Skocz do zawartości
hajtaler

slimak

Rekomendowane odpowiedzi

czesc cos mi pelza (wyglada jak slimak bez muszli ma ok 3cm dlugosci) po koralach jednego twardego obgryzlo ze zostale biale pole nie moge tego zlapac ani zrobic zdiecia bo ma kolor skaly i tu moje pytania

czy sa slimaki co jedza korale

co to moze byc moze, jakies fotki pokazecie albo nazwy to moze cos porownam poszukam w necie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety są takie ślimaki ja miałem kilka ok 2cm ślimaków nagoskrzelnych o fioletowo różowej barwie które z zamiłowaniem wcinały zoanthusy i musze przyznać że były w tym naprawdę bardzo dobre choć o dziwo były tylko na jednej skałce


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm. mam ochote kupić dwa slimaki nagoszczelne. Moze ktos coś wie na ich tema jak już mowa tutaj o slimakach. Jakis konkretnie gatunek wcinał czy moze wszystkie lubuja sie w niektórych miękasach. Dajcie znać bo fajne kolorowe zwierzatka i ładnie ubarwilyby mój baniaczek


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj wiecej o nich - sa w 99% wyspecjalizowane pokarmowo - jedza tylko 1 rzecz, jak sie skonczy padaja z glodu


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no slyszalem ze lubia gabki i nic wiecej ??


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedne lubią gąbki inne padline a jeszcze inne koralowce lub glony wszystko zależy od gatunku


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz napisze ktore moge miec. Ja znalazlem o nich troche info ale tylko po angielsku a ja nieuk bylem :( i za duzo to ja nie rozumiec

a wiec :

Chromodoris bullocki

Hexabranchus sanguineus

Gymnodoris aurita

Hypselodoris bullockii

wiecei cos o nich


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.chromdoris - zyje b.krotko a jak zdycha to zatruwa cale akwarium bo jest extra toxic

2.hexabrachus - zjada gąbki - bez dokarmiania zdechnie


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dobrze miec kolegow awkarystow na forum. Te madrale ze sklapow to wcisna wszystko aby tylko poszlo :(( się wkurzyć mozna. Z gory dzieki uratowaliscie moj zbiorniczek. Czyli to tak samo jakbym rozkladajaca sie strzykwe sobie wpuscil mam rozumiec


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe - chromodoris jak ma co jeść to potrafi urosnąć do rozmiarów słonia - dorosły osobnik potrafi ważyć pół kilograma !! Oglądam sobnie zdjęcia tych stworków i co by nie mówić - są piękne.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale jedza mi korala musze go zlapac i do kibelka


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlapalem drania to jest jego zdiecie

545053884d7cad26m.jpg

nie jest wyrazne ale ujdzie co to jest trzymac czy do kibelka

a tak wyglada koral te biale plamki to jego sprawka

635186002c177e10m.jpg


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.