Skocz do zawartości
zapiekanka

bąbelki tlenu na skale ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiajś mi sie babelki powietrza na skale ? Czy to oznacza coś złego czy mam sie nie przejmowac ?

Akwarium jest 2 tyg po przenosinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiły się bąbelki na skale wraz z cyjano podczas dojrzewania akwarium...

Po mojemu to możliwe że masz podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napewno cyjano albo Dinoflagellaten. http://www.wohnzimmerriff.de/Cyanos003.jpg


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana prefiltrów, węgla, żywicy DI i ewentualnie membrany.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to kupiłem od kogoś - używane - na razie nie wymieniałem żadnych filtrów, tylko co tydzien zmieniam wode i czyszcze filtry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam sorki że się wtryniam @zapiekance

ale mam pytanie tds przed DI pokazuje 2 ale po DI 0-1 waha się ze wskazaniem na 0

(TDS to HMdigital) żywica wygląda tak:

11.jpg

jest to moje pierwsze zdjęcie na tym forum także jeśli go nie ma to zaraz będzie :D

czy wkład jest do połowy dobry? obok jest woreczek z nowym wkładem i "kolorysycznie" jest podobny do górnej części używanego wkładu....pytanie wymieniać czy nie ?

wkład pracuje ok 2 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest OK :D tym bardziej, że wskazania się wahają. Jeśli żywica jest brudna to ją wymieniamy i tyle. Wskazania TDSa nie do końca przedstawiają rzeczywistość chyba, że korzystamy z urządzenia wysokiej klasy do badań wręcz labolatoryjnych. Ja TDSa traktuję raczej jako wskaźnik czy membrana nie "poszła". Typowy wkład do filtrów DI mieści jakieś 0,75l żywicy i w zależności od jakości wody w kranie, ilości prefiltrów, ciśnieniu w kanalizacji, ilości odparowanej wody (chłodziarka), systematyczności w podmiankach itp. moim zdaniem wytrzymałość żywicy w typowym wkładzie to ok. 2 miesiące normalnego użytkowania dla akwarium ok. 200 litrów. U mnie 7 litrowy filtr DI nie wytrzymał 5 miesięcy przy objętości ogólnej całego szkła ok. 1350 litrów i wymiany będę robił co cztery miesiące.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym żywica żywicy nie równa - kupowałem żywicę na allegro i wymieniałem wkład średnio co 2 miesiące (zaraz po tym jak mi TDS przestał wskazywać idealne zero). Ostatni zasyp kupiłem u thcskiby i żywica wytrzymuje ok. 5 miesięcy - a woda w mojej studni raczej nie zrobiła się nagle bardziej czysta.

Wiem jedno (na podstawie obserwacji w zbiorniku) że jak TDS żaczyna się 'bujać' - pokazywać 0-1-0-1 to żywicę czas wymienić - a jej wygląd jest dokładnie taki jak na fotce wyżej.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.