Skocz do zawartości
juwewaldi

pomalutku do przodu

Rekomendowane odpowiedzi

Waldi, brakuje Ci zaworu na wyjściu wody z odpieniacza, nie będziesz mógł regulować wysokości wody w nim tzn. ustawiać go na mokrą czy suchą pianę. Do pewnego stopnia będziesz mógł to regulować zaworem na wlocie, ale nie tak to powinno działać. Druga rzecz to albo wywal tą rurę wylotową z odpieńka która idzie w dół, albo w kolanku wywierć mały otwór jako odpowietrzenie bo inaczej będzie Ci się to zapowietrzało i odpieniek nie będzie chciał zastartować tylko będzie Ci wywalał wodę kubłem.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigwalker też masz zawór na wypływie z odpieniacza? ale wy z sebem macie zasilanie dodatkową pompą a ja nie


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie nie ma znaczenia... Jeśli zostawisz tak jak jest to nie będzie działał tak jak powinien... Po drugie mogę się mylić bo nie widziałem jeszcze działjącego odpieńka zasilanego ze zrzutu, ale na chłopski rozum wydaje mi się że woda pójdzie tam gdzie jej łatwiej więc na zrzucie za rozgałęzieniem na odpieniacz powinieneś mieć też zawór żeby wymusić obieg wody na odpieniacz właśnie. Ale tak jak mówię, tego nie jestem pewien, to tylko takie moje przemyślenia. Co do wylotu z odpieniacza skierowanego w dół bez odpowietrzenia i braku zaworu na nim jestem pewien że masz źle i powinieneś to poprawić, ale zrobisz jak uważasz :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi kolega seb, cała woda pójdzie do sumpa a nie w odpieniacz, musi być zawór na zrzucie do sumpa, za odpieniaczem i dodatkowy zawór na wylocie z odpieniacza do regulacji wysokości piany.

Kiedyś tak miałem zrobione jak wyżej napisałem, ale ma to swoje wady niestety. Lepiej jak pompa podaje bezpośrednio wodę do komory odpieniacza.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo w przypadku apf-a kiedy osobny maxi jet czy inne ustrojstwo zasila odpieniacz w wodę. Moim zdaniem to prostsze a co za tym idzie lepsze rozwiązanie i moim zdaniem również tańsze bo to co wydałeś na dodatkowe kolanka, redukcje i zawory spokojnie starczyłoby Ci na pompkę która zasilałaby odpieniacz i do tego zyskałbyś pełną swobodę ruchów przy ewentualnym wyjmowaniu odpieniacza, niezależne od przepływu przes system zasilanie i parę jeszcze innych rzeczy.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb odpowietrzenie zrobie,na zrzucie wody zaraz za śrubunkiem jest zawór potem trójnik,ale tak zamontowany żeby woda najpierw leciała do odpienka a następnie do sumpa,przy wlocie do odpienka mam zawór żeby za dużo wody do niego nie wleciało tak? no i załoze ten zawór na wylocie z odpieniacza..ale nie wiem po co jeszcze jakis zawór po drugiej stronie trójnika???? a co do oszczędnosci seb to mylisz się troszke bo może oszczędze na kolanku ale nie na dodatkowej pompce:) energia cenna dzisiaj:)


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a seb gdzie łatwiej woda będzie miała?? zobacz na zdjeciu z trójnika najpierw leci do odpienka


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eltom jakie miałeś wady tego rozwiązania?


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi kup browarka i wpadnij zobaczyć jak działa to na żywo,bo widzę,że się chłopie męczysz:)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy Walker jak tylko znajde chwilke wpadam


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.