Skocz do zawartości
kto pyta nie bladzi

ph2000

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem pompe z wirnikiem igielkowym aquamedic ph2000 i podlaczylem do odpienki weipro2011

doprowadzilem do pompy wezyk

i tu szok... nic nie pieni :)

czy pompa z wirnikiem musi byc zasilana powietrzem z pompy zewnetrznej powietrznej ? czy cos jest z ta pompa nie tak?

prosze o pomoc


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz po klopocie... zawinila zwezka orginalna odpieniacza

wywalilem ja i ok... pieni


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dobrze czy Twoja PH200 ma wirnik igiełkowy. Zdarzały sie wypadki ze trafialy sie pompy ze zwyklym lopatkowym. Pompa taka nie potrzebuje pompy powietrza jako dodatkowego zasilania i pobiera powietrze poprzez zwezke Venturi. Jezeli z wirnikiem wszystko ok sprobuj na koniec wezyka zalozyc strzykawke i energicznie kilka x pociagnac i wytloczyc powietrze. Jak nic nie pomoze szukamy dalej:reading

Zdrowko

Marcin:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OJ SZUKAJMY :) jesli ktos potrafi pomóc:clapping

Mam odpieniacz -biostar-flotor- i pompę powerhead

Odpieniacz używany jest u mnie ponad pól roku. Ostatnio przestało działać pobierania powietrza.

Po obejrzeniu i prztestowaniu pompy pod kranem okazało sie, ze ma mała moc, popmuje wodę w górę na wysokość ok 2 cm

Kupiłam taka sama pompę w reef-shop. Nie było do niej części obudowy (maja być póżniej)ale sam silnik tak. Działała 3 dni i znowu mi niedziała napowietrzanie --- co to u licha może być- odpieniacz był 2 x czyszczony i dokładnie(!) sładany. Plastikowe częśi do doprowadzenia powietrza są z poprzedniej pompy, ale oglądane pod lupa nie wygladają na ułamane ,skrzywione czy brudne. Zreszta przez dwa dni było dobrze

Mam przetestować pompę? ale jak ? ona ma koło miesiąca i wirnik na pewno igiełkowy

zresztą mam dwie pompy -jedną na 90% niesprawną jedną kupiona teraz - i własciwie nie mam odpieniacza

nie potrafię sobie z tym poradzić ale nie wiem jaka kupować inną?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po roku użytkowania i regularnego czyszczenia także pompa (made in Taiwan) przestała pienić. Wyczyściłem, złożyłem i dalej nie pieniła. Pierwsza myśl - jaki sprzęt, taka trwałość - trzeba wymienić pompę na nową i cześć. Nie dałem za wygraną, bo strumień, jaki dawała pompa był nadal silny. Rozłożyłem wszystko jeszcze raz. W zwężce, tam gdzie jest otwór, którym powietrze dostaje się do wody odłożył się bardzo twardy osad, który praktycznie całkowicie zatkał otwór. Po przetkaniu igłą i ponownym złożeniu wszystko było OK.

Przy nowej pompie coś takiego się nie zdarzy, ale tak na przyszłość :)_o


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK a czy nowa pompa pieni jeżeli nie jest podpięta do biostara?

Moze problem nie lezy po stronie pompy a samego biostara.

Pompy PH AM tak juz maja ze wymagaja dosc czestego czyszczenia zwezki zeby dlugo pracowaly sprawnie. Proponuje jeszcze raz wszystko rozebrac, sama pompe sprawdzic np. w wiaderku z solanka pod katem sily strumienia wody oraz tworzenia piany. Dalszy plan jest juz logiczny - jezeli w wiaderku okaze sie ze z pompa jest wszystko ok to szukamy dalej krok po kroku w odpieniaczu. gladamy kazda czesc na drodze wody do komory. Jezeli odpieniacz dziala juz jakis czas to tez moze wymagac gruntownego czyszczenia

...a tak na przyszlosc to polecam pompy z igielka Abee

Zdrówko

Marcin:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam dokładnie zwężkę u mnie wyglada jak pół rurki nic nie uszkodzone czyściutka

nie jest to zbyt skomplikowany mechanizm i powinien lepiej -gorzej działać. a w rurce z powietrzem jest woda która jakby tochę pulsuje. przedmuchanie tej rurki nie pomaga-jak dmucham to babelki sie pojawiaja jak przestaje to znikaja

Gora pompy jest ok 15 cm pod poziomem wody wię głębokość do pobierania powietrza nie jest za duża

Już mam ładne :) czerwonawe akwa od sinic


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy przy wynurzeniu pompa zaczyna pracować lepiej?

z doswiadczenia wiem ze PH lepiej pracuja(nie tylko one - wszystki pompy bo tak nakazuje fizyka)jak sa zanurzone plycej.

Jak nic nie da to wydaje mi sie ze cos z pompa jest nie tak. Biostar tez skonstuowany jest w sopsob ktory jakby nakazuje montaz pompy niemalze pod powierzchnia wody, wiec bycmoze problem spowodowany jest za duzym zanurzeniem

jak nie pomoze walczymy dalej:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KURCZĘ wszystko sprawdziłam i nie działa....tak jakby ta nowa pompa też nie miała mocy-nie wciąga powietrza :)

sprubuje poczekać na nowa część jak tylko uda mi sie skontaktowac z um-um bo ciągle odbiera telefon nie ta osoba.

Pompa wczoraj pobierała powietrze przez 10 minut- rozbierałam ja z 5 razy tam gdzie jest ta zwęzka Venturiego nie mozn ałozyc żle z jednej strony jest z gwintem. teraz kupie pompe aqua be- chociż moze to jakaś żyła wodna i wszystkie pompy nie działają?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK, poproś Kogoś z Krakowa o fizyczną pomoc, bo nie chce mi się wierzyć w tak częste awarie.

Pewnie jest to jakaś błahostka a co dwie głowy...

PS. a czy dobrze założyłaś Venturiego? wcięcie w rurce powinno być ustawione tak aby woda je opływała a nie wciskała się do środka?

PS2.może jest zapowietrzona, poruszaj góra-dół

PS3. spróbuj kilkukrotnie włączyć i wyłączyć zanurzoną pompę, u mnie się zdarza, że po wyłączeniu i jednokrotnym włączeniu sama nie "wstaje".


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa wg rady Przemka została wysłana do Aquamedica. Z następujacym opisem

///... Niestety pompa pracuje dziwnie: 2-3 dni zasysa powietrze (chociaż babelki sa niestety dość duże i pracuje gorzej niż stara) następne 2-3 dni nie pobiera w ogóle powietrza- jakby traciła moc przepływu wody. Została oczywiście rozebrana wyczyszczona, uważnie złozona itp.

Testowałam też w słodkiej wodzie pod zlewem- jest to samo przez kilka dni (właczenie na 2-3 godziny pobiera powietrze, a następnie znowu ma przerwę w zasysaniu powietrza. Jej praca nie zależy od położenia, głebokosci zanurzenia(w granicach rozsądku). Również prąd w mieszkaniu nie ma niewłaściwych wahań czy parametrów.////

A baniak mimo podmian wody jest hodowlą cyjano- chyba jak uda mi sie doczyścić szybę to zrobię zdjęcia. Klasyczne piękne babelkujące kożuchy. Nawet nie mierzę parametrów. Podmiana wody 30% 2x tygodniowo

Akwarium parę lat chodziło bez odpieniacza, ale odstawienie dopieniacza to tragedia.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.