Skocz do zawartości
alef

KZ Amino Acid i KZ Coral Snow

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie podzielić się swoimi technikami używania tych suplementów. Chodzi mi nie tyle o stosowane ilości, a bardziej o pory dnia/nocy ich stosowania. Kiedy co lejecie. Czy po zgaszeniu, czy przed zgaszeniem świateł. W jakiej korelacji do karmienia korali.\

Interesują mnie też wszystkie inne spostrzeżenia co do ww specyfików - szczególnie jeśli chodzi o Coral Snow.

pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amino Acid wplywa na kolor , podbija kolory , ale równiez powoduje ciemnienie . Dodawanie tego preparatu 2x tyg w zupełnosci wystarczy. AA podaje sie jak pokarmy czyli po zgaszeniu swiatła.

Co do Coral Snow , to z moich doswiadczeń moge powiedziec ,że preparat ten mocno ingeruje w biologię . Przy dozowaniu codziennym zauwazyłem rozpuszczanie tkanki korali , dlatego odstawiłem zupełnie. Jesli ktoś juz zdecyduje sie na dodawanie CS do zbiornika to zalecam co 3-4 dni nie częśćiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mieszanie Coral Snow z pokarmem dla korali ma sens ?


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka technika: CS 1ml + 1 kropla AA podawane 2 x tydzien do akwa 160L - obsada średnia (dość dużo małych korali). Poza tym 2 x tydzień daje preis v-power (dawka zgodna z zaleceniem producenta na moją pojemność akwa) i poza tym raz w tygdoniu leje grotech vitamino (polowe zalecanej dawki). I to jest całkowicie wszystko co leje do akwa (poza ca i kh) - kiedyś dawałem jeszcze bio-digest ale przy walce z cyjano przestałem dawać i nie daję do dziś.

Efekty widać - kolory korali są coraz lepsze i widzę ogólny zwrot w stronę niebieskiego koloru (np zielona akra zaczyna robić się turkusowa - i kolor jest zdecydowanie bardziej nasycony)

Jak myślisz Andrzej: ma to sens ? Skomentuj proszę ten plan.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie połaczenie możesz stosować smiało , nawet 1ml CS + 2 krople AA. Vitamino nadal dodawaj ponieważ ma vitaminy z grupy B. Po zastosowaniu CS woda jest bardziej klarowna , szkoda tylko ze to efekt jednodniowy. Jeśli chodzo o kolor niebieski w SPS-ach to reguluje sie światłem i jodem , skoro nie dajesz jodu , to wnioskuje że masz światło przesunięte w widmo niebieskie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światlo mam raczej zbilansowane w miarę neutralnie (Reeflux 12kk 150W - 24W ATI BLUE PLUS i 24W ATI BLUE SPECIAL) - jod dawałem b.długo (1 kropelka lugola co 1-2 dni) a poprawa kolorów nastąpiła między innymi po odstawieniu jodu - przypuszczalnie dawałem go zbyt dużo i zbyt długo - a odstawiłem po twojej radzie, że jod może powodować wzrost cyjano - i rzeczywiście pomogło (nie wiem czy akurat jod bo odstawiłem wszystko :) ).

Jeszcze jedno pyt: czy Coral Snow ma mieć taką konsystencję mleka ? Po dodaniu 1ml do akwa woda robi się mleczna i klaruje się dopiero po jakimś czasie (kilkadziesiąt minut).


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aminokwasy koralowiec SPS asymiluje w dwojaki sposób - wchłania poprzez tkankę oraz traktuje jako "zwyczajny" pokarm (czyli pobiera polipami) - a to drugie to już dostateczny powód aby podawać je w nocy kiedy to większość korali zaczyna żerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.