Skocz do zawartości
Mohamed

Żywa skała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znalazłem na Allegro coś takiego "skała pochodzi z Indonezji jest lekka i odgazowana można ją włożyć do akwarium z rybami , gwarantuję Wspaniałą jakość" - ta skała jest po 22zł. Oto link http://allegro.pl/item380511255_akwarium_morskie_skala_z_indonezji_22_zl.html. Co o niej sądzicie? Gdzie można kupić dobrą skałę? Ile kosztuje pewna, dobra skała??

Będę miał 300L w środku midiflotor, skimmer i jakąś cyrkulację - http://allegro.pl/item378240555_wavemaker_5000l_h_tylko_12w_tworzenie_fal_.html

co o tym sądzicie?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale gdzie ją kupić? Jak myślisz ile kg skały muszę tam wrzucić? i co sądzisz o tym sprzęcie pociągnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,żę powinno być ok 50kg (im więcej tym lepiej)

W zeszłym tyg. bardzo ładną skałę widziałem u Przemka w Reef Shopie.

Jeśli chodzi osprzęt to go nie znam i nie chcę Ci żle doradzać.

pozdr.Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marku. A "na oko" można stwierdzić, że skała jest dobra? Gość na Allegro ma tego ponad 100 kg i widać na zdjęciach, że trzyma ją w osobnym zbiorniku. Napisał mi, że jest świeża i odgazowana (co kolwiek to znaczy ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HALLO!? JEST TAM KTO??

A tak poważnie zerknijcie na zdjęcia w aukcji i coś napiszcie http://allegro.pl/item380511255_akwarium_morskie_skala_z_indonezji_22_zl.html

Widziałem w sklepie w budapeszcie akwa z drobnym grysem - to dobre rozwiązanie

Jadę tam jutro to może przywiozę parę fotek

pozdro dla forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bralem 10 kg rok temu i jestem zadowolony. Bez modliszek bez aptazji i innego badziewia.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzio a brałeś skałe od tej samej osoby co Mohamed chce wziąść ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała odgazowana nie ładna... ka kupiłem w www.erybka.pl super wszystko ! skala miała wszystko ! kolory i wszystko, teraz juz trcohe mniej bo potraciła kolory ;) a co myslicie o tym WaveMaker ???


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem ,że jeśli do akwarium skąd bierzemy skałę był podawany Kalkwasser a w naszym Tanku nie to nie powinniśmy brać tej skały.Czy to prawda ? :con


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na forum był wątek dotyczący skały w akwarium z kalkreaktorem , podobno taka skała jest do wymiany po jakimś czasie


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralem od rikardo50 to bylo rok temu wiec napewno to juz ktoras z kolei dostawa


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podawanie wode wapiennej powoduje odkładanie się w skale PO4. Nic złego się nie stanie do momentu aż ph w zbiorniku spadnie do poziomu 7.7 i mniej. W takim przypadku zmagazynowany w skale PO4 zostaje uwolniony do wody. Dlatego powinno się unikać brania skały od kogoś kto używał miksera (nie mylić z reaktorem - to całkiem inna bajka).

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dać mniej skały ale dobrej i pewnej ? Skała poza tym, że MOŻE mieć zmagazynowane PO4 (bo wcale nie musi) to także ulega w akwarium procesowi stażenia - życie w starej skale powoli zanika - tak przynajmniej wnioskuje z wielu wypowiedzi starych akwarystów morskich, którzy twierdzą, że żywą skałę wymieniają co kilka lat.

Tak czytam w twojej stopce - 98L: i 20 kg skały. Może się mylę, ale uważam, że w takim akwa 10kg DOBREJ skały lepiej zda egzamin niż 20kg bylejakiej skały. Nie wspomne już o walorach wizualnych bo to tylko mój gust - 20kg w 100L to solidne gruzowisko - czy ładne to ?? wg mnie nie.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alef-20kg w 98l to skała leżąca w baniaku tylko 3 miesiące więc raczej jest świeża :D .Pytam bo coraz poważniej zastanawiam się nad 200l :D .I chciałem trochę na skałce zaoszczędzić :D ,ale może kupie dobrej skały i wymieszam z ceramiką+te 20kg :D myślicie ,że koło 30kg w 200l zrobi gruzowisko ?


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 20kg skały to możesz sobie wyobrazić jak będzie te 20kg wyglądać w 200L. Skała skale nie równa i trudno się tu wypowiadać - jedna ma większą objętość a inna mniejszą.

Moje zdanie na ten temat jest takie: nie opłaca się oszczędzać na skale - gdybym dziś miał zakładać akwarium i kupować nową skałę to po skałę bym jechał osobiście - pomacać, powąchać, powybierać... I nie patrzyłbym na to, że trzeba gnać samochodem 600 czy więcej kilometrów co mi wygeneruje koszt rzędu kilkuset złotych. Skała to baza.

Natomiast ceramika - powiem, że mnie ten temat bardzo interesuje i gdyby doszło do tego, że zbiornik bym miał zwiększać to dołożyłbym do tej skały co mam trochę ceramiki. Nie mam zielonego pojęcia jak by to działało ale próbować warto.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 20kg skaly i niestety nie udalo mi sie calej wsadzic do 180l akwarium 3 kawalki poszly do sumpa


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. To kto ma jakieś pewne źródło ż. skały lekkiej i ładnej a i w życie obfitej?? :-) To na 300 L 50 kg będzie za dużo? można dać mniej?

a i taka ciekawostka: Wróciłem z Budapestu i... widziałem tam w sklepie ZOO w zbiorniku 32 stopnie! to chyba trochę za dużo?

Ale ryby wyglądały, że są w dobrej kondycji. to możliwe? może popsuty termometr?

Pozdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sypnięty termometr :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Dobre źródło' żywej skały - kilka firm sprowadza skałę ale czy te firmy mają pełną kontrolę nad tym co dostają w kolejnych dostawach ?? Tego nie wiem - najlepiej zapytać Przemka.

Nie chcę tu nikomu wmawiać, że firma X,Y czy Z ma skałę lepszą lub gorszą. Ja kupowałem skałę od Przemka i jestem zadowolony w 110 procentach.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.