Skocz do zawartości
Wojtesu

Żywienie skrzydlic....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie do ludzi mających skrzydlice (o ile wogóle ktoś to trzyma). Mam dwie Dendrochirus Brachypterus wielkości 4cm i 5cm. Jestem na etapie przestawiania podopiecznych na mrożonki. Chodzi mi o to że ta większa wcina wszystko co wrzucę do baniaka i pięknie sie przestawiła na mrożonego kryla i filety rybne. Natomiast ta mniejsza za nic nie chce sie skuśić na mrożonki. Macie jakieś pomyśły, doświadczenia, sposoby na to żeby zaczeła jeść mrożonki. Ewentualnie czym karmicie swoje skrzydlice? nie pytam o żywe pokarmy....


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, przeglodzic troche i wrzucac mrozone kawalki ryb morskich, malze, krewetki. najlepiej probowac na zmiane lub w tym samym czsie. u mnie sie sprawdzalo,jednak mrozony skrzydlica przyjela gdzies przy okolo 10-12cm, wczesniej tylko zywy. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew bo juz myślałem ze nikt nie trzyma skrzydlic. Niestety te metody które opisujesz stosuje już od jakiegoś czasu i ta większa sie przestawiła na mrożonki bez problemu mimo że ma około 5cm. Martwi mnie ta mniejsza bo zupełnie ignoruje wszystko co się nie rusza o własnych siłach... Jedyne na co mogę liczyć to to że może potrzebuje więcej czasu i mocniejszego przegłodzenia. Ale niechciałbym jej zagłodzić....


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mic Tak z ciekawośći to masz jeszcze tą skrzydlice ? i co to za gatunek?


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...jako problem bedzie dotyczyl mnie ,temat od razu mnie zainteresowal.Na razie "wybieram",ktory pterois by sie najlepiej nadal do mojego zbiornika i brachypterus wchodzi w gre.Sporo czytam o skrzydlicach...na szczescie tez poznalem swira,ktory ma w domu pare tys litrow podzielone na pare zbiornikow i trzyma same "dziwolagi" zazwyczaj te niebezpieczne,jadowite...Nie powiem Ci z doswiadczenia bo nie mialem skrzydlic,ale slyszalem ze mozna przestawic na martwy pokarm najpierw glodzac troche rybe,nastepnie zakladajac na nitke kawalek fileta i machajac jej przed nosem tak dlugo az nie zainteresuje to jej...czesto sie nie udaje na poczatku,wiec znowu powtarzamy to samo...skrzydlica powinna sie przestawiec,tylko zarowno w trakcie jak i po przestawieniu nie wolno jej dawac "zywca"(nie mam na mysli piwa),gdyz znow bedzie Cie czekac przestawianie.Nie wiem jak jest w Polsce ,ale tutaj klient chce zazwyczaj rybe juz nauczona jesc martwy pokarm,poza tym majac problem kazdy profesjonalny sklep wezmie taka rybke na staz przestawiania...oczywiscie za odpowiednia oplata...i dostaniesz z powrotem skrzydlice juz nauczona ze to wlasciciel karmi a nie natura sama do mordeczki pcha...Wejdz tez na You tube i wystukaj "pterois feeding"...znajdziesz tego cala mase...Pozdrawiam...RvI...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iceberg witam, skrzydlice od zawsze mnie interesowały wiec postanowiłem zrobić baniaczek własnie z tymi rybami ( jestem w trakcie) okazyjnie udało mi sie nabyć dwa okzay Dendrochirus Brachypterus w idealnym rozmiarze. Niestety u mnie nie mam możliwości oddania ryb na przyuczenie do jedzenia zastepczych pokarmów wiec musze radzić sobie sam. Metody z nitką, pensetą przerabiam w tej chwili tylko ta mniejsze z moich skrzydlic ma wyszukany gust kulinarny i niestety narazie nie przyjmuje nic innego jak zywca. Najgorsze że nie wiem ile jest w stanie wytrzymać bez jedzenia a nie chce zeby mi padłą z głodu wiec podaje jej coś żywego jak stwierdze że czas na to. Mam nadzieje ze w końcu nauczy sie jedzenia mrożonego. Jakie gatunki skrzydlic Cię interesują najbardziej i czy masz zamiar trzymać je w ogólnym baniaku?


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej interesuja mnie te mniejsze,karlowate,pteroisy-liscie,czy "kamienie"...oprocz brachipterusa na moja uwage zasluguje biocelattus albo ta na przyklad,ktora wystepuje w wielu wspanialych kolorach...http://www.advancedaquarist.com/issues/may2003/Fish.htm


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadzam się "liście, kamienie czy te kolorowe" są niesamowite. Tylko z tego co czytałem koszmarnie trudno je wykarmić nie mówiąc o przestawieniu na jakieś zastępcze pokarmy. I bardzo trudno je dostać w Polsce więc te gatunki to spore wyzwanie....

Ciekaw jestem jak wielu morskich pasjonatów trzyma skrzydlice? Czy są to typwe baniaki gatunkowe czy po jednym okazie w ogólnym baniaku.... Może zrobimy ankiete, Panowie morszczaki kto ma w tej chwili skrzydlice???????


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie posiadam skrzydlicy od okolo 2 lat. byla w zbiorniku z rhinecathus aculeatus, balistapus undulatus, zebrasoma flavescens...a poczatkowo nawet z parasema i dascyllusami. byl to pterois volitans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

769-skrzydlica.jpg

moja miala ok 35 cm niestety usmiercil ja brak pradu przez 24 godz pod moja nieobecnosc. Jadla nawet karaski ze stawu :playing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szczerze mówiąc myślałem że więcej morszczaków trzyma skrzydlice. Co do Pterois to jest piękna tylko te 35cm mnie przeraża. Na początek skupie się na dendrochirusach a pózniej sie zobaczy...

@rs4 miałeś ją od małego egzemplaża? jak długo i czy podawałeś coś próczy żywca?


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy są jakieś małe gatunki-tak ,żeby się nadawał do 98litrów ?I czy taka skrzydlica nie zeżre mi korali ?

@Iceberg po wpisaniu na YT "Pterois feeding" nie wyskoczył ani jeden wynik :playing


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Błazenek skrzydlice są bezpieczne dla korali napewno nie będą ich podgryzać, natomiast co do małych gatunków to istnieja takie jak Dendrochirus Biocellatus np. ale nie wiem czy wystarczy jej te 100L i jest podobno bardzo trudna do wykarmienia....


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli przestawiaj ja moze na poczatek jakies zywe gupiki danio a potem stopniwo mrozonki zreszta jak sa w jednym zbiorniku to powinna podpatrzec i sie nauczyc od tamtej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piter32 Zaczołem od żywych gupików i danio i mieczyków karmienie moich Brachypterusów (bo z przyjmowaniem żywego pokarmu nie maja poroblemu) i własnie staram się je przstawić na zastępcze pokarmy, mrożonki. Jeśli masz jakieś doświadczenie w tym temacie to moze się nim ze mną podzielisz bo stwierdzenie "powoli przestawiaj" nic mi konkretnego nie mówi....

acha a mimo że są dwie w tym samym baniaku to jakoś ta mniejsza potpatrując tą większą opychającą sie mrożonymi filetami zupełnie jej nie naśladuje.... :playing a szkoda...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.