Skocz do zawartości
kaziko

Najlepszy na glony nitkowate ....

Rekomendowane odpowiedzi

... i inne tym podobne...

Mespilia globulus ! ! !

rewelka !

po prostu zostawia po sobie ślad w postaci gołej skały, nie rusza korali, maskuje się jak komandos w panterce :)

nawet sobie grzybka przyczepil jakims cudem, miesiac tak z nim łaził :)

151-mespilia_globulus.jpg


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie w W-wie można nabyć tego Supermana?


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzadko bywaja bo wiekszosc ludzi nie lubuje sie w jeżowcach, a ten gatunek czasami jak sie ubierze w rózne odpadki to potrafi byc z wygladu calkiem nieteges. ja kupilem swojego juz jakis czas temu w acroporze.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie dolabelli-kombajn na glony, a do tego bardzo żarty :). Je wszystkie, u mnie pojawiło sie cyjano na piasku - tez wciągnął :).

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie ma ten slimak wymogi żywieniowe pod wzgledem ilości ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymogi - hm glony, glony :) w akwa zawsze coś się znajdzie dla niego, ładnie czyści skałę z wszystkiego "niepożytecznego" narośla. Nie niszczy korali, jedynie potrafi je zrzucić jeśli są źle lub słabo przymocowane. Polecam.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o to co ze slimakiem jak wyczyści do czysta ? zadowoli sie czyms zastepczym ? widzialem te slimaki w sklepie w zabrzu, generalnie kawał mięcha, jak to to padnie to może nieźle wode zabrudzić. i z tych obaw swego czasu zadnego nie wzialem.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaziko, było na forum: przeważnie pada jak zeżre co ma do zeżarcia; po oczyszczeniu skał trzeba sprzedać lub wypożyczyć...


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,@kaziko,czy rownierz jest"bezpieczny" dla glonow wapiennych?,swego czasu tez mialem gatunek ktory ich nie mial roszac,a skala po przejsciu byla doslownie bialutka,rownierz zastanawiam sie nad ta DOLLABELA,ale nie zaprzeczam iz twoj jezowiec nie jest calkowicie nieszkodliwy,serdecznie pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaziko - ślimak je wszystko co mu się da, nie wybrzydza, pozostałości po karmieniu itd., @grzegorz.p - dollabella jest bezpieczna dla glonów wapiennych, nie stwierdziłem żeby w nich gustowała, pozdrówko

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bigwalker,dla wielu z nas sa bardzo porzadane-osobiscie nie wyobrazam sobie skal i i nawet tylnej szyby tymi glonami

[to tylko moja opinia],porosnietych,pomimo odpowiedniej ilosci ca,mg+dozowanie jodu i strontu,oraz mysle ze u mnie

na 126L AKWA 5xt5 swiatla,te piekne glony wapienne bardzo slabo przyrastaja,moze ty znasz recepte na odpowiedni przyrost wapniakow?-w sumie lekko obieglismy od wlasciwego watku tego tematu,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybach zgoda, ale na skale nie powinno ich być zbyt dużo bo skutecznie ją zalepiają i utrudniają "oddychanie". To opinia jednego kolegi akwarysty z duuuużym doświadczeniem i jak dla mnie ma sens.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb,duzo w tym racji co piszesz,ale czy my akwarysci mamy jakikolwiek wplyw na miejce w ktorym one porastaja czy to szybe czy skalki?,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy :) szyby zostawiamy w spokoju, a skałki jeśli za mocno porosną - szczota i naprzód :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero się zorientowałeś że czytam w Twoich myślach? :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.