Skocz do zawartości
sebastian wieden

niskie kh 5

Rekomendowane odpowiedzi

ca 450

mg 1350

kh 5

tydzien temu podlaczylem reaktor,wczesniej byly wyniki te same oprucz kh 7,ale spadlo do 5

pytanie jak teraz podbic kh,puszczajac wiecej co2,i czy wtedy niepodniesie sie ca i mg

dzieki


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sypię sode oczyszczoną


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dasz wiecej co2 to w reaktorze spadnie ph i zacznie sie szybciej rozpuszczac wkład korallenbrucht a co za tym idzie zwiekszy sie ca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puscisz wiecej co2 to tyle uzyskasz ze ta lura + niestrawione resztki co2 obniza Ci w baniaku ph. kh z tego wiecej nie bedzie chyba ze zwiekszysz przy okazji predkosc kapania odcieku. ale wtedy przy okazji mocno podbijesz ca. to jest wlasnie caly ten syf z reaktorem, nie da sie wyregulowac jednego parametru bez rozpieprzenia pozostalych. syp sode


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda taka ze nic niechce mi sie sypac.Z tego co wyczytalem na forum to ze reaktor zalatwi mi sprawe wszystkiego,nic tylko podziekowac tym co tak pisza.

A czy niemoge kupic w plynie,lac az podskoczyl by do 7 i wtedy przestal bym,tylko czy znowu niespadnie do 5 czy utrzymal by sie

na 7.

Jak tak bede mial sypac,to czuje ze reaktor pujdzie do piwnicy,a zamowie pompy.

Dzieki za odpowiedz


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz zbyt szybki przepływ wody przez reaktor , przez co woda na wyjściu nie ma wystarczająco zbuforowanego kh ? W przybliżeniu woda powinna mieć przepływ 1 kropla na około jedną - dwie sekundy. Jednocześnie powinieneś sprawdzić jak wysokie kh jest na wyjściu z reaktora.

Pozdrawiam

Marcin Kloc


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ci Sebastian o upierdliwości reaktora i sam się przekonałeś na własnej skórze co to za ustrojstwo. Po jakiego ci ten reaktor jak i tak będziesz teraz lał płyn buforujacy KH ???

Trochę nie rozumię ...cyt... "Wlasie mierzylem na wyjsciu jest 70 a w akwa 5"...???? Jak masz niskie Kh w akwarium to na wycieku minimum to 10-14. Ale jak to zrobić nie zakwaszając wody ,nie przewapniając jej i jeszcze to szczątkowe CO2 . Oby z lasu spsów nie zrobiło się holenderskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nie zapominajcie przy okazji ze teraz mamy lato i odpowiednio wiecej paruje z akwarium wody. jesli lejemy 2, 3 razy wiecej lury po osmozie (kh=0) niz wczesniej, to nie ma sie tez co dziwic ze kh zaczyna nagle leciec. podnies kh w wodzie na dolewki do 8 najlepiej jakims buforem czy czyms takim i powinno spadac troche wolniej


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez odparowuje chyba tez czysta H2O? Parowanie nie powinno miec wplywu na kH


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tom_Wildtom_Kurpanik :

panowie nie zapominajcie przy okazji ze teraz mamy lato i odpowiednio wiecej paruje z akwarium wody. jesli lejemy 2, 3 razy wiecej lury po osmozie (kh=0) niz wczesniej, to nie ma sie tez co dziwic ze kh zaczyna nagle leciec. podnies kh w wodzie na dolewki do 8 najlepiej jakims buforem czy czyms takim i powinno spadac troche wolniej

Czy aby napewno?

A gdzie wyparowują węglany?

