Skocz do zawartości
Jarek GRZESZCZAK

modliszka

Rekomendowane odpowiedzi

wraz z montiporą talerzową dostałem małą modliszkę czy macie jakąs metode na usunięcie gada z korala jest szybki jak diabli może chemią go potraktować.z góry dziękuje za sugestie


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prondem gada,prondem!


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek123 :

Prondem gada,prondem!

sadysta....

odłóż korala do szklanego pojemnika z woda z akwa najlepiej sporego, dołóż malutki kawałeczek skały i czekaj, możesz dać tam jakaś małą przynętę typu krewetkę koktajlowa

obserwuj czy nie przechodzi na ta druga skałkę, jak przejdzie usuń szybko korala i masz po kłopocie

jak nie masz co z nią zrobić chętnie przyjmę i sie zaopiekuje (mogę dać jakiegoś miekasa, szczepke za nią) oczywiście odbiór osobisty ;) (podjade ;))


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filavandrel, jako znanego miłośnika modliszek powinna Cię zainteresować pewna historyjka z mojego baniaczka... A więc...

Za górami, za lasami...;)

Tak poważnie to czytałem że to dość szczwany stwór, ale żeby do tego stopnia? Ja widząc to na własne oczy nie mogłem uwierzyć... Mianowicie siedząc sobie pewnego dnia przed akwarium i gapiąc się w nie co najmniej jak szczerbaty na wór sucharów, zauważyłem że coś mi szybko mignęło spod jednej skałki w drugą... Ki czort se myślę;) Żeby się przekonać - piwko tssst, fotelik i jak to na rybach - klasyczna zasiadka:D po dłuuugiej chwili (takiej na 1,5 piwa) z dziurki w małej skałce wychynęły jakieś takieś dwa małe peryskopy; luknęły w jedną stronę, luknęły w drugą... I małymi ale szybkimi kroczkami stwór się z nory wynurzył. Modliszka, bo o niej mowa wyszła sobie najzwyczajniej w świecie na skałkę i zaczęła się na mnie gapić jakby chciała powiedzieć: "No co się tak na mnie lampisz człowieczku? Siedzisz se i pijesz piwko to siedź i pij. Ja się nie czepiam ciebie to ty się nie czepiaj mnie!" Dziwne uczucie, bo miałem wrażenie jakby to nie był zwykły skorupiak tylko godny przeciwnik, który planuje, knuje i łeb ma nie od parady:D więc dosłownie jak na jakichś łowach wycofałem się powoli i poszedłem do kuchni po durszlak (siatka za mała na tą skałkę była) i powolutku podszedłem do zbiornika, ku mojemu zdziwieniu ona nadal tam była. Powoli zanurzyłem sito w wodzie i w tym momencie w jakieś dwie pikosekundy modlicha dała dyla do swej dziury:shocking szybko podniosłem skałkę, włożyłem do durszlaka i metodą "na wypłukanie" próbowałem wydobyć gada z nory, ale nic to nie dało więc musialem użyć metody "na młotek i przecinak" :clapping. Była dość spora, taka mniej więcej jak mój mały palec. Szybko wrzuciłem ją do sumpa i odetchnąłem spokojnie myśląc że wygrałem, a i jej krzywda się nie stała ;) Jakiś czas później znów sobie siedzę aż tu znajomy szaro-zielony cień myk pod skałkę! Kurna! Myślę sobie że jakaś inwazja modliszek mnie spotkała! Powtórka akcji z durszlakiem, pełen sukces, i druga franca do sumpa. Po akcji piwko tssst, i na kolana lukać jak tam sobie stara poradzi z konkurencją. Zajęło mi to całe piwo i nie znalazłem dwóch modliszek tylko jedną, więc odpuściłem myśląc że druga gdzieś sie skitrała że jej nie widać. Na tym bym zakończył gdyby nie... No właśnie... Parę dni póżniej siedzę sobie jak co wieczór przed akwarium i gapię się w nie z miną debila z twarzą tęskniącą za rozumem, piwko tssst. Pełen relaks. Dresik i koszulka a'la Ferdek Kiepski, luz blus, woda sobie pluska, żyć nie umierać:D Aż tu nagle coś myk spod skałki pod drugą:D tego było juz za dużo! Niemożliwe żeby tyle ich było skoro wcześniej żadnej nie zauważyłem:shockingwięc inna procedura : piwko na bok, na kolana i poszukiwania dwóch franc w sumpie, zeszło mi z dobre 15 minut i wiesz ile znalazłem? Ani jednej! Więc durszlak, szybka akcja i (do dziś w to nie wierzę) skalpelek i ciachnąłem diablicy różek tej płetewki na końcu ogona i sru ją do sumpa. Na drugi dzień od razu wieczorem piwko tsst i zasiadka... Długo nie musiałem czekać. Nie muszę chyba mówić że pokazała się "następna" modliszka. Więc szybka akcja z durszlakiem, wydłubanie francy z dziury i szok:shocking:shocking:shocking równiutko uciachany różek płetwy... To już była sprawa honoru... Wysłałem ją w jej last travel...

Teraz najlepsze : u mnie nie ma innej możliwości powrotu z sumpa do zbiornika, absolutnie żadnej innej jak tylko albo rurą powrotną z pompy gdzie nawet jakby przeszła przez kratkę to wirnik by ją zmielił, albo... Spustem wody w pionie pod prąd... Czy to możliwe żeby raz przez przypadek tamtędy wróciła przy wyłączonej pompie i się tego "nauczyła" do tego stopnia żeby później brnąć pod prąd???;) Mnie nie pytaj... W każdym razie długo będę ją pamiętał;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb to sa szczwane bestie ;)

mialem 2 sztuki :D byly piekne w obserwacji i w zyciu bym ich do sumpa nie dal ;)

byly w osobnym baniaczku ale na obiegu z glownym tak zrobionym zeby w zadnym przypadku france nie daly rady wrocic :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filavandrel jak jesteś zainteresowany masz info na priv


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pistoletową... i sobie żyje...


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pistoletowa tez mam ;) alpheus sp. (bialo czerwona) siedzi sobie pod skala, kopie w piachu jak glupia i strzela niemilosiernie ;)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wytłumaczcie mi co złego robi modliszka w akwarium?


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chemik :

a wytłumaczcie mi co złego robi modliszka w akwarium?

wcina wszystko niezaleznie od wielkosci co upoluje :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie dumam... Czy miał ktoś kiedyś przypadek że modliszka upolowała sobie rybę w zbiorniku? Taki że jest 100% pewność że to ona?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek zniknięcia całej obsady akwarium w ciągu kilku miesięcy. Oczywiście okazało się po wyjęciu praktycznie całej skały, że odpowiedzialna na te dziwne znikanie ryb jest dorodna ok. 15-to centymetrowa, przepięknie ubarwiona, krewetka modliszkowa.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag by to trafił:D bo coś mi "strzela" po zgaszeniu światła, jedną wyekspediowałem, ale widocznie ma następcę.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by to nie było to jest uzbrojona i niebezpieczna :D ale jak tu ją zlokalizować i rozbroić? Nie do zrobienia:googleye

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seb: Prondem gada,prondem!

PS.przepraszam,nie moglem się powstrzymac :D


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie polowanie się powiodło.pacjent cały obyło się bez prondu .


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro :D

nakręciłem kamera filmik teraz sie zadomawia w 12l akwarium :D

jutro może jakieś zooantusy dorzucę i w planach zrobienie mikrorafki o filtracji opartej na podmianie wody z dużego baniaka :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.