Skocz do zawartości
Nemo7

Czy ja dobrze zrozumiałem działanie sprzętu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja dobrze zrozumiałem działanie panelu ? Panel to część akwarium odgrodzona od części przeznaczonej dla koralowców itp. ścianką z grzebieniem u góry przez który spływa woda na dół panelu. Kolejno z tamtą odpieniacz zasysa wodę, filtruje ją i pompuje z powrotem do akwa ?

Pompki cyrkulacyjne zapewniają obieg/ruch/cyrkulację wody która jest potrzebna m.in. dla koralowców które odżywiają się tym co jest w przepływającej wodzie ?

Czy ja to dobrze zrozumiałem bo coś mi się wydaje że nie bardzo ?

Czy będę potrzebował jeszcze jakiś urządzeń ?

I czy do odpieniacza będzie potrzebny jakiś silniczek czy pompka dzięki której woda będzie w ruchu ?

W głowie od informacji robi mi się już sieczka. ;)

akwariumlz3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jak byś dał pompkę obiegową , a jeżeli chodzi o odpieniacz a są różne może być dołączona do niego pompa igiełkowa lub pompka powietrza i kostki lipowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,zrozumiales "prawie" dobrze...u mnie woda z akwa leje sie do pierwszej komory panela,gdzie czesc jej jest zasysana do odpieniiacza,odpieniacz juz oczyszczona wywala do drugiej komory,zas w trzeciej jest pompa obiegowa...sam odpieniacz nie ma zadnego wplywu na przeplyw wody przez caly zbiornik,to zadanie dla pompy obiegowej...widze ze masz grzalke w akwa...wlasnie panel miedzy innymi jest po to by ja tam wlozyc.Pompki cyrkulacyjne powoduja ruch wody tylko w zbiorniku glownym i nie maja wplywu na panel...kazdy robi swoja prace...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jako użytkownik akwarium z panelem:) sądzę, że zastosowanie pompy obiegowej w panelu jest konieczne, następnie w panelu musisz mieć co najmniej 2 komory (najlepiej 3,4 na ewentualne złoża) w jednej umieszczasz odpieniacz, grzałkę a w ostatniej umieszczasz pompę. Grzebień też powinien być zamontowany przy tylnej szybie a nie z frontu.


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Apofis

Ta kostka lipowa to jest potrzebna w odpieniaczu do oddzielenia białka z wody ?!

@ Iceberg

Z tą grzałką właśnie nie wiedziałem czy mogę tam dać zastanawiałem się czy woda nie wytraci temperatury w całym tym odpienianiu i pompowaniu z powrotem do zbiornika głównego.

@ Chemik

Czy ten grzebień przy tylnej szybie ma być ze względów estetycznych czy praktycznych ?!

Akwarium u mnie będzie miało 70dł. x 35sze. 50wys. (122L)z czego jeżeli zrobię panel to odejdzie mi gdzieś 15cm z długości co daje 96L części dla żyjątek. Poniżej reszta planu który chciałbym zrealizować jest w linku poniżej.

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=16236

Wracają do tego czy ja to dobrze zrozumiałem to może jeszcze pokaże sprzęt który wybrałem i jakbyście powiedzieli czy taki sprzęt wystarczy ?

Odpieniacz: http://www.aquazoo.pl/sklep/index.php?act=viewProd&productId=32

Pompka obiegowa: http://www.aquazoo.pl/sklep/index.php?act=viewProd&productId=1675

Dwie Pompki cyrkulacyjne: http://www.aquazoo.pl/sklep/index.php?act=viewProd&productId=1792

Filtr RO: http://www.allegro.pl/item378934836_filtr_osmoza_osmonics_akwarystyczna_75_ro_3_ro2.html#photo

Pytania:

Czy w akwarium o pojemności 96L też jest zalecane używanie dwóch pompek cyrkulacyjnych ?

Czy taka pompka obiegowa powinna być przy odpieniaczu jeżeli tak czy także o o takiej mocy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do tego służy , do tego odpieniacza potrzebna będzie jeszcze pompka powietrza tzw.brzęczyk.

Myślę że 2 pompki cyrkulacyjne dają większą możliwość sterowania strumieniem wody-cyrkulacji w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ze sprzętem który pokazałem czy wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osmoza może być dobrze jest dołożyć filtr di z żywicą co do obiegowej też ok. i cyrkulacja 2 sztuki - zobaczysz jak dmuchają.Może nawet mocniejsze.

Na początek wystarczy .

Ja u siebie mam 2 pompy 3,2 i 2,5 tys l/h i jeszcze obiegowa 1000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupil od razu mocniejsze pompy obiegowe,jezeli nie miales z nimi nigdy do czynienia to zdziwisz sie ich dmuchaniem.Daja szeroki strumien i tego prawie nie czuc przy 2400l/h (marea).Moje akwa ma 160l w tym 30l panel i mam dwa razy marea 2400 plus tunze 6045 i wcale nie ma tornada,ale to nie o to chodzi.Tornado natomiast robila obiegowa new jet 2300,wiec zalozylem hydor flo i jest ok.Marea bede zamienial na tunze,gdyz sa zbyt duze na to co robia...moje zdanie na temat cyrkulacji jest takie ze nie da sie przesadzic pod warunkiem ze masz pompy cyrkulacyjne ,czyli szerokostrumieniowe (ale fajny wyraz)...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze względów estetycznych bo zaraz za grzebieniem w komorze powinieneś mieć odpieniacz.

