Skocz do zawartości
Jarek GRZESZCZAK

EUPHYLIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jaka może byc przyczyna utraty polipów przez euphylie parametry mierzone dzis Ca 430 mg 1380 kh 10 no3 10 po4 jesli wierzyc rowie 0 nadmienie ze zacząłem dodawać aminokwasy kz w dawce zalecanej przez producenta czy tu szukac przyczyny.


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie z pieciu wczoraj dzis cztery całe a najdziwniejsze jest to że polipy z tego jednego kominka leżą całę na skale i wyglądają zdrowo dlatego ich jeszcze nie usunąłem.


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny przypadek , ale hmmm mnie cos od srodka zżerało od cos euphylie cos w rodzaju wieloszczeta odlamalem te czesci wyciagnolem gada i ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 4 miesiące.


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie robione przy aktynice. prąd wody delikatny a posadowiłem ją w górnej częsci zbiornika może byc za mocne swiatło


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eupylia nie lubi mocnego swiatła ,działa na nia stresujaco wtedy koral nie pobiera pozywienia i traci polipy.

koniecznie daj ja na dno zbionika , jesli mozesz to zrób kapiel w glukozie , to jest szansa że pozostałe kominki sie uratują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, to moja euphylia to jakis dziwolag - zaczela szybko rosnac dopiero jak trafila tuz pod HQI (jakies 10cm pod powierzchnia) - wczesniej przez ladnych kilka miesiecy wegetowala w glebszych partiach zbiornika.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kondycję zwierzaka wpływa wiele czynników, światło to tylko jeden z nich . Generalnie LPS-y nie lubią ani silnego swiatła ani silnego pradu wody. Zalezy jeszcze od mocy zarnika , bo inaczej bedzie się zachowywała pod żarnikiem 150W a inaczej pod 400w. Do tego dochodzi przejzystośc wody , jeśli stosujesz węgiel koral jest mocniej palony światłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam sobie w atlasie wymagania świetlne euphylii ('marine invertebrates' Shimek) i pisze tak:

1. ogólnie wszystkie euphylie lubią swiatło jasne ale rozproszone - nie powinny być bezpośrednio oświetlane HQI

2. E.ancora i E.parancora - średnie światło

3. Pozostałe - średnie do mocnego


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też po przestawieniu euphylii niżej (wcześniej stała tak ok w połowie głębokości bardzo ładnie doświetlona) zauważam, że jest jej tam lepiej. Co więcej - ok 1/2 korala zasłonięta jest prawie całkowicie przez umieszczoną wyżej montipore tależową i euphylia raczej nie ma nic przeciwko. Jedyne co u siebie zauważyłem to bardzo duża zależność od cyrkulacji - przestawiając pompy tak, że miała trochę większy ruch wody (ale nie jakiś bardzo mocny) od razu reagowała źle - polipy mniejsze itp. Nie mam w akwarium mocnych źródeł światła (HQI 150W i rury t5) więc trudno mi powiedzieć o złych reakcjach na światło ale mocny stres spowodowany zbyt silną cyrkulacją jest widoczny natychmiast.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.