Skocz do zawartości
Ryzio

co to za ukwial??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co to za gatunek ukwiala? jesli ktos ma taki to prosil bym o jakies informacje na jego temat odnosnie cyrkulacji, odrzywiania, warunkow swietlnych. Z gory dziekuje:)

93ba93d8b52c7ee6.jpg


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to coś jakby Stichodactyla haddoni

(http://www.reefpedia.com/index.php/Stichodactyla_haddoni)

Mój nie lubi bardzo silnego prądu wody. Chyba mam trochę za dużo światła jak dla niego (2,4W/L) i trochę (jakaś połowa) jest schowana pod kapeluszem sarco ale druga połowa praży się pod lampami.

Mój zjada 1/4 do 1/2 kostki solowca dziennie (ma około 20 cm) i chyba ostatnio poczęstował się jednym z błazenków :(

Poza tym chętnie wkopuje się pod skałę i potrafi podnosić i przesuwać kamienie. U mnie siedzi pod kamieniem z sarco i czasami podrzuca go do góry, wczesniej pchał inny kamień aż doszedł do szyby.

Sugeruję nie dotykać gołymi rękami, parzy i strasznie się klei.

Jak chcesz aby gdzieś nie szedł to postaw mu szczepkę cladelii na drodze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - raczej powinno sie dodawać suplementy, jak zapomniałem w jednym tyg to się skurczył i z 20 cm było go jakies 5 i to do tego mizerne.

Podaję Grotech ABC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za identyfikacje przeglada galerie i rzeczywiscie podobny do Stichodactyla haddoni. jak narazie pierwszy dzien u mnie w akwa dlatego podejrzewam ze jeszcze sie nie rozwinal do konca. pozdrawiam


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda raczej mizernie, mój tak wyglądał jak się wkręcił w pompkę przez szczelinę o szer. 1 mm.

Powinien raczej być taki :(

2504-dsc00819.jpg

2504-2 ukwialy i sarco.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga :(

Uważaj z doborem błazenków, mój S.Haddoni dzisiaj w nosy skonsumował kolejnego błazenka był to Amphiprion Ocellaris i pomógł mi podjąć decyzję o sprzedaży http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=16596&n=last#bottom.

Zanim kupisz błazny zobacz np na to http://www.rareclownfish.com/forums/f8/types-of-clown-fishes-anemone-fishes-14/ kolacja z błazna wychodzi trochę drogo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blazenki juz sa w akwa od paru mieisecy i narazie siedza przy sacro zobaczymy czy przejda na niego. Jak narazie to ma moze z 10 cm srednicy wiec za duzy nie jest


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.