Iceberg ja mam w swoich 160L + 40 panel 2x Marea 2400 i z panelu wodę tłoczy Atman AT 203 2000l/h i u mnie w baniaku jest wir:) bo wszystkie korale falują pięknie i nic się do nich nie przykleja bo zaraz zostanie zdmuchane:)

Muszę się pochwalić ze 30 min temu odebrałem dostawę ryb tj. 2x Ocellaris i 1x Cintus i już pływają w baniaku:)


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chemik, zaraz Ci się oberwie, że za szybko je wprowadziłeś!!!

PS.bo za szybko...


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ponad 3 miesiącach to za szybko?


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam za szybko. nie ma sztywnej zasady kiedy wprowadza się jakie zwierzaki, zbyt wiele czynników się na to składa i od zbyt wielu czynników zależy.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chemik :

po ponad 3 miesiącach to za szybko?

jak startowalem 375l (zalane i skala 6 grudnia 2007) to zwierzaki z 60l wraz z poowa skaly wsadzilem 1 stycznia 2008, czyli w sumie niecaly miesiac


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chemik, chodziło mi raczej o 30 min !!!

"Muszę się pochwalić ze 30 min temu odebrałem dostawę ryb tj. 2x Ocellaris i 1x Cintus i już pływają w baniaku"


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no z tymi 30min to mnie poniosło trochę ze 45 min w sumie wpuszczałem:)


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuszczanie 3 ryb naraz to tez nie najleprzy pomysl.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chemik :

ze względów estetycznych bo zaraz za grzebieniem w komorze powinieneś mieć odpieniacz.

Iceberg ja mam w swoich 160L + 40 panel 2x Marea 2400 i z panelu wodę tłoczy Atman AT 203 2000l/h i u mnie w baniaku jest wir:) bo wszystkie korale falują pięknie i nic się do nich nie przykleja bo zaraz zostanie zdmuchane:)

Muszę się pochwalić ze 30 min temu odebrałem dostawę ryb tj. 2x Ocellaris i 1x Cintus i już pływają w baniaku:)

Chemik ja tez jakis tam wir mam'ale ilekroc wkladam lape do zbiornika to czuje ze to nie ocean...u mnie jedna marea juz odpada bo zawieszona jest wylotem do gory pare cm przy powierzchni i sluzy do robienia "fal",nie cierpie gladkiej powierzchni,druga marea dmucha "kolo" skalek lekko tylko je glaszczac ,tunze se siedzi na dnie w rogu,bez mocowania i to ta pompa powoduje jakis mocniejszy ruch.Gdybym zdjal hydor flo z new jet'a,watpie czy cos by na skalach sie utrzymalo,gdyz waski wylot daje czadu...Mamy chyba podobne litrazowo akwa,moje to 160 minus 33 panel...zastanawiam sie nad kupnem jakis pomp sterowanych,mniejszych od "rewolwerow szeryfa" marki marea kaliber 2400...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpuszczanie 3 ryb naraz to tez nie najleprzy pomysl.
Dlaczego tak twierdzisz? Ośmielę się z Tobą nie zgodzić:D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też się nie zgodzę tym bardziej że Ocellarisy mają po 3cm a Cintus max 5cm.


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie nie zgadzajcie,mnie to rybka.Ja jestem zwolennikiem wpuszczania ryb pojedynczo.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem nawiązać normalną rozmowę, bo być może masz jakieś argumenty które przemawiają za Twoją teorią, ale widzę że Twoja zasada brzmi "nie bo nie" i tyle. Szkoda... Ja uważam że każde dopuszczenie ryb to stres i dla wpuszczanego osobnika i dla reszty obsady, a stres jest główną moim zdaniem przyczyną chorób, często bagatelizowaną przez akwarystów. Idealnym w moim przekonaniu rozwiązaniem byłoby wpuszczenie całej bądź prawie całej obsady na raz, ewentualnie z wyjątkiem jakichś z natury dominujących gatunków które powinny być dopuszczane na końcu. Jakoś nie wyobrażam sobie wpuszczania stada kilkunastu chromisów czy anthiasów po jednym co kilka dni...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuszczanie ryb pojedynczo jest uzasadnione ze wzgledu na to ze nowa ryba w kawarium stanowi dodatkowe zrudlo znieczyszczen i bakterie na skale musza miec czas na rozmnozenie sie by przerobic dodatkowa ilosc odchodow.Wpuszczenie wszystkich ryb naraz moze stanowic zbyt duze obciazenie dla systemy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o sytuacji ekstremalnej kiedy do tygodniowego akwarium wpuszczasz stado ryb tylko o sytuacji kiedy po pierwszych zwierzakach typu ślimiory, krewety itp. wpuszczasz większość obsady. Zresztą każdy ma swoją szkołę, ja chciałem po prostu poznać Twoją, przyznam że jest w tym co piszesz sens, ale uważam że lepsze, chwilowe zachwianie systemu kiedy nie ma w nim jeszcze wymagających zwierzaków niż ewentualne leczenie ryb co tydzień przez kilka miesięcy. Ale tak jak już nie raz stwierdzono, w akwarystyce nie ma jedynej słusznej drogi - każda która prowadzi do celu jest właściwa :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuszczalem ryby do akwarium po jednej sztuce w odstepach ok 1 miesiac i nie mialem zadnej choroby.A powodem takiego stanu jest wlasnie brak zachwiania rownowagi w akwa.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.