Skocz do zawartości
guliwer777

KZ Coral Vitalizer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakie macie doświadczenia z używaniem tego produktu ?


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem tym zainteresowany ;)


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc tego typu preparatow mozna zrobic samemu - nie wierze, ze pracownicy KZ to specjalisci z dziedziny chemii czy biochemii. Trzebaby znac dokladne proporcje - ale tutaj i tak dozowanie jest minimalne, dziennie kilka kropli w zaleznosci od ilosci wody i obsady, wiec nawet jak beda ciut inne niz te "oryginalne" nie powinno sie nic stac. Obecnie jod i potas uzupelniam jednym stezonym roztworem jodku potasu, narazie wszystko jest ok, ale zbyt wczesnie, zeby zauwazyc zmiane na lepsze:)Coralvitalizera zuzyje do konca i potem sam zmontuje mieszanke etanolu, octu i glukozy. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat.

czytam z zainteresowaniem.

Tak wogole czym najlepiej karmic SPSy oraz LPSy i o której godzinie, bo własnie zakupiłem mikser i tak sie bede jutro zabierał do czytania


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej a pamietasz jak stezony byl etanol? 40% jak gorzala?;)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzała zwykała 40% , ocet winny i glukoza. W/g informacji które ja znalazłem w sieci 200ml wódeczki , 50ml octu winnego i 1.1/2 łyżeczki cukru lub glukozy ( czyli tak jak pisał Andrzej).

Sorry że się wtraciłem ale też kiedyś ten temat drażyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
R.I.P :

Gorzała zwykała 40% , ocet winny i glukoza. W/g informacji które ja znalazłem w sieci 200ml wódeczki , 50ml octu winnego i 1.1/2 łyżeczki cukru lub glukozy ( czyli tak jak pisał Andrzej).

Sorry że się wtraciłem ale też kiedyś ten temat drażyłem.

Bardzo dobrze, że odpowiedziałeś i dzięki Ci za to ;)

A ocet 6% czy 10% ?

Pozdrawiam ;)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z dozowaniem tego roztworu?? Jednorazowo czy jakoś inaczej


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze sie wtrace.Szymon piszesz o potasie,wlasnie dostalem k-balance i test do potasu tez od Kz.

Ale to chyba duze nieporozumienie,nieidzie odczytac.Jak mozna np.odczytac ze zamalo potasu albo ze zaduzo i przestac dozowanie.

Dzieki


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian , z preparatami zawierajacymi potas zalecam ostroznośc. Zanim uzyjesz koniecznie soprawdx poziom K w zbiorniku. Zwykle nie ma potrzeby dozowania , chyba ze korale wystaja nad wodw i jest duże zapotzrebowanie. Potas dozuje sie tylko wtedy kiedy wystepuje realna potrzeba , inaczej mozesz popalić wszystkie SPS-y. Jesli przedawkujesz na reakcje bedzie za późno , korale beda do wyrzucenia. Koniecznie sprwadź poziom potasu i jesli bedzie niski, ponizej 350 , to wtedy dopiero zacznij dodawać K balance i to w połowie zaklecanej dawki.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapytam jeszcze raz. Jaki powinien być ocet ???

Coral vitalizer ma chyba również jakieś inne składniki bo wyczuwalny jest również zapach podobny do Prodibio Reefbuster, może jakieś tłuszcze ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki andrniew,a moze znasz jakis test na potas.Poniewaz jak pisalem ten od kz nieidzie odczytac.

Jedynie co mnie zastanawia,i ciekawi to ze kazdy tutaj pierwsze pytanie,jakie mi zadaje to o potas.Nawet na zeovit forum,czesto

zadaja pytania o potas,aby koniecznie sprawdzic.Ze odpowiedzialny jest za kolory.Dlatego dalem zapytanie czy ktos z was dozuje.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt ten test KZ czy Fauna Marin sa trudne do odczytania. Poprostu trzeba porównac z badaniem labolatoryjnym i wtedy jest punkt odniesienia. U mnie test KZ opokazał ok 250 -270 , a labolatorium 350 , wiec wiadomo jaka poprawke brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, próbował ktoś z forum robić Coral Vitalizer DIY ? Jak tak to jak się sprawuje?


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem i podaje od ok tygodnia.Ale specjalnych efektow nie widze.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj rozrobiłem to coś i zacznę dzisiaj podawać, zobaczymy czy będzie sie coś działo


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podaje juz od miesiaca. dzieki temu zniknelo mi (znaczy pomoglo w zniknieiu) cyjano :(

tyle ze ja wiecej octu dalem 200ml


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wener nie wprowadzałeś żadnych zmian do systemu? Chemikiem nie jestem ale ten preparat podchodzi mi pod vodka metode


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jjablonski ja na 190l podaje tylko 2 krople na dzien,bo takie jest dawkowanie oryginalnehgo coral vitilazera.1-3 krople na 100l.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ten KZCV uzywam w postaci ocet winny(z jabłek),wóda,cukier dozuje 1 krople na 100 litrów(8 kropli) dziennie daje to od jakiegos miesiąca i z tego co widze po acrach to faktycznie maja większe polipy i maja je wysunięte non stop.Zadnych widocznych obiawów ujemnych w akwarium nie widze ,jakieś glony nic , tak wieć narazie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.