające niż rafowe (pod wzgledem parametrów) a przeciez czesto ryba wpuszczona do działajacego dojrzałego i nieobciazonego akwarium tafowego choruje czy chociaz ma przejściowo kropki itp. A parametry wody z porównaniem FO sa więcej niz idealne.

Pytania bardziej prywatne z kim mieszkasz masz zone dziecko robisz mocne imprezy,kto ma klucze od domu? NIE MUSISZ ODPOWIADAC ;) ale moze ktos cos wrzucił do akwarium, cos dolewałes i pomyliłes butelki?

zrobiłes pomiary zwiazków azotu?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz aklimatyzację?

Ja bym zainstalowała węgiel i lampe uV, ale z drugiej strony moze to nie czynnik biologiczny skoro i krewetki i ryby padaja ale cos chemicznego.

Trzeba by zacząć przegląd od poczatku- czyli jescze raz parametry . pisałes o jakims mule... jak wyglada skała ma jakies glony zyjatka- bardzo przydały by sie zdjęcia. co w tej chwili zyje w akwarium?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok TMK masz prawo tak sadzic.pozatym za kazda porade jestem bardzo wdzieczny.sam nie dalbym rady.Mieszkam tylko z zona,mam syna 9 lat,ale on wie,zreszta prubojemy ,klecic to razem.aklimatyzacj wyglada nastepujaco; wylaczam lampy.wkladam woreczek z zyjatkiem.po 15 min dolewam do woreczka troche wody z akwarium.po 30 min wpuszczam zyjatko.ps nie imprezuje,raz na jakis czas poza domem ,ale rzadko.dolaczam zdjecia.jak podlaczyc lampe uv(boze co to wogole jest)jak dodac wegiel.


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium zyja 2 slimaki turbo.2 rozgwiazdy piaskowe jedna pomaranczowa.1 scalop 2 kraby.niczego do akwarium nie dolewalem


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej użyłeś soli, i jaki masz filtr RO?? U mojego kolegi kiedyś w RO popsuła się membrana po 3 latach i załatwił sobie w ten sposób pół obsady po paru podmianach wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze jestes Piotrus .Sol to RED SEA SALF .filter ro to czekaj zaraz sprawdze


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobny do premium line 150 l/dobe ale nie jestem pewien,nie ma na nim nazwy cos DD CARBON i tylko tyle na nim pisze.ale gdyby bylo cos nie tak z filtrem to amonia ,no2 ,no3 byly by duzo wyzszec stezenia,nie sadzisz


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Cie Aleksander, sledze twoj watek od poczatku i sam jestem ciekaw co tez w tym Twoim baniaku sie nawytwarzalo:O_o przygoda z morskim nie za ciekawie sie zaczela,ale teraz z pomoca i wiedza jaka jest na tym forum z pewnoscia wyjdziesz na prosta... Zasadniczym bledem jaki zrobiles to podjecie sie morszczyzny bez wiedzy, przygotowania,a tym samym fascynacji... Mozesz sie wkurzyc ale to jedynie zawazylo na dalszych niepowodzeniach. Malo kto bierze to w swoje rece nie wiedzac co to uv czy wegiel,chyba nie myle sie? w kwesti korali nie pomoge Ci ale gdybys mial jakies pytania odnosnie ryb czy chorob chetnie Ci pomoge. W tym hobby potrzebna jest wiedza, cierpliowsc, systematycznosc i "głód" informacji.

jak cos pisz na prv

pozdrawiam michal dochier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje Mic gdzie dostane info o wegllu i uV moze gogle


460l AQUA MEDIC.LIGHT 2x150w OCEAN LIGHT.SUMP 100 l.POMPY 3x OCEAN RUNER 2000 L NA H.2 x GRZALKA 300W.ODPIENIACZ AQUA MEDIC.LR 70 KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uv to lampa przez ktora przepompowujesz wode a akwa. zabija chorobska itp. o weglu znajdziesz na pewno duzo na forum(szukaj). co do uvki bardzo przydatna przy skrzydlicach(zwiazane z chorobami skory itd) jak cos o rybach to pisz

3maj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.