Skocz do zawartości
VITUL2

BUTLA CO2

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.Obecnie jestem posiadaczem roslinnego akwa, ale zamierzam sie przesiasc na morskie.Posiadam butle co2 z reduktorem i zastanawiam sie czy ja sprzedac czy mi sie przyda.troche sie gubie w tym calym morskim sprzecie-wiem ze uzywana jest jako element reaktora wapna.to bedzie nie duze akwa ok 100l wiec czy to urzadzenie jest potrzebne?pozdr


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie potrzebne jak będziesz miał dużo twardzieli i zastosujesz reaktor, nie będzie potrzebne jak będziesz miał dużo twardzieli i zastosujesz metodę balinga :) wszystko zależy od tego jaką metodę uzupełniania wapnia wybierzesz :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc.Wybiore raczej metode Ballinga jezeli wogole bede mial twarde;)


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, na pewno będziesz miał i to szybciej niż myślisz :). Pozdro.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a baling wcale nie jest prostszy :)

ja jak ustawiłem reaktor 7 miesięcy temu to właśnie dziś mi się co2 skończyło :) postawie druga butle i będę miał spokój na kolejne 6 miechów potem będzie trzeba wkład wymienić a z balingiem trzeba lać pilnować mieszać itp itd za dużo roboty dla mnie :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to od poczatku-do butli,reduktora potrzebny jest jeszcze reaktor tak?czy kalkmikser?a moze to jedno i to samo?eeehhh.do tego chyba nie wystarczy samo co2?


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do butli potrzebujesz: reaktor (najważniejsza rzecz :)), wkład do reaktora, PH metr (z sondą PH zamontowaną w reaktorze) sterujący zaworem podającym co2, zawór sterowany podający co2, zaworek precyzyjny do co2 (coby ustawić ilość precyzyjnie podawanego gazu), reduktor do co2/argon do butli żeby w pierwszej kolejności zmniejszyć ciśnienie do jakiegoś tam normalnego :) trochę wężyka silikonowego i z 2 zaworki gardeny żeby ustawić przepływ wody akwaryjnej przez reaktor i to chyba wszystko :]


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba trzeba zacząć odkladać pieniążka;)


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem-ale na poczatku mozna sie obyc bez tego prawda?


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze da sie obyc, kupowanie reaktora ze wzgledu na posiadanie juz butli to i tak chyba zadna oszczednosc, butla z reduktorem to raczej niewielki procent calego kosztu baniaka


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak ma to po co się pozbywać :) a nuż uwidzi mu się kiedyś postawić reaktor ?? wtedy jeden wydatek mniej (butla) lub będzie jako druga butla (sam mam 2 każda po 1.5kg) jeśli kupi cały komplet :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tak zrobie-jak nie bede musial sprzedawac to ja zostawie, a jezeli mnie przypili to sprzedam i najwyzej kiedys kupie calosc.


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.