Skocz do zawartości
Magdalena7

Czy wasze babki też tak mają?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad zwyczajami swojej babki (żółtej) bardzo płochliwa z niej istota; jak tylko zobaczy, że zbliżam sie do akwa chowa się do swojej norki w skale. I nie byłoby problemu gdyby nie to, że jak przychodzę z jedzeniem też się chowa a zanim odważy się wypłynąć na żer żeru dawno już nie ma- zjedzony przez innych lub gdzieś w panelu filtrującym. Rzadko w związku z tym widzę aby coś złapała do jedzenia, czy wystarczy jej to co znajdzie w piasku podczs tradycyjnego babkowego przesiewania? Pozdro


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo o tym w ostatnim magazynie Koral caly artykul, ze jest problem z ich karmieniem a jeszcze do tego jak siedzi z Boxing Shrimp w jednym domku to moze skonczyc jako jego posilek


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parkę babek z krewetką. Moje chowają się tylko wtedy, jak je coś wystraszy, albo z jedzonkiem podchodzi ktoś inny, niż ja. Mnie nie boją się kompletnie, potrafią nawet skubać rękę, jak grzebię w akwarium. Natomiast jak do akwarium zbliża się ktoś inny, to babki natychmiast się chowają.

Za to Alpheus zjadł mi już dwie inne rybki, gobiosomę i amblygobiusa. Jak zobaczę, że atakuje inne zwierzęta, to chyba go sprzedam :)


Pozdrawiam, Witek

HW: 225l + sump

SW: Pterapogon kaudernii, Cryptocentus cintus, Alpheus bellus, Centropyge argi, Ctenochaetus truncatus, Cypho purpurascens, Siganus vulpinus, Lybia tesselata, 2x Lysmata amboinensis, 2x Lysmata debelius, kilka Gobiodon histrio, kilka ślimaków, różne pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm więc aby nie było tak..że "zwierzyna pośród jadła z głodu padła" pozostaje mi nabyć Koral...


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja babka na początku pięknie grzebała w piasku a teraz nauczyła się jeść płatki i już nie grzebie. Była płochliwa ale już się przyzwyczaiła do mnie i domowników. Mieszka sobie sama pod skałą i czasami się na mnie gapi :)

edit

@Magdalena7 od kiedy masz babkę? Ja swojej przez pierwsze 10 dni to prawie wcale nie widywałem. A jeżeli chodzi o jedzenie to zawsze coś w piachu zostanie.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja ma zapewne uraz do mnie po odławianiu w celach leczniczych;)wcześniej była chyba nieco śmielsza;)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja taz zakupilem babke w ostatnia sobote kopie w piachu pieknie ale do strachliwych to nie nalezy


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.