Skocz do zawartości
Swiety

Prosba nowicjusza.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem zupelnym laikiem w temacie i mialbym prosbe (jak zapewne setki ludzi :)).

Wlasnie nabylem zbiornik http://www.jbjlighting.com/prod_28g_nano.html . Chcialbym poprosic "starych wyjadaczy" o opinie na jego temat i ewentualna propozycje zagospodarowania. Na chwile obecna zbiornik wypelnony jest slona woda i zywym piaskiem. Zywa skale odbieram w srode (brak czasu - praca na 12-sto godz systemie zmian :/) i jeszcze tego samego dnia bedzie ladowala w akwarium. Przez okres dojrzewania bede mial mase czasu na zaplnowanie zbiornika i doczytanie wielu waznych informacji. Od trzech dni siedze na forum i staram sie wchlonac wszelkie informacje, ale mimo wszystko postanowilem napisac z prosba o rade. Z tego co wiem, to zbiornik, ktory kupilem, jest przystosowany do hodowli wszelkich organizmow (twardych korali rowniez). Jaka jest Wasza opinia na jego temat i co byscie proponowali? Nie bralem nieczego wiekszego, bo chcialbym sie nauczyc prowadzic akwarium morskie na czyms malym. W tej chwili jestem na etapie czytania, czytania, czytania... :)

Z gory dziekuje za pomoc i przepraszam za klopot.

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja starym wyjadaczem nie jestem ale z tego co wyczytalem pozodny zbiornik mocne swiatlo i reszta tez dobra


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bardzo mnie to cieszy. Mam nadzieje, ze uda mi sie w nim zalozyc jakas ciekawa hodowle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zbiorniczek. Światło super (nie wiadomo jaki żarnik więc pewnie niedlugo bedziesz wymieniał :) :) )

Smart filtration przyda sie na anitphos czy wegiel. Nie piszą nic o odpieniaczu więc pewnie wyjdzie w praniu jego jakość.

No i ta szafka - straaasznie mi się podoba szafka :)

Ogólnie mówiąc - wszystko ładnie dobrane - można się czepiać cyrkulacji, że za malo ale zawsze można dołożyć do środka jakąś małą koralię.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 12 kg skaly z Fiji wrzucone do wody :) W ciagu 10 min moge stwierdzic, ze mam "plage" malusienkich szaro-bialych rozgwiazd :) Juz sie czesc poprzyklejala do szyb, a reszta lazi po skale :) Zobaczymy, jak bedzie przebiegalo to kolejne 4-6 tyg... Obym nie mial przykrych niespodzianek i nie popelnil bledu w trakcie zasiedlania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz dodac Cycle firmy Hagen przyspieszy to troche , duzo osob poleca go


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mozesz podac jakie masz tempo odparowywania wody, i jej temp pod tym hqi? Tudzież ile ten sprzet u Ajriszy kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu mam znowu dostep do kompa :)Robie remont mieszkania i nie mam czasu na nic :/

hajtaler dzieki za rade. Rozejze sie za tym srodkiem, ale nie wiem, czy uzyje narazie, bo bede mial gosci przez 2 tyg i malo czasu na cokolwiek... :/

Olo, ciezko stwierdzic jakie jest tempo odparowania wody, bo zbiornik mam tylko 1,5 tyg czasu :( Narazie nie widze ubytkow :D Temp na poczatku wynosila 26 stopni, ale pozniej spadla do 25 i od kilku dni sie utrzymuje na stalym poziomie. Za caly zestam z grzalka, zywym piaskiem, 12 kg zywej skaly itd dalem 1186 euro (dobra cena, jak na tutejsze realia).

Jak narazie widzialem mase malusienkich rozgwiazd (dzisiaj widzialem jedna czerwona ok. 1 cm) chodzacymi po szybach :D, jakimis rurowkami, masa kielzy, cos takiego http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=15816 , wieloszczety (tak mi sie wydaje przynajmniej), i malze, ktora mi sie gdzies schowala :(

Jak sie uporam z remontem, wrzuce kilka fotek i pewnie bede mial mase pytan :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zapalonym świetle masz taką temperaturę ? To jak to jest chłodzone ? Musi być ciekawe i wydajne rozwiązanie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nie doczytalem pytania z niewyspania :/ Swiatlo nie jest zapalone :/ Tak czy inaczej wraz ze swiatlem odpalaja sie 4 wbudowane w pokrywe wentylatorki (z tego co widzialem).

Ide spac, bo 3 godz snu na 3 doby to troche malo, jak dla mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tu kogo zjada? :( Ostro sie szarpali o tego malutkiego wieloszczecika :(

dscf3118og0.jpg

dscf3122hz9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o "plage rozgwiaz"

tez mam ich sporo :) - czy trzeba sie ich jakos pozbywac czy to, ze sa w akwarium jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Olo - po miesiacu czasu moge Ci powiedziec, ze to HQI grzeje strasznie ten maly zbiorniczek :) Dzisiaj pierwszy raz wlaczylwem siwatlo i po calym dniu temp skoczyla do 30 stopni!!!:) Juz zamowilem chillera i czekam na dostawe... Poza tym, jestem bardzo zadowolony z zakupu. Nie zauwazylem duzych ubytkow wody i wydaje mi sie, ze cyrkulacja tez jest ok. Mam tylko nadzieje, ze wszystko co zylo w skalach, nie zagotowalo sie przy tych 30 stopniach... Schlodzilem temp do 26 stopni w 2 godz. Przy uzyciu wentylatora szybciej sie nie dalo :/ A mialem w planach zakup kilku korali na przyszly tydz :) Bede musial poczekac, az dostane chlodziarke :/

@tomolek - do kogo bylo pytanie i o co???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swiety :

@tomolek - do kogo bylo pytanie i o co???

a do Ciebie :( o baniak się pytałem. Ale mnie trochę zniechęciłeś ta temperaturą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przepraszam:) Zmyliles mnie tym "w Europie", bo ja kupilem ten zbiorniczek w Dublinie w Irlandii. Tutaj masz linka do sklepu. http://www.fishantics.com/ Niestety maja slaba stronke :/ Jezeli chodzi o wybor korali itd. jest duzo lepiej.

Dzwonilem do nich z pytaniem o chillera zaraz po tym incydencie ze skokiem temperatury i sie bardzo zdziwili. Dzisiaj dostalem od nich telefon z informacja, ze sa w kontakcie z producentem i beda sie starali znalezc jakies rozwiazanie dla mnie. Nie oczekuje niczego, ale mile mnie zaskoczyli, ze staraja sie cos z tym zrobic.

Generalnie nie ma teraz takiego duzego problemu. Temperatura utrzymuje sie w ciagu dnia na 27 stopniach przy otwartej caly czas pokrywie i spada do 25 w ciagu nocy. W tym tyg powinieniem dostac chillera, wiec problemy ze skokami temperatury sie skoncza :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Stronka żeczywiście średnia :(, nie mogę znaleźć. Możesz napisać ile Cie to cudo kosztowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za calosc, czyli: akwarium z szafka, termometr, zywy piasek - chyba 5 kg (nie pamietam juz:/), zywa skala - 12 kg, grzalka, hydrometr i 150 litrow juz gotowej do zalania wody (mozesz w sklepie kupic w 30L baniakach, zebys nie musial sie meczyc z mieszaniem i filtracja w domu - wychodzi w sumie taniej, niz zakup sprzetu i pozniej dokupywanie soli) zaplacilem 1188 euro. Jak na tutejsze realia, to dobra cena.

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.