Skocz do zawartości
smithpl

tło w akwarium z znaklejanego zywego piasku :-)

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, zastanawiam sie co zrobic z tlem w moim baniaku za nim wpuszcze tam LR :-)

Sa nastepujace opcje:

1. Zostawic przezroczyste i czekac az zarosnie :-) (dlugotrwale)

2. Zakleic folia granatowa i znow czekac ( nie glupie :-) )

3. Tlo strukturalne, widzialem w kilku sklepach tlo wykonane z kawalka plyty pvc na ktora zostala nalozona masa przypominajaca cos jak zywy piasek pomieszany z jakims klejem pozwalajacym nalozyc to trwale na plyte. Plyta przyklejona jest w akwa do tylnej sciany.

W zwiazku z tym iz ciezko taka informacje wyciagnac w sklepie ( jak to sie robi :-) ) moze wy wiecie jak i czym wykonywane sa takie tla ?

Widac ze takie tlo ladnie porasta a i mozna cos na nim potem osadzic :-)

dzieki za pomoc


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra i sprawdzona kest folia samoprzylepna na tyl akwarium. Kolor najczesciej niebieski, czarny tez fanie wyglada. Widzialem tez gdzies fiolet, ale co kto lubi:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest opcja standardowa, mnie jednak korci pkt.3 tylko nie wiem jak to jest zrobione :-)

cos jak to: http://www.zeovit.com/forums/showthread.php?t=13407

slabo widac ale jest :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki grysik na tylnej szybie fajnie wygląda, gdy nie mamy problemów z glonami. Jak pojawi się jakaś niechciana plaga to już gorzej, samą szybę można przelecieć czyścikiem, a taką z naklejonym żwirem nie wyczyścisz i trzeba z nią żyć :)


320l (124x54x50h); BM200; 2x6045; 2xSunsun; T5 ATI: 6x54W.

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze z reefceramic ?mniej wiecej wyglada tak1210766086.JPG to akurat jest zabudowa komina do duzego akwa, a tła wygladaja tak samo tylko sa prostokatne :) zawsze to naturalne a nie klej i pcv:)Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smithpl - a czemu zakładasz zarośniętą tylną ścianę akwa ?? Nie lepiej jak jest ładnie wyczyszczona ? (z niebieską czy czarną folią - obojętnie). Poprawia się głębia akwarium (korale odbijają się w tylnej ścianie) i ogólnie jest 'czyściej'.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak, rozwazam narazie rozne opcje :-)

poprostu spodobalo mi sie to w sklepie :-)

W Acroporze i w Focusie takie maja :-)

reefceramic nie glupie ale raczej nie do tego litrarzu, jest za bardzo 3D i by sie skala nie zmiescila :-)

raczej myslalem o fakturze...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu znowu zdecydowałem się na pomalowanie tylnej ściany farbą akrylową. Maluje się ze dwa, maksimum 3 razy wałkiem i wygląda idealnie. Jak się nie podoba kolor to bardzo łatwo się szybę czyści. Schodzi praktycznie, jak folia. Tym razem wybrałem kolor czarny, w poprzednich baniakach miałem niebieski. Z tym, że w jednym malowane farbą, a w drugim, też od zewnątrz tyle, że płyta PVC. Jedno i drugie wygląda dobrze, ale prościej jest dla mnie pomalować.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.