Skocz do zawartości
kzp64

Kto pomoze zaprojektowac odpieniacz do 50L

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim.

Planuje postawic nano-rafke 50l ale pojawia sie maly problem probuje znalezc opis zrobienia odpieniacza wlasnorecznie ale wszystkie opisy ktore znalazlem odnosza sie raczej do akwariow powyzej 100l.

I tu moja bolaczka widuje na stronach odpieniacze zrobione np ze strzykawki czy innych malych zbiorniczkow, ale nigdzie nie widze opisu budowy takich malych odpieniaczy...

Czy ktos moglby mi pomoc i powiedziec jak zbudowac malutki odpieniacz wlasnie do 50L akwarium?

Pozdrawiam.

Marek Krawczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek chwalil sie odpieniaczem zrobionym z buteleczki do karmienia niemowlata, sa tu gdzies fotki, poszukaj sobie


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie moge znalezc tych zdiec

widzialem jakies ale tylko kubeczek widac

mysle jednak ze budowa wlasnorecznie bedzie ciekawsza ze wzgledow merytorycznych jak i finansowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marx dobry pomysł z tą gumką zrobiłem to samo 2 miesiące temu po odcięciu kawałka sinulari przyczepiłem ja gumką teraz jest 2 razy większa i cały czas otwarta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te zdjęcia. Nie wiele na nich widać i tylko ktoś domyślny albo "matka karmiąca" spostrzegła by że to butelka do karmienia :(

Najciekawsze są projekty urządzeń zrobionych z przedmiotów ogólnie dostępnych i tanich, ale które nadają się do klejenia.

Niestety projekty z butelek PET nie są bezpiecznym rozwiązaniem gdyż klejenie ich nie daje dobrego rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pomysl z butelka do karmienia jest dla mnie bomba :(

takie moje pytanie na jakiej wysokosci powinien znajdowac sie wlot i wylot wody? czy jest to jakas zaleznosc? i jaka kostke napowietrzajaca dac? lipowa? czy jakas inna?

heh jednak brak wiedzy sie u mnie klania a jeszcze tyle do zrobienia...

Pozdrawiam

Marek Krawczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje.

Pozdrawiam

Marek Krawczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe prosciej kupic AM miniflora jest za 100 zł i masz juz gotowy odpieniacz na kostke tylko wyregulowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe prosciej kupic AM miniflora jest za 100 zł i masz juz gotowy odpieniacz na kostke tylko wyregulowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

W sumie mozna tylko ze ja naleze do osob ktore lubia majstrowac rozne rzeczy, zatem budowa takiego malego odpieniacza dala mi pewna satysfakcje, tak jak budowa przelewu na ten sam odpieniacz.

Pozdrawiam.

Ps koszty byly o wiele mniejsze... co tez ma pewne znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie zaprojektuje dla Ciebie odpieniacz jaki tylko sobie zyczysz , opisz jakbys to widzial i do jak duzego akwarium ma on byc ?.......


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Akwarium to kolo 45l + przelew 7l.

w przelewie jest zrobiona komora 55mm na odpieniacz (myslalem nad tym z butelki do karmienia dzieci) zanurzenie w wodzie max 15cm, mysle ze odpieniacz jednokomorowy napedzany pompka powietrzna powinien wystarczyc. jak potrzebne sa jakies dane to z checia dostarcze.

W akwa ma byc kolo 8kg skaly. w akwa nie bedzie wymagajacego zycia pojawic sie moze jakas mala rybka ale dopiero po kolo 6 miesiacach

Pozdrawiam

Marek Krawczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha zrozumialem :( ale zebym mogl sobie to lepiej wyobrazic i dopasowac do calosci to chcialbym jezeli to mozliwe zobaczyc to wszystko .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie moge porobic zdiecia i przeslac na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdiadka przeslalem jak beda potrzebne jakies informacje to z checia ich udziele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no hej:)

Zobacz cos takiego - http://marco.djcrackman.net/odpieniacz.JPG

Czesci ktorych potrzebujesz do budowy odpieniacza :

- Plexi rurka lub inne o srednicy 5 cm

- Rurka wezsza do kubla o srednicy 3 cm (jest to kubel/odpienacz tworzacy jedna calosc (jak widac na rysunku)

- kilka malych plytek z plexi zeby skleic pudeleczko tak zeby mozna bylo stawiac na nim odpieniacz .

