Skocz do zawartości
Silver200

Osłona świetlówek - czy można pleksi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zrobiłem sobie lampe na T5 ( 6x54w) z rastra sufitowego. Lampa jest jakieś 15-20 cm nad lustrem wody i przy kominie często na nią chlapie, świetlówki i odbłyśniki sa cały czas brudne, a poza tym obawiam sie, ze zaraz cała mi zardzewieje.

Chciałem zabezpieczyć świetlówki pleksą i teraz pytanie- czy można? czy pleksa nie wpłynie niekorzystnie na barwę czy inne właściwości światła? czy zabezpieczac cała lampę czy tylko tam gdzie chlapie?

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi:)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lampach Aquamedika jest pleksa jako osłona świetlówek. Bardzo cienka (1-2mm chyba).


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam taką 2 mm i chciałem ją założyć na całą długość i szerokość, żeby wszystko było zabezpieczone, tylko zacząłem się zastanawiać czy pleksi nie będzie miało negatywnego wpływu na temperaturę czy pasmo oświetlenia.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro firma ATI przy swoich lampach daje plekse to napewno nie ma to duzego znaczenia dla widma swietlowek.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zastosuję tą osłonę, gdyby się działo coś złego to dam znac;)

dziękuję za odpowiedzi.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec po 2 minutach pleksi zaczeło "płynąć" i musiałem je zdjąć, wiec niestety pleksi i grubosci 2 mm sie nie nadaje:(

osłoniełem tylko lampe na kominem, który właśnie najbardziej mi chlapie i bede musiał troche zmodyfikowac spływ, zeby uniknąc tego chlapania.

a własnie pytanie - czy sól która osadza sie na różnych elementach moze być jeszcze raz rozpuszczona? bo trochę tego jest;)

pozdrawiam


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie niepowinna cieknąć świetlówkiniemają aż takiej dużej temperatury ale skoro cieknie toproponuję poliwęglan

maon wyższą temperaturę topnienia ale jest też sporo droższy


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze doloz wiatraczki do chlodzenia,tak jak jest w lampach firmowych.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, zmiściłes te 6x54w t5 w jednej obudowie czy w dwóch ;) , jak sie sprawdza ta lampa ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieściłem ją w jednym, ale został poszerzony. lampa działa, jednak osłony nie założyłem i muszę często czyścić odbłyśniki. Jednak nie polecam, bo juz widze pierwsze ogniska korozji:(, wiec juz zbieram kase na coś innego;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można czymś ją pomalować. A co do osłony to raczej poliwęglan wchodzi w rachubę. W pracy mam kilka lamp i tam właśnie zastosowano klosz z poliwęglanu.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2 min. to zdecydowanie za szybko aby popłynęło. Może jakiś wpływ miało UV bo rozumiem że te T5 to aktynikia?

Jeżeli faktycznie temperatura to załóż wiatraczki tak aby dmuchały przez długość lampy i już.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.