Skocz do zawartości
wildschek

Zywica MB400 czy membrana do bani ????

Rekomendowane odpowiedzi

można puścić przez nią wodę z chlorem bez prefiltra węglowego, można membranę zapchać węglem z prefiltra węglowego itp.

to będzie Ci sugerował sprzedawca :) na bank :) ale jak bedziesz stanowczy to powinien przyjąć reklamację,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,stary temat, ale napiszę coś od siebie. Mianowicie kupiłem tak jak wildschek z "czystej wody" filtr ro. Zmierzyłem tds-em (po przepuszczeniu kilku litrów) wodę na wyjściu i okazało się,że wynik jest około 030 ,podczas gdy na starej membranie pokazywało około 012-015.Przepuściłem jeszcze kilka litrów i nic się nie zmieniło. Zadzwoniłem do tego sklepu, gość powiedział żeby przysłać im to z paragonem i opisem usterki to sprawdzą membranę. Tak tez uczyniłem. Trzymali tą membranę ponad miesiąc (nie naciskałem na nich bo mialem starą) wkońcu zainterweniowałem i po jakimś tygodniu dostałem paczkę z "czystej wody" , cieszyłem się dopóki jej nie otworzyłem, odesłali mi ta samą membranę bez rzadnej informacji czy ją sprawdzili ,czy nie (pewnie przeleżała u nich gdzieś w kącie ponad miesiąc) na dodatek bez paragonu.Efekt jest taki ,że wydałem na darmo pieniądze, narazie używam starej i zastanawiam się jaką nową kupić. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączam się do tematu, mam podobny problem. W innym wątku pytałem o membranę Filmtec, jakich Wy używacie ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pewni jesteście że jest ok z podłączeniami i węgiel wcześniej płukaliście ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno małem podobny problem ,zmieniłem membranę z 35 / 75 gp i też miałem problemy ,dopiero wymiana stopera pomogła (musi być dopasowany do wydajności membrany.


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podłączeniami napewno wsio ok ,próbowałem już wszystkiego łacznie z zamianą restryktorów przepływu. Mam dwa filtry ro zamieniałem membranę do starego filtra włożyłem nową i odwrotnie i efekt taki sam . Na starej około 015 ,na nowej ponad 030. Ja zrobię jak froolk, kupię 50gpd filmteca i powinno być ok. A tak na marginesie ,czy te membrany różnią się czymś poza nalepką? Bo rozpietość cenowa jest spora ,filmtec chyba najdroższy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napiszcie jakiej firmy kupujecie membrany, chcę kupić Filmteca ale nie wiem którego ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.