Skocz do zawartości
Admed2

hodowla ARTEMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w opisie. niby robie wszystko tak jak trzeba: butelka, napowietrzam, grzałka. ale nic nie chce sie wykluc albo jakos tak malo ze nic z tego nie ma prawie. Mam wie pytanie : jaka wode uzywac ( solona, RO), jak moc no napowietrzac?, czy trzeba dac jakies swiatlo?.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam artemie SERA, moze to jest przyczyna? czy butelka ma byc odkryta czy zamknieta bo mi sie po bokach odklada prawie cala zawartosc saszetki.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Do chodowli artemi uzywalem wody z podmian w akwarium.Nie stosowalem grzalki,butelke z artemia stawialem w poblizu grzejnika(temperatura wody wplywa na ilosc wylegu solowca)Oczywiscie napowietrzalem srednia moca.Oswietlenia nie stosowalem,jest ono przydatne przy odlawianiu(mlode solowce kieruja sie w strone strumienia swiatla)Jesli chcesz wychodowac wieksze osobniki niezbedne jest dokarmianie , wprzeciwnym razie mlode bardzo szybko gina.Jesli uzywasz solowca w oslonkach to proces napowietrzania rozpocznij po ok 20 min od wsypania porcji artemi do wody.

Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajac stosowalem artemie Tropicala w malych puszkach,butelka ma byc odkryta i zmniejsz sile napowietrzania,to moze byc powodem odkladania sie solowca na sciankach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykła butelka po wodzie mineralnej woda zwykła i w miarę mocne światło skierowane na butelkę i musisz mieć sól niejodowaną do wylęgu artemi TROPICAL po 24 godzinach masz artemię pozd.


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie firmy artemie najlepiej kupic? i jak ja odłowic zeby nie bylo skorupek?


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artemia Tropicala jest dosc dobra.Mlode kieruja sie w strone swiatla wiec najlepiej skierowac strumien np z latarki i za pomoca wezyka odlowic je na drobniutenkie sitko lub gaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie panowie , mam tez taka artemie z ktorej nic w zyciu sie nie chcialo wykluc , nie wiem co spowodowalo usmiercenie tych jajek :D ale poprostu to so wydmuchy :D serio nic z nich nie kielkuje :D:D:D

Mam je nie wyrzucilem , ktos chce podesle niech sie pomeczy , konia z rzedu temu , jesli mu cos z tych jaj wykielkuje :D

SPS;

Dokaldnie jest to ARTEMIX firmy HOBBY DOHSE AQUA>RISTIK (jaja z sola odrazu gotowe do zalania woda )

artemix.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andriew szukam w AM tej artemi i nie ma. jak sie ona nazywa?


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua Medic Life A - jajeczka solowca


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na poniższy link, tam masz dokładny opis. Ja używam wody prosto z akwarium, butelke montuję w sumpie (zanurzoną)dzieki temu temperatura jest stała i optymalna - a dokładnie w refugium gdzie światło świeci się 24h/dobę, bo wbrew temu co piszą koledzy światło stymuluje rozwój i zwieksza procent wylęgu. Do wody możesz dodać kropelkę oleju - artemia nie bedzie sie pienić i osadzać na ściankach, a napowietrzać trzeba mocno. Wylęg "murowany" :D

http://klub.chip.pl/akwaria/akk/artykuly/artemiat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też plecam Life A z AM (ale aby nie była stara).Zaletą jest to że jest bez osłonek i nic nie musimy odcedzać itd . Bardzo bważne przy karmieniu narybku źle odcedzone osłonki mogą dorowadzić do strat , sam straciłem 23 szuki jednodniowych Pterapogonów i świerzo wprowadzoną Gobiosome.

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Swego czasu do karmienia świerzo wyklutego narybku Pterophylum altum używałem artemi sprowadzanej z USA Aquatic Lifeline, Inc., była bardzo dobrej jakości , drobna o 100% wylęgu.

Jakość artemii w handlu jest bardzo różna w skrajnych przypadkach może powodować śmierć narybku, lub procent wykluć jest znikomy.

Z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że do właściwego wykluwania naupli jest potrzebne:

1. Dobrej jakości jaja !!! (dobór właściwej wielkości naupli).

2. Temperatura ok. 28 stopni C.

3. Sól niejodowana.

4. Światło (miałem problem z wykluwaniem się naupli w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu).

5. Silne napowietrzanie (mieszanie), koniecznie dużymi pęcherzami powietrza (nie powinno się używać kostek napowietrzających).

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zgadzam sie z @froolk.

@Admed2 skożystaj z linku jaki umieścił w swoim poście @froolk, ja też kożystałem z tego opisu podczas wylęgu artemii - i nie miałem żadnych problemów.

Mogę jedynie dodać że napowietrzanie nastawiałem na średnią moc no i nie używałem żadnego kamienia napowietrzającego, duże bąble ze zwyczajnie uciętego wężyka. Bo jeśli dasz kamień napow. to moze ci się twożyć piana na powiezchni w której to pianie mogą zostać "uwięzione" jaja i się nie wyklują. Oświetlenie też dawałem. Powodzenia życze i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem cos takiego w sklepie dzisiaj i sie zastanawiam czy latwe jest to w praktyce utrzymac i czy zawracac sobie tym glowe na poczatku mojej kariery akwarystycznej

http://www.tropicalfish4u.co.uk/DryGoods/foods/NT-labs/BrineShrimpHatcherKit

jest to dosc male ale by mi wystarczylo

a i czy moje nemo i yellow tang beda to jadly


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze taka artemia lepsza niz mrozonki,czesto z nie pewnego zródła...,przynajmniej bedziesz miał pewnosc ze niema pasozytów..."obsługa" jest bardzo prosta... , chociaz ja jestem zwolenikiem starej dobrej metody:D czyli butelka po mineralnej z obcietym dnem (wisi do gory nogami)w korku dziurka na wezyk z kostka:D i to wszystko:D Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z trwaloscia tej artemi jak długo można przechowywać ja w tym zbiorniku bo na raz raczej nie zużyje


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hajtaler : to co widze na obrazku w tym sklepie to de facto ta obcieta butelka o ktorej mowi balon, plus jakies porcje soli i artemii na start. wez butelke po pepsi i zrob to sobie sam. wyjdzie taniej.

nastepnie zagoogluj : http://www.google.pl/search?hl=pl&q=hodowla+artemii&lr=

i kliknij na link akwarystycnz ksiazka kucharska a cos na pewno znajdziesz.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wroce do tematu jak z jej trwaloscia bo juz kupilem i powinno przyjsc w piatek


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak hodowac ta artemie robie wszystko jak w instrukcji i nic sie nie dzieje juz 2 raz, czy ta woda powinna zmienic kolor na zoltawy, a moze te jajka sa zepsute


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja nie wiem robie tak jak pisza a nic z tego nie wychodzi ,te jajka chyba sa zepsute


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.