Skocz do zawartości
romek

EGIPT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! planuje w niedługim czasie wycieczke na Sharm, i chciałbym przywieźć sobie do akwa podłoże (piasek ewent. żwir koralowy) i nie wiem czy mozna bezpośrednio włożyć do akwa, ewentualnie prosze was forumowicze co jeszcze można byłoby przywieźć żeby celnicy się nie czepiali, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kg chcesz tego piachu przywieźć ;) ? Z tego co wiem to nawet martwego szkieletu nie można.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie...daj sobie spokój jeśli nie chcesz poważnych problemów. Niestety guliwer777 ma rację. No chyba, że z to żart z Twojej strony ;)

P.S. Mam ze 4 (na oko parę kg bo nie pamiętam - leżą w pudełku w piwnicy) nowe woreczki żwiru koralowego to mogę Ci dać za darmo bo nie będę tego używał. Dam Ci znać jak będę jechał na Śląsk to sobie odbierzesz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie wolno wywozicv z Egiptu wszystko jest pod ochrona muszle muszelki piasek WSZYSTKO i od zeszlego roku o ile weszly przepisy w zyce kary nie 500 $ ale 5000 $ zaznaczam jezeli te przepisy weszly w zycie a mialy wejsc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie wolno wyciagac z morza, kary okolo 1000USD


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wolno nic przywozić z Egiptu.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kary to zastanów się jako akwarysta czy chciałbyś żeby każdy kto tam jedzie mógł sobie przywieźć parę kilo piasku, odłamać kawałek korala, odłowić rybę...:Dozingoff Moje odczucia po pierwszym zanurzeniu gęby pod wodę było takie że chciałem zrezygnować z akwarystyki morskiej... Kiedy zobaczysz to całe życie w naturalnym środowisku, mam nadzieję że pomyślisz podobnie...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebku Ty chyba przez to codzienne łojenie w tym Egipcie byłeś taki sentymentalny:D:D:D


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moja wina że miałem takiego sąsiada:D Przed śniadaniem - lufa, do śniadania - lufa, po śniadaniu - lufa, przed wyjściem na plażę - lufa, na plaży - lufa, przed nurkowaniem - lufa, po nurkowaniu lufa itd... Generalnie całymi dniami na bani:D raj Pany, raj!!!:playing

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cenzura

Pomijając kary to zastanów się czy chciałbyś żeby każdy kto tam jedzie mógł sobie przywieźć parę kilo piasku,

Pozdrawiam

seb

no chyba piasku im nie zabraknie:clowning


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koralowego może :playing zabraknąć.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.