- No i jakies umocowanie tego odpieniacza zeby nie poplynal z fala bombelkow :)

Rure glowna na dole ponadcinasz jak w grzebieniu do komina poto zeby caly czas swieza woda sie tam przedostawala (bedzie zasysana wraz z powietrzem wychodzacym z kostek lipowych, wysokosc naciec jakies 3 cm.

w sumie najprostrzy odpieniaczyk skladajacy sie wlasciwie z 3 elementow .

Rurka glowna , obrecz do rurki ktora stworzy kubel i jednoczesnie jest czescia odpieniacza .

W celu odlania brudnej wody z kubla , podnosisz tylko calosc i idziesz do wc , stawiasz ponownie juz wyczyszczony odpieniacz ala kubel :(

Tak to sobie wymyslilem :) nie koniecznie musi sie podobac :)

Ps; Mozna nawiercic dziurek na dole rury i wciskac calosc w tuleje o tej samej srednicy co rurka :D oczywiscie (dziurki ponad tulejka ).

Jak jeszcze troche pomysle to zabiore sie chyba do dziela :)

Jezeli pomysl sie niespodoba to prosze nie rzucac we mnie pomidorami, sam odejde w pokorze :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rozsadny pomysl tylko takie moje pytanie na temat wymiarow jakiej wysokosci powinien byc ten odpieniacz przy zanurzeniu kolo 14cm? i jak dluga powinna byc rurka ktora doprowadza piane do kubeczka oraz wymiar samego kubeczka na piane bo nie chce robic tego wszystkiego zeby sie okazalo ze wyszedl za wysoki :(

Wiem ze troche za duzo pytam ale kto pyta ten...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze pytasz , dalej o tym tez mysle :(

Najpierw co do kubla , tam w sumie niema kubla :) rure oddziela tylko to kolko w ktorym wiercisz otwor i wklejasz wezsza rurke o srednicy 3 cm mniejwiecej.

No i ta calosc tez wklejasz (kolo z rurka do rury , jakas tam przykrywke dajesz .

Poziom wody musi byc zawsze na jednym poziomie w tym sumpie czy tym przelewie , dalej regulujesz poziom piany /wody przy pompie powietrza (powinno wystarczyc)

No i teraz wlasnei najwazniejsze bo do tego odpieniacza nie wtlacza sie wody ani tez kranikami nie reguluje poziomu , czyli musi on stac na odpowiedniej wysokosci , albo wykorzystac mozesz ta biala rurke tam u Ciebie ktora wplywa woda spowrotem do przelewu i wlasnie tam z tej rurki niech wplywa do odpieniacza ale to juz troche inna musiala by byc konstrukcja tego odpienacza .

Jaki wysoki jest ten przelew ?


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz , moze nie tak najlepiej tak jak zrobil Aquamedic zeby poziom wody mozna bylo regulowac zsuwajac odpieniac zw dol lub wwyciagajac go w gore .

uchwyt Aquamedica mozna chyba kupic gotowy , srednica jak na moje oko jest wlasnie okolo 5 cm i juz wtedy niepotrzeba podstawy tylko na tej samej zasadzei co oni zrobili :(

Ale to tylko jak lubisz majsterkowac bo w sumie ja bym chyba kupil gotowy ten miniflotor czy jak on tam .....


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelew jest wysoki na 20cm :(

A ta rurka o srednicy 3cm to jak gleboko do tego "kubka" ma wchodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym to widzial tak;

cala wysokosc odpieniacza 25 cm , kubel ala rura :( 5 cm gleboko to wklej (czyli masz cale 5 cm kubel wysoki i o srednicy 5 cm ! :)

Dasz nizej ta obrecz ^z rurka 3 cm to automatycznie ten kubel ala rura bedzeisz mial glebszy i o wiekszej pojemnosci na zanieczyszczona piane /wode.

Mysle ze powinno to fajnie dzialac , tylko tym poziomem wody sie martwie w odpieniaczu bo jednak to powinno byc regulowane .

Na tej zasadzie co AquaMedic zrobil ze sie wklada glebiej lub wyciaga z wody caly odpieniacz w tym kierunku tez bym radzil zrobic nasz odpieniacz:)

czyli jednak troche krotszy w jakims suwajacym uchwycie w celu ustawiania poziomu wody w odpieniaczu.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.