Skocz do zawartości
wildschek

Bielenie raz jeszcze

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w zasadzie sie nie podlacze tylko dalej pociagne moj watek --- JESTEM ZALAMANY !!!! nie wiem co mam robic od tego lata wybielalo i padlo mi chyba z 5 acroporek... nie wiem co jest naprawde przyczyna ze bieleja gubia tkanke zaczyna sie roznie od podstawy od polipow . W zasadzie wszystkie acry z lata wczesniej czy pozniej tak sie z nimi dzieje ... nawet lamanie na szczepki nie wiele pomaga... ale zastanawia mnie jedna rzecz ze te bielenie wyglada jakby bylo to wyzarte przez jakiegos nie wiem "gada" slimak , wieloszczet a mam tego czrnego , i takiego slimaka nagiego wielkosci prawie dloni ....jestem podlamany .. prosze o pomoc ...

PS jak mam na forum wstawic zdjecia ??????[/img]

http://www.wilden.com.pl/akwar/acra.jpg

http://www.wilden.com.pl/akwar/akra1.jpg

a ta zyje sobie obok tych podupadlych i ma sie super !!

http://www.wilden.com.pl/akwar/DSCF6581.jpg


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to na twoje akwarium 2 maree 3200 to sporo za mala cyrkulacja,moze to tez byc przyczyna padania sps,ow.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego inne maja sie ok ??? co tu jest nie tak zaraz wkleje zdjecie szczepki ktora polamalem jakies tydzien temu z innej acry .. wczoraj bylo ok bla ladna puszysta a dzis jak zobaczylem ja to sie zalamalem... i co wyciagnalem i normalnie jakby byla wyskubana z jednej strony az do szkieletu jakby normalnie zebami do ma slady jak po "bobrze" cos nie normalnego !!!

http://www.wilden.com.pl/akwar/szcz1.jpg

http://www.wilden.com.pl/akwar/szcze2.jpg


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac slaba cyrkulacje moze faktycznie cos je podgryza,moze poprostu w nocy przy pomocy latarki poobserwuj wybrane korale czy cos ich nie wcina.A poza tym z spsami to tak juz jest ze niektore sie dostosowuja do naszych warunkow a niektore poprostu nie.U mnie np.korale pochodzace z propagacji przyjely sie bezproblemowo a te ktore pochodzily z Balii wiekszosc padla.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz cos jeszcze zaobserwowalem doslownie teraz jak zapalilo sie switlo , wyglada to tak jak 2 cm cienka glista tylko bardzo cienka jak wlos ... zaraz zdjecie wkleje... co to jest...

http://www.wilden.com.pl/akwar/cos.jpg


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

zarówno wildschek jak i ja mamy podobne wyjściowe wartości CA ok450.

Teraz temp mam o 2, 3 stC większą niż w pokoju. i dochodzi do 30stC. bleeeee.

@wildschek Czy to było u Ciebie przyczna bielenia?

Na ile i jak zbić to CA?

Jeszcze jedna kwestia mnie niepokoi : Heteractis magnifica jest wciąż biały choć żyje. jak moge okreslić kiedy ukwiał odchodzi w niebyl - jak to się obiawia..

Co do dziwnych glisd i innych akich - też zaobserwowałem w nocy u siebie kikla takich stworzonek. ale żeby szczególnie siedziały na SPS..to raczej nie.

podrawiam.


reef max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha zebym wiedzial co nie bylo a jest bylbym madry .... dalej mi bieleja i wlasnie prosze POMOCY !!!!!!

Marcin ale wapno masz ok w czym problem ??? ja zaraz siadam do robienia testow ale nie sadze zeby z woda cos nien tak a zreszta juz sam nie wiem ... zalamka i tyle ..

#Andrniew napisal :

Temperatura na poziomie 29 stopni nie może byc przyczyna bielenia SPS-ów , gorzej z LPS ami.

Jesli masz Ca na poziomie 480 jak podałes to wydaje mi się , że tu leży problem . Nie podałeś jakimi testami robiłes pomiary bo to tez ma duze znaczenie. Jesli salifertem to w rzeczywistosci Ca masz jakies 550 .Ten test poprostu zaniża.

Przy tak wysokim Ca korale sa w stresie i stąd bielenie. Czy dodajesz jakies bakterie , jesli tak to odstaw bo one w nadmiarze daja takie same efekty.

i to mnie martwi ... bo mam Saliferta ... ale ide mierzyc i zaraz bede wiedzial co z tym wapnem ...

tak jestem po pomiarach tych podstawowych - wszystko na salifercie !

CA - 480

Mg - 1380

Ph - 8,0

KH - TM - 8

nic szczegolnego , no procz tego wapno - i jezeli jest tak jak pisze Mistrz Andrzej ze ten Salifert zaniza to 480 --> wychodzi rzeczywiscie ponad 500 ... ale czy tak jesy i czy to jest ptrzyczyna ????? A w ogole to jestem na Ballingu i teraz nie wiem czy w tym przypadku dac sobie luz z dziennym podbijaniem wapna z dawki 100 ml np o polowe nizsza ????

-- A moze przyczyna sa te male pierdzielone rozgwiazdy ??????? tez ich mam nie malo !!!


