Skocz do zawartości
Kośmid

Zmiana akwa- Koniki Morskie ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :D

Stanołem przed okrponym wyborem :D( Moje akwarium a dużo zżera prądu a rodzice mieli dużą dopłate za moje rybki. Padła głupia wypowiedź żeby zlikwidowaźć akwa !!! NIE !!! to zrób tak żeby mniej prądu pożeralo... i tu myśl żeby zrobić mniejsze akwarium...myslałem o takich samych wymiarach tylko że słodkowodne ale odpada... raczej, przez to dalej główkuje... gbydy zrobic mniejsze akwa typu ogólny to mniej ryb miał bym.. głupio trochę a Pokolca już bym nie męczył w baniaku mniejszym niż 240l... wpadłem na pomysł Koników Morskich ! Akwarium 90dlugie x 40szerokie x 50wys czyli 180litrów :D Panel filtarcyjny z tylu, wiem że szerokość bedzie bardzo mała ale nie mam wyboru :D Oswietlenie, myslałm nad lampami T5 o mocy 4x 39Watt... Teraz pytania:

1.) Prosze o info o "hodowaniu" Koników, ile, jakie, czym karmić, niegdys czytałem w Mag. Akwarium o nich... ale to za mało

2.) Jaki jest temperament Koników ? chodzi mi czy leniwie się zaczepią o krzaczek czy pływają, lubie i domownicy jak cos się rusza w akwarium...

3.) Jakie koralowce mogę dodać do nich ? Chce tylko miekkie koralowce...

4.) Jakie rybki do nich i jakie inne żyjątka... można Mandaryna ?

5.) Prosze wogóle jakie wskazówki... albo wogóle jak ma wyglądać rafka dla nich...

pozdrawiam :yes


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w forum, np pod haslem reidi znajdziesz fajny post o rozmnozeniu konikow (tylko daj szukanie od zawsze a nie 3 mies. wstecz)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma :D tylko dwie fotki


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje zrobic ci akwa typu fish only. Zostaw sobie skale ladnie ja jakos poustawiaj, sprzedaj swiatlolubne korale kup za to jakas fajna obsade rybna zostaw tylko swietlkowki, hqi sprzedaj i za to kup jakas dobra pompe o malym poborze energi. Ja na twoim miejscy zrobil bym tak ale decyzja nalezy do Ciebie:) pozdro


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fish Only odpada...


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek chyba nieaktualny :D akwa zostaje ale mam inny problem ale to zaraz w osobyn watku w techice


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź kredyt studencki i płać za prąd a jak pojdziesz do roboty to spłacisz.... :D))


250L + sump 125L. 2 błazenki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosiara a Ty jesteś kobietą, bo tak szybko zmieniasz zdanie i jakiś/aś niedecydowany/na jesteś :D :D :D

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatorek... nie ja zmieniłem decyzje tylko ojciec, powiedzial że za dużo zachodu... kredyt kredyt... bez formalności ?! :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.