Skocz do zawartości
tytan69

znów o DSB

Rekomendowane odpowiedzi

w moim przyszłym zbiorniku chciałbym zastosować DSB jako główne źródło filtracji i zastanawiam się czy można już teraz go ożywić wsypując piach np. do beczki 30 litrowej zalanej wodą z podmian jeżeli tak to jaki najlepiej zastosować rodzaj piasku, czy zastosować jakieś oświetlenie? Chcę tak zrobić aby uniknąć ponownego dojrzewania akwa po przenosinach do większego baniaka


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO lepiej od razu w baniaku założyć DSB i go nie ruszać, tam sie tworzą strefy filtracyjne, które lepiej zostawić w spokoju i nie grzebać w nim nie przenosić.

Zrobić raz w baniaku i korzystać.

Dojrzewanie i tak jakieś będzie po przenosinach.

Jak przy przenosinach tego piachu z beczki uwolnią się toksyny z dolnych warstw, to może być jeszcze gorzej, okaże sie że jeszcze trzeba go będzie płukać, albo lepiej nowy kupować.

Od razu w baniaku normalnie zrobić.

Ten piach od razu w zbiorniku jeszcze powinien skrócić dojrzewanie po przenosinach jak nie przekarmisz.

A piach to jaki chcesz, aby był odpowiedniej granulacji do DSB, żywy lub martwy.

Osobiście preferuję żywy, szybciutko sie stabilizuje.

Zerknij tutaj troszkę było o pisku:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=10835&d=0

I o przenoszeniu DSB:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=142246#142246

Ja cię kręcę, ile jest tematów o piachu i DSB na forum, właśnie przed chwilą korzystałem z wyszukiwarki.

Ale jak się wpisze w wyszukiwarce "DSB" to nic nie wyskakuje, dlaczego?


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jarosław :

IMHO lepiej od razu w baniaku założyć DSB i go nie ruszać, tam sie tworzą strefy filtracyjne, które lepiej zostawić w spokoju i nie grzebać w nim nie przenosić.

Zrobić raz w baniaku i korzystać.

[....]

Ja cię kręcę, ile jest tematów o piachu i DSB na forum, właśnie przed chwilą korzystałem z wyszukiwarki.

Ale jak się wpisze w wyszukiwarce "DSB" to nic nie wyskakuje, dlaczego?

I dlatego , ze lepiej go nie ruszać i nie przenosić warto zrobić w oddzielnym zbiorniku, w tej chwili coraz czesciej nawet poza sumpem równolegle włączone w obieg i zasilane pompą. jak sie nie myle to takie cos made in usa nazywaja remote DSB, robia to w wiadrach, wannach, zbiornikach plastikowych etc etc podłączone do sumpa dwiema rurami, jedna in druga out. byleby powierzchnia byla ok 1/3 powierzchni zbiornika i powinno dzialac...

a co do drugiego, to sory, ale pogratulowac osobie , ktora to wymyśliła, po wpisaniu "DSB" jako hasla w wyszukiwarce pojawia sie komunikat : "Your keyword(s) is/are too short. Keywords must be at least 4 characters long and consist of letters and/or numbers"

czyli slowo kluczowe za krotkie, minimum 4 znaki powinno miec.... ;)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.