Skocz do zawartości
Hara

Ocellarisy złożyły ikrę

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było mnie dwa dni. Dzisiaj czyszczę szybki, obleciałem całe akwa patrzę, a tu na czyściku pomarańczowe kuleczki.

:-) Naliczyłem około 30 jajeczek.

Nie mam ukwiała, a błazenki mieszkają sobie za czyścikiem właśnie.

Pozdrawiam

Jacek


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał nie jest potrzebny błaznom do złożenia ikry.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się. Moje zamieszkują w dużej sinularii i co 3 tygodznie (regularnie) składają w niej ikrę:D


200l + sump, AM HQI150W AM16K, T5 2x39W AM Reef White, T8 Arcadia Marine Blue,

odpieniek Weipro przerobiony +p. 1500l/h, pompa obiegowa 3000l/h,

cyrkulacja mj1200l/h+2xPH402, mixer KM500, UV,PHmetr, osmoza AM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem zapytać dlaczego zaleca się mieć drugi baniak na małe błazenki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba mieć małe błazenki. Gwarantowana przeżywalność wyklutch larw w akwarium ogólnym jest zawsze równa 0%. Przy odłowieniu larw istnieje szansa na przeżycie na poziomie większym niż 0% jeśli posiada się odpowiedni pokarm dla larw.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co im grozi w tym ogólnym akwa ? I jak powinien wyglądać baniak dla nich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pocztytaj w 1-szym polskim numerze Korale - jest sporo nt rozmnazania blazenkow.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy to pierwsze zagrożenie, drugim jest wszystko co żyje.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli będzie drugie akwa dam tam skałę, wodę naleje z ogólnego zbiornika z podmian to powinno być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nemo7

rozmnażanie błaznów nie jest podobne do rozmnażania pielęgnic.

jedyne zagrożenie dla małych błaznów (ich larw) to brak pokarmu, który mogą zjeść aby przeżyć.

Aby wyżywić larwy błaznów należy posiadać pokarm o wielkości odpowiedniej do ich paszczy - świeża artemia jest za duża; oaz pokarm ten powinien być żywy (nie dotyczy to Clarków, Pomidorów i Ocelarissów - te podobno można wyżywić pokarmem martwym) oraz pokarm powinien być w tak dużej ilości w akwarium, żeby przez pierwsze 7-8 dni życia larw pokarm znajdował się w odległości kilku milimetrów od ich paszczy - całą okrągłą dobę.

I teraz zastanów się jak zrealizować filtrację w akwarium (najmniejsza ilość amoniaku czy NO2 natychmiast zabije larwy) aby dostarczyć larwom taką ilość pokarmu i zachować dobre parametry wody.

Nie przypominam sobie, aby na tym forum ktokolwiek pochwalił się udaną próbą rozmnożenia błaznów - warto o tym pamiętać.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alef, ja założyłem że pokarm jest zapewniony :D a pytanie dotyczy innych problemów, bo jak nie ma jedzenia to inne problemy i tak nie mają znaczenia.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ten nieszczesny pokarm - próbuje już któryś raz z rzędu na mielonej spirulinie - nie wychodzi mi - wszystko ginie po dobie. Mam w akwarium parę która wyciera się tak regularnie, że nie potrzebuję w domu kalendarza :D ale skąd wziąć zaczyn żywych wrotków :D

Nie słyszałeś może o jakimś źródle, w którym można to dostać ? (Oczywiscie w Polsce).


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może zacznij od pantofelków (pełno przepisów w sieci) a na nich dopiero zaszczep hodowlę planktonu przez dodanie odrobiny wody z akwarium, zapewne coś większego Ci się w tej odrobinie trafi i powinno namnożyć się na pantofelkach.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę poczytać więcej o pantofelkach - nie wiem jak z ich przeżywalnością w słonej wodzie. Nie wiem tylko czy pantofelki nie są zbyt duże - wrotki to 100-300 mikrometrów.

Muszę przeczesać sieć.

Dzięki za radę.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alef :

Nie przypominam sobie, aby na tym forum ktokolwiek pochwalił się udaną próbą rozmnożenia błaznów - warto o tym pamiętać.

A ile osób próbowało z drugim zbiornikiem dla narybku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem

ja próbowałem


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim założyłem morskie akwarium rozmnażałem pielęgniczki [pandurini viejita macmasteri]. Pielęgniczki też bardzo małe się wylęgają. I tez jest problem z wyżywieniem młodych. Kilka miesięcy kombinowałem co zrobić żeby odchować młode. Hodowałem pierwotniaki, nicienie tak jak koledzy z apisto... Najlepsze efekty uzyskiwałem kiedy gdy młode odżywiałem pokarmem dla narybku w płynie [na pudełku napisane jest ze cząstki pokarmu mają 20 do 30 um w co nie chce mi się wierzyć bo napewno są one większe ze względu na koagulację itd...] Pokarm podawałem przy pomocy strzykawki z igłą w miejsce w którym znajdował się narybek... Dzięki temu nie dochodziło do zanieczyszczenia zbiornika. Po kilku dniach zaczynałem podawać solowca. Małe szybko rosły

W zbiorniku tarliskowym był bardzo słaby ruch wody, filtr gąbkowy, odpowiednie parametry wody tzn bardzo miękka i kwaśna zero azotanów.

Mam morskie akwarium dopiero 6 miesięcy>> więc niedawno kupiłem błazenki, czekam aż akwarium dojdzie... a ryby dorosną...

Czy ktoś z forum próbował zrobić zbiornik tarliskowy i żywic młode gotowymi pokarmami dla narybku [płynnymi]?

Niemcom udaje się rozmnażać garbniki to czemu nam ma się nie udać...

pozdr


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o rozmnażanie ryb morskich nie tylko niemcom się to udaje polacy

też potrafią w Akwarium Gdyńskim regularnie rozmnażamy kilka gatunków w tym dwa gatunki

błazenków

Na zdjęciu ostatni rzut 3 miesięczne frenatusy

2-20090617504.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.marinebreeder.org - juz kilkakrotnie podawalem ten link - podstawa dla tych ktorzy mysla o rozmnazaniu roznych zwierzat.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artur Furtak :

Witam

Jeśli chodzi o rozmnażanie ryb morskich nie tylko niemcom się to udaje polacy

też potrafią w Akwarium Gdyńskim regularnie rozmnażamy kilka gatunków w tym dwa gatunki

błazenków

Na zdjęciu ostatni rzut 3 miesięczne frenatusy

2-20090617504.jpg

Panie Arturze ,może zdradzi pan jak chowacie małe , aby udało im się przeżyć, jakieś wskazówki poproszę ;] ,a jest możliwość zakupu???


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kapelusz szacun!


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.