BTW. To dlaczego nie dolewasz słonej wody? Jeżeli tak jest jak mówisz, to zasolenie też powinno sie zmieniać przy dolewaniu wody po RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, moje nielogiczne myslenie. zapomnijcie o tej bzdurze :playing


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.I.P ktos tutaj napisal,abym zmierzyl KH na odcieku.Poco mi reaktor,dobre pytanie.Teraz wystarczy tylko tak jak,

pisalem podziekowac tym co pisali ze super sprawa taki reaktorek.Tylko ze niepowiedzieli,ze ciezko bedzie utrzymac paramatry.

Decyzja zapadla,reaktor idzie do piwnicy,a zamawiam pompy grotecha.

Zona mnie zabije.

Dzieki wielkie,szkoda ze niewszyscy pisza jak wy,tylko jakies bzdury wypisuja.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian nie unoś się aż tak :playing Ja choć reaktora nie używam już sporo czasu twierdzę, że jest możliwe ustawienie go na prawidłową pracę tylko trzeba trochę pokombinować między ilością CO2, a odciekiem. Trzeba pamiętać, że dużą rolę odgrywa wkład jaki stosujemy w reaktorze. Ustawienia u jednych na wkładzie "x" niekoniecznie się sprawdzą u innych na wkładzie "y". Poszukaj w archiwum bo jakieś 2 lata temu temat "reaktor" był wiecznie poruszany.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze @Rebciu trzeba troszke pokombinować kiedyś wszyscy jechali na reaktorkach i akwaria tez były piekne wiec sie nie poddawaj tylko pokombinuj,nawet do niedawna @Szymon jechał na reaktorku a jakie miał efekty to chyba nie muszę pisac.Pozdro Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez Rebciu ja sie nieunosze.Niechcialem nastepnego,watku o reaktorze pisac.Tak jak muwisz bylo tego troche,i nikt nieopisywal,

ze bedzie trudno ustawic,chyba ze nieznalazlem.

Adrian28 piszesz kiedyc,czyli wszyscy rezygnuja na grotecha,sprubuje pokombinowac ale czuje ze nastepny sprzet bedzie w piwnicy stal.jesli bym wczesniej wiedzial ze np.musze sypac sode to napewno bym niekupil reaktora,poniewaz i tak przez 1 rok lalem wszystko z reki.Chcialem przynajmniej ca,mg,kh zalatwic reaktorem.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Sebastian że tak bezpośrednio ci napisałem ale kiedyś też byłem użytkownikiem reaktora i kiedy przeszedłem na Ballinga ( też leję go recznie) znikneły problemy z Ca , Mg , Kh . Oczywiście że da się wyregulować każdy reaktor czy to DIY czy oryginalny markowy ale na to potrzeba czasu. Jak dojdziesz do jakiejś stabilizacji to znowu za pół roku wymiana wkładów i znów problem z parametrami. ... miałem już tego dość i stąd decyzja o zlikwidowaniu tego sprzętu. Do tego dochodzą jeszcze inne ustrojstwa pilnujace Ph w reaktorze jak : ph-komputer ( bo nie wyobrazam sobie k.reaktora na wyłaczniku czasowym ) , bąbelkomierze , zaworki , zacierające się pompy itd....itd.

Może spróbuj/// nie poddawaj sie zbyt szybko ... ale wiesz co z tych kombinacji może wyniknąć...a fajne masz korale wiec szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna szkoda,ze niemoge oddac do sklepu.A wiesz niekosztuje 10 zl taki sprzet.Poprostu wina tez jest moja,mam paru tutaj znajomych,i moglem tez popytac jak sprawuje sie taki reaktorek i czy niejest lepiej kupic pompy.

Nic pobawie sie troche,jedno jest pewne sody z reki niebede sypal.Jak nieuda sie ustawic to albo piwnica,albo moze ktos kupi.

Z reki niechcialo zabardzo mi sie juz lac,w sumie i tak wszystkie 10 flaszek z korallen-zucht leje z reki,a chcialem przynajmniej ca,mg i kh zalatwic reaktorem,zreszta natydzien szlo mi 250 ml i wychodzilo drogo,muwie o gotowych plynach.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.