Skocz do zawartości
Mohamed

Żywa skała

Rekomendowane odpowiedzi

:kapeluszPrzemek. Hallo. czytasz to???

Daj proszę cenę na priva 30 kg LR. z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba łatwiej by było wejść na stronę RS i sobie obliczyć :D

Myślicie ,że 25-26kg dobrej jakości LR+odpieniacz Deltec MC-300 załatwią sprawę w 200l obciążonych SPS'ami i :jednym hepatusem,2x Błaznami,1 Mandarynem i 1xMagnific'ą ?


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błazenek :

Chyba łatwiej by było wejść na stronę RS i sobie obliczyć :D

Myślicie ,że 25-26kg dobrej jakości LR+odpieniacz Deltec MC-300 załatwią sprawę w 200l obciążonych SPS'ami i :jednym hepatusem,2x Błaznami,1 Mandarynem i 1xMagnific'ą ?

Zależy czego oczekujesz szczególnie jeśli chodzi o wybarwienie SPS-ów :D Jeśli ma być kolorystyka bajkowa to "nie da rady" z tą filtracją i nie mam na myśli tylko żywej skały ale ogólnie filtrację. Jeśli masz na myśli typowe (przeciętne) akwarium to jeśli nie będziesz przekarmiał czy popełniał jakiś błędów oraz odpowiednio reagował na ewentualne powstałe to powinno być ok choć jestem przeciwnikiem wsadzania hepatusa do 200l. Szczególnie z jego powodu będziesz musiał uważać z karmieniem bo jak wszystkie pokolce niestety są producentami dużej ilości amoniaku czyli g...


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Jeśli ma być kolorystyka bajkowa to "nie da rady" z tą filtracją i nie mam na myśli tylko żywej skały ale ogólnie filtrację.

Czyli jeśli dobrze rozumiem to SPS'y lubią 'wyjałowioną' wodę ? :con

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=10694 A to aqua.Skały mniej,odpieniacz słabszy,dwa pokolce i jeszcze pare ryb.A nieźle funkcjonuje i kolorki ładne :D


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi mogę coś powiedzieć to nie kupujcie nic! od gościa z MIlicza - Bez komentarza

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On się ostatnio w 2004 logował i jego konto jest zawieszone więc...nawet nie dało by rady :D :D


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Z czystym sumieniem mogę polecić skałę od Przemka

Lepiej zapłacić parę zł więcej i mieć przyzwoity towar z pewnego żródła.

Pozdr.Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błazenek :

Czyli jeśli dobrze rozumiem to SPS'y lubią 'wyjałowioną' wodę ? :con

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=10694 A to aqua.Skały mniej,odpieniacz słabszy,dwa pokolce i jeszcze pare ryb.A nieźle funkcjonuje i kolorki ładne :D

Po pierwsze:

Kolega @joopa to doświadczony akwarysta z dużą wiedzą. W takim przypadku dużo łatwiej omijać "potknięcia".

Po drugie:

Jak się wczytasz w wątek z Twojego linku to znajdziesz tam informację o broblemach (cyjano) i świadomości kolegi @joopa o możliwości występowania lepszych kolorów SPSów niż u niego :D

Po trzecie:

Z tym lepszym odpieniaczem to bym trochę polemizował:D Nie znam zadowolonej osoby z Delteca MC-300 - za to niezadowolonych znam kilka.

Po czwarte:

Radzę przeczytać tekst o skale z linku jaki wcześniej podawałem. Skała sukcesywnie traci na możliwościach filtracyjnych więc "licytowanie" się kto ma więcej skały (czyli filtracji) jest w sumie "krótkoterminowe"


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec'a już odwołałem ;].Co do skały to jak wcześniej mówiłem zamawiam niemal frachtową(tyle ,że przez 3 miechy odleżała w akwarium).A odpieniacza szukam takiego by nie był na zbyt widoczny w akwarium ,ponieważ niestety nie będę miał sumpa.Alel na razie nic konkretnego nie znalazłem z wyjątkiem MCE600 lecz cena odstrasza więc na razie kupiłem takiego chińczyka Boyu bo w akwa na razie nie będzie pokolca ani SPS bo to dopiero za ok.pół roku więc do tego czasu zdążę zmienić odpieniacz nawet na MCE600 gdyż akwarium ma "służyć" parę ładnych latek :D

Pozdrawiam


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Delteca MCE300 i już się do niego przekonuję, chociaż na początku chciałem go wywalić przez okno. Teraz pompka się "dotarła", pieni ładnie. Jedyny problem to pojawiające się czasem małe pęcherzyki powietrza na wylocie. Założyłem tam gąbkę z weipro i już nie wlatują do środka i mam jeszcze filtrację mech. Tyle, że co dwa dni trzeba tą gąbkę wyczyścić. Wisi z tyłu na szkle i prawie go nie widać.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za późno :D :D .Już odwołałem :con

Edit: Pokolca też nie będzie :D .Naczytałem sie ,że będę go męczył itd. więc odpuszczę sobie...A szkoda...Jedna z nielicznych ryb ,które uważałem za "cud miód" ,które nadają sie do mojego tanku :D Jakoś to przeżyje :D

Ps.A nie ma jakiś mniejszych pokolców :D ,takich żeby nie męczyły się w 200l ?


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.