Skocz do zawartości
juwewaldi

pompa obiegowa

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko.jaką pompe obiegową możecie zaproponowac do 400l?aqua bee 3000,eheim1262,or3500 czy moze coś jeszcze innego? z góry dziękuję za podpowiedż


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak poprostu powiedzieć: ta pompa do 400L będzie ok. Zależy od tego jaki będziesz miał odpieniacz, co poza odpieniaczem będziesz miał w sumpie, czy bardzo zależy ci na kulturze pracy itp itp.

Dobrze jest tak dobrać pompę aby jej REALNA wydajność była trochę większa niż wydajność pompy odpieniacza (innymi słowy - przrz sump powinno przepływać więcej wody niż przez odpieniacz).

Jeśli planujesz DSB to wypada zrobić przepływ na poziomie ok 2tyś L/h - tak przynajmniej twierdzą fachowcy od DSB.

Kultura pracy też jest ważna - pompa chodzi 24h/h.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych, które wymieniłeś moim zdaniem najbardziej zadowolony będziesz z Eheima. Kultura pracy tych pomp jest bardzo dobra. Jednak jeśli zależy Ci na całkowitej ciszy, to powinieneś pomyśleć o pompie z cięższym korpusem. Nawet używany Deltec będzie chodził ciszej niż nowa AquaBee. Na allegro czasem można kupić używkę Delteca trochę tylko droższą niż nowy Eheim. Nie m co żałować na dobrą pompę główną, ja pożałowałem i kupiłem najmniejszą Tunze. Może nie chodzi jak OR, ale jest słyszalna.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Delteca HLP4745, mam takiego u siebie w 400l i jest rewelacyjny:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma pompe eheim1060 jest naprawde cicha i polecam


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcę miec dsb w sumpie oraz glony.odpieniacz deltec apf 600


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc nie wiem jaki musi miec przepływ,ile litr.na godz. będzie optymalnie?


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nikt nie wspomni o aqua bee ? czy coś z tymi pompami jest nie tak?


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alef ..wybacz ale nie moge sie z tym zgodzic co piszesz jesli chodzi o przeplyw wody przez sump w ktorym jest odpieniacz.Nie wazne jaka ilisc wody zostanie przepompowana w danym czasie ...wszystko zalezy od wydajnosci odpieniacza.

Jesli woda bedzie przeplywala wolniej bedzie dokladniej oczyszczana przez odpieniacz ..jesli szybciej to mniej dokladnie ale w ilosci wody przepompowanej bedzie to wygladalo jak by ta sama woda byla odpieniana dwa razy (np)

Wiec pompa obiegowa nie ma tu nic do rzeczy ....chodzi tylko o to by woda byla wymieniana miedzy gl. zbiornikiem a sumpem ...reszte zalatwia odpieniacz .....

co do tematu to OR 3500 nie jest cicha pompa

pozd. Robert


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Robert chociaz o jednej pompie sie czegoś dowiedziałem


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juwewaldi - wszystko zależy od tego, na czym ci naprawde zależy. Jeśli chcesz mieć pompę 'budżetową' to aquabee będzie ok - cenowo lepiej niż OR i cichsza jest.

Jeśli chcesz mieć pompę lepszą jakościowo to proponuję Delteka zewnętrznego - naprawde wysokiej jakości pompy.

Pośrednie pomiędzy deltekami a aquabee są eheimy - pompy bardzo ciche (wręcz niesłyszalne) ale mają dość dużo watów.

Co do przepływu - nie napisałeś nic o wysokości podnoszenia pompy - powinieneś tak dobrać pompę aby mieć ok 2tyś litrów przepływu na godzinę. Dane możesz wziąć z dowolnego sklepu netowego.

Nie wiem też jak planujesz podłączyć odpieniacz do układu - niektórzy podłączają delteka bezpośrednio na spływ (na trojaku) co podobno jest dobrym rozwiązaniem - jeśli przepływ będzie mniejszy niż wydajność pompy z delteka to odpienianie będzie mniej skuteczne.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alef-akwarium wraz z szafka ma 150cm wysokości,odpieniacz deltec apf600 a w sumpie chce miec dsb i refugium a te wszystkie pompu maja przepływ w granicach 3000,4000l na godz


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze, że mają taki przepływ. Poszukaj na forum rysunku z charakterystką Delteka hlp - zobaczysz ile z 4000L uzyskasz przy podniesieniu wody na 150cm.

Jeżeli cię stać, to nie żałuj kasy i kup Delteka HLP 4075 albo 4040 - jeśli przepływ będzie za duży to zawsze można go troszkę stłumić. To popularne pompy i można często trafić na używkę za mniej niż tysiąc PLN. Od nikogo kto ma/miał delteka nie słyszałem złego słowa o tych pompach (no może poza tym, że nie chą startować na niższych biegach jak jest wysokie podnoszenie). Pompa stoi na zewnątrz więc nie grzeje ci latem wody. Jest bardzo cicha - sprzęt wart grzechu.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.