Skocz do zawartości
hajtaler

skaly

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko mam do kupienia 20kg skalki z fuji ale byla u goscia 4 lata w akwarium i tu moje pytanko

czy skala sie starzeje czy warto kupic juz uzywana w innym akwenie czy kupic nowa?

i czy ewentualnie przyspieszy to okres dojrzewania akwarium


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czesc skaly bralem z dzialajacego akwarium i wiecej tego nie zobie.Tylko swierza skala.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, jest teoria mowiaca o tym, ze skala kumuluje w sobie fosforany. podobno po jakims nieokreslonym niestety czasie moze dojsc do ich uwolnienia.

jak ja szybko przeniesiesz i nic na niej nie bedzie takiego co by obumarlo to z dojrzewaniem imho nie bedziesz mial zadnego problemu.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odzew kupie nowa bo nie chce popelnic bledu na poczatku a w sumie to najwaznieszy element ekosystemu


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Hajtaler,ja tez kupilbym nowa...najwazniejsze to wejdz na lokalne forum i znajdz opinie skal dostepnych na Wyspach Brytyjskich...na pewno bedzie cos takiego a ze jest konkurencja kazdy ma ambicje sprzedawac najlepsza jakosciowo skale...kup taka,ktora cieszy sie dobra opinia...nie zaluja na skale...Pozdrawiam...RvI...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno ktore skaly sa lepsze pochodzenia fuji czy INDONESIAN


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pochodzenie skały nie do końca wyrokuje o jej jakości, zdaża się dobra skała i z indonezji i z fiji (nie fuji), a i kiepskia jakościowo z tych dwóch miejsc. Na jakość skały składa ilość życia jaką można na niej znaleźć i tu może mieć wpływ pochodzenie, ale moim zdaniem niewielkie i to ile tego życia przeżyje zanim trafi do Twojego zbiornika, a tutaj już wyniki zależą od firmy jaka taką skałe dostarczy...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie w zbiorniku skałe z 6 letniego akwa i jakoś nie miałem problemów szczerze mówiac...no ale lepiej posłuchaj sie mądrzejszyck kolegów :playing


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Moim zdaniem pochodzenie skały nie do końca wyrokuje o jej jakości, zdaża się dobra skała i z indonezji i z fiji (nie fuji), a i kiepskia jakościowo z tych dwóch miejsc. Na jakość skały składa ilość życia jaką można na niej znaleźć i tu może mieć wpływ pochodzenie, ale moim zdaniem niewielkie i to ile tego życia przeżyje zanim trafi do Twojego zbiornika, a tutaj już wyniki zależą od firmy jaka taką skałe dostarczy...

Pozdrawiam

seb

a czy skala powidna byc napowietrzana bo bylem w jednym sklepie i mieli ja w wodzie ale nie napowietrzali jej


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy skala powidna byc napowietrzana bo bylem w jednym sklepie i mieli ja w wodzie ale nie napowietrzali jej
Tak jak napisał Błazanek skały nie napowietrza się w sposób znany z akwariów słodkich, wręcz napowietrzając skałę w sposó znany z akwariów słodkowodnych można zabić w niej większość życia...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.