Skocz do zawartości
Filip

Jaki aparat do zdjęć podwodnych?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W październiku jadę pierwszy raz do Egiptu posnurkować i chciałbym porobić podwodne zdjęcia. Przed wyjazdem chcę kupić nowy aparat fotograficzny, myślałem o zestawie "Nikosia"(Nikon D60 <- dla wyszukiwarki;)) d60 z 2 obiektywami VR, ale nie mogę znaleźć do niego obudowy do zdjęć podwodnych.

Czy ktoś może i podpowiedzieć czy w ogóle istnieje jakiś "foliak" do tego aparatu?

Jeśli nie to jaki polecilibyście aparat, który na co dzień pozwalałby bawić się fotografią napowietrzną, a od święta zabrać go pod wodę? O poziomie umiejętności w robieniu zdjęć powiem, że kiedyś zajmowałem się dużo fotografią analogową, teraz w erze cyfrowej prym przejęła moja lepsza połowa i ostro fotografuje. Jeśli się nie mylę powinniśmy się wstrzeliwać w półkę dla zaawansowanych amatorów?

Pozdrawiam


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olympus u1030SW - to "u" w nazwie to znak "mikro".

10.1Mpix.

shock and waterproof do 10m glebokosci. cale dwa tygodnie na malediwach praktycznie codziennie z nim snurkowalem i zrobilem nim tez 80% wszystkich zdjec poza wodą.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowolny aparat byleby lustrzanka :-)

pokrowcow na rynku jest mnostwo, ja robilem w takim pokrowcu:

http://www.e-cyfrowe.pl/akcesoria-foto/ewa-marine-pokrowiec-podwodny-u-axp-p-2897.html

oczywiscie to przykład, ten co ja mialem kosztowal okolo 600-700 pln

Polecam wersje w ktora mozna wlozyc lampe, czesto sie przydaje

Marcin


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wylatuje w środę i kupiłem jednorazówkę za 50zł - ciekawe czy coś wyjdzie:p


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do podwodnych uzywam OLYMPUS u770 SW 7,1 Mpix (jak go kupowalem, nie bylo jeszcze na rynku u1030 SW). Nurkowalem z nim W Morzu Karaibskim u wybrzezy Meksyku, w Atlantyku u wybrzezy kuby, w Morzu Czerwonym itd... Generalnie jestem z niego bardzo zadowolony. Szkoda tylko, ze jest wodoszczelny do 10m (ale do 15m z nim tez zszedlem i dal rade;) ).

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lustrzankę bałbym się pakować w "foliaka" bo troche lustro drogie, natomiast obudowa podwodna do lustrzanki kosztuje majątek. Jak koniecznie chcesz lustrzanke to kup jakiegoś kompakta taniego + obudowe, lub Olympusa o którym mówi kaziko jeśli chcesz snoorkować tylko lub nurać na niewielkich głębokościach.

Do normalnego nurkowania potrzebujesz normalną obudowę podwodną. Zazwyczaj ich działanie jest do 40m (poniżej przyciski potrafią już zostawać wciśnięte).

Ja osobiście mam Canona G7 + obudowę do 40m. Działa bardzo ładnie dzięki wysokiej czułości ISO i stabilizacji. Poprzednio miałem Olympusa 7070 z obudową i był znacznie mniej poręczny a robił gorsze fotki.

LUK4344 - ja lece teraz w sobotę do Hurghady na tydzień - może się zobaczymy :) jak coś daj znać na priv to ci zrobie tour po dyskotekach i knajpach Hurghady :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk masz priv


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w kwietni byłem w hurhadzie i aparatów do robienia zdjęc pod wodą analogowych jest tam mnóstwo i to za grosze około 2$ i nimi można też zrobic fajne fotki i nietrzeba wydawac kupe kasy na obudowy. Do nurkowania i snurkowania polecam prywatną firme która jest prawie w każdym hotelu to jest logo tej firmy9c1fa027c9400a69.jpg a nie kupowac u rezydenta bo to jest lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i za grosze, ale z analoga dowiesz sie co Ci wyszlo dopiero po wywolaniu.

dwa lata temu ja tez robilem w hurghadzie analogiem jednorazowym a potem z rozczarowaniem ogladalem wywołane fotografie z ktorych połowa nadawała sie do wyrzucenia, a te co jako tako wyszły nie były dobrze skadrowane.

cyfrowe aparaty maja jednak ta zdecydowana zalete, ze mozesz pstrykac do woli i wybrac te fotki ktore wyszly satysfakcjonujaco, a jak nie wyszły to skasujesz zanurzysz sie zrobisz jeszcze raz eksperymentujac przy roznych ustawieniach.

z analoga w hurghadzie wyszlo mi przy snurkowaniu cos takiego :

http://www.nano-reef.pl/plug.php?e=gallery&f=279

fotografowanie w foliowym worku ma ta zalete , ze jest tanie, ale ma ta wade jest obarczone ryzykiem (worki systematycznei po pewnym czasie sie rozszczelniaja) a dodatkowