Skocz do zawartości
Bartłomiej

Turcja??

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Turcji można gdzieś ponurkować ?? i cos ciekawego zobaczyć ??


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj wróciłem z Turcji i też rozglądałem się za nurkowaniem, niestety w tej części czyli Riwiera Turecka nie ma nic ciekawego (jeśli rozmawiamy o rafie) ale słyszałem że w kierunku Egejskiej Turcji coś można znaleść, ale nawet jeśli nie znajdziesz nic dla siebie jeśli chodzi o nurkowanie to i tak sama Turcja jest piękna.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiecie czy jest cos do obejrzenia Grecji okolice Olimpic Beach?


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Olympis beach w morzu nie wiele znajdziesz , ale plaża super ,piaszczysta i szeroka . w pobliżu jest miasteczko Paralia ,mozna chodzic tam na piechotke (ze3km)lub skuterkami wzdłuż plaży . w Paralii jakieś dyskoteki ,sporo sklepików . ogólnie miło wspominam wczasy w Olympic beach ,tymbardziej ,że koszt jaki poniosłem to ok 500 zł/os za 14 dni. z wycieczek oczywiście Ateny i Meteory


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Paralii byłem 6 lat temu i powiem rewelacja:) Morze, plaża super. Jak jest teraz nie wiem, ale 6 lat temy rewelacja:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie miasteczko gdzie jade to Paralia podobno fajne miejsce dla mlodych ludzi, jest co robic.

Odnosnie murkowania to skoda myslelm ze cos tam jednak beidze do zobaczenia ale nie poddam sie i bede szukac;p


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Kokino Nero, co prawda super komfortu tam nie ma (jak my kilka lat temu byliśmy tam, to mieszkaliśmy w najlepszym hotelu - czyli jedynym :) (***), reszta to apartamenty), ale za to miejsce ma jedną wielką zaletę jest to zabita deskami dziura :). Spacerek przez las (ścieżką którą odnaleźliśmy tylko dzięki opisowi w sieci) w 10 minut doprowadzał do zatoczki z plażą o długości z 300-400 m na której były dni, że byliśmy jedyni (trochę "schizujące" uczucie gdy bawisz się w free diving w mocno wzburzonym morzu a na plaży nie ma nikogo). Do kawałek skalistego wybrzeża zapewniał ciekawe zycie jak na Grecję pod wodą, a w samym lesie też było ciekawie, jaszczurki, żółwie, węże itp.

A kilka wysepek skalistych o rozmiarach 5-30m średnicy i wysokości do kilku metrów zapewniało nawet miejsce do skakania na główkę.

Miejscowe biura organizowały sporo wycieczek - Meteory, Ateny, wieczory greckie itp.

Generalnie naprawdę odpocząłem tam porządnie, a z ciekawostek to przylot helikopterem na dach naszego hotelu jakiegoś miejscowego bosa na wakacje, w całej miejscowości nie miał gdzie wylądować (taka wielka miejscowość).

A i można tam dotrzeć nie tylko autobusem jak oferują nasze biura podróży ale też samolotem do Aten a potem dopiero kawałek autobusem na miejsce.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba a mozna tam wynajac samochod?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak my byliśmy to w samej miejscowości nie ale miejscowe biura zapewniały wynajęcie auta z odległych o kilkanaście kilometrów miasteczek, co oczywiście podnosiło koszty o kilkanaście euro (w sumie) bo trzeba było zapłacić za przywiezienie i odwiezienie auta. Przy czym są to informacje jakie dostałem jak pytałem na miejscu, ale my się nie zdecydowaliśmy, woleliśmy pojechać do meteorów autobusem a resztę czasu spędzić na plaży, która naprawdę nas zafascynowała tym, że była pusta (tylko pamiętaj to są plaże kamieniste)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.