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mozesz to wyjmij bielejacego koralowca ze zbiornika i poczekaj az obeschnie i bedzie matowy .

jesli masz na nim jakies pasozyty to beda widoczne jako polyskujace plamki.

i jesli to slimaki czego nie zycze to na zbielalych powierzchniach powiniennej zobaczyc jajeczka.


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#krzysiek problem w tym ze nic takego tam nie widze ani plamek ani jaj slimakow , po mprostu martwa tkanka ...


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po obeschnieciu korala?

i czy na koralu nie jak wyschnie i zrobi sie matowy tez nic sie nie błuszczy?

tylko ogladaj przy dobrym sietle


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz wkleje zdjecie podstawy acry wyciagnietej z baniaka czesciwo jeszcze podstawa zyje bo reszte na szczepki polamalem...za chwilke

http://www.airtools.pl/koral/kor2.jpg


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale jaja teraz tego na szczepki co mam lamac .. obsuszylem go i do slonca sie przygladnalem i co widze .... tam ptzy tych otworach gdzie polipy wychodza sa jakies drobniutkie obslizle plamki ciemno brazowe ... zaraz zapodam zdjecie ....

http://www.airtools.pl/koral/kor3.jpg

http://www.airtools.pl/koral/kor4.jpg

http://www.airtools.pl/koral/kor5.jpg


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te plamki to nie sa czasem polipy ktorych koralowiec nie schował do konca?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ... a co nie jest to jakies badziewie ... ktore zjada mi twardziele...


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zdiec nie widac tak jak na zywo nistety


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gdyby nawet to byly jakies pasozyte to cos z tym mozna zrobic


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wildschek

taki robal jak z Twojego zdjecia ogryzal mi moja carduus a kiedy przenioslem ja w inne miejsce przerzucil sie na inna. teraz go co prawda nie widze ale mozesz spokojnie go zaliczyc do grona podejrzanych., tyle ze ... niewiele na niego poradzisz - moj rozciaga sie na 20 cm co powoduje ze z jednej dziury ma w zasiegu calkiem sporo spsow a z drugiej strony jest tak czujny i szybki ze zlapanie go graniczy z cudem.

a co do pasozytow to jasne ze mozna cos z tym zrobic - kapiel w roztworze jodu. tylko niech ktos Ci napisze jak pomieszac proporcje bo nie wiem jaki w PL jod sprzedaja. Ew, jesli dostaniesz, to PRO-CORAL CURE ze stajni Tropic Marine. ma po rozrobieniu wlasciwe wodzie morskiej PH w przeciwienstwie do jodu z apteki


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#TOM Mam w domu tzw. plyn lugola czyli wodny roztwor jodu 0,5% ale nie wiem czy sie nadaje ile i jak go stosowac , natomiast co do tego czarnego wieloszczeta to moj wychodzi co najmniej na 20 cm i tez jest tak szybki ze szok ... ale juz powoli dojrzewa we mnie mysl zeby kiedys wywalic cale gruzowisko i gnojka zlapac ... ale boje sie ze moze byc sytuacja ze wywale wszystko a okaze sie ze wszedl gdzie do skaly i bedzie z tego nic !!! Chyba bym sie zalamal ! Choc czytalem i to sie potwierdza ze siedza raczej w dolnych partiach i raczej w piasku , moj gnojek ma juz jaka siec tuneli ... ja widze tylko wejscia wielkosci juz prawie grubego palca ! Nie jestem tylko pewny czy w jego menu sa tez twardziele ????


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie PROSZE O POMOC !!!!! co do cholery sie dzieje z moimi acroporami ??? Wczoraj zauwazylem ze kolejna zaczyna podupadac parametry sa niby ok wiec co jest tutaj grane ??? Wk... sie wcziraj mocno i wymoczylem po 10 minut podejrzane egzemplarze w roztworze wodnym jadku potasu i co jestem w szoku dzis sa "jak na razie" pieknie rozwiniete polipy ale jedna dziwna rzecz zaobserwowalem , zaraz po wlozeniu do roztoru (na 2 litry wody z baniaka ok 100 ml 2% plynu .. ) odpadly jakies dziwne larwy , robaczki wygladalo to jak mini drobne glisty ludzkie , takie oble wielkosci jakies 1 mm .. co to do cholery jest nie jest to chyba plankton wiec co ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wodny roztwor jodku potasu to tzw. plyn lugola czy tez jodyna ale musi byc na wodzie ! Mi zrobili w aptece na recepte

ale zobaczymy co ta kuracja da na razie wyglada obiecujaco ...


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie bylo mnie kilka dni na miejscu ... wodny roztwor jodku potasu rozpuszczam w akwariowej woddzie ... tak ale dzis z obserwacji widze ze cos jest na rzeczy bo acry wygladaja duzo lepiej ... ale to za 2-3 tygodnie bede pewnie mogl potwierdzic na 100% czy ta kuracja dala efekt..


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jest tez taki preparat kenta Tech-D czy on dziala tak samo jak Pro-Coral Cure i czy uzywac to tez do miekich oraz lps-ow zeby wyplenic robaki z akwarium moze na miekasach tez sa ale im tak nie szkodza jak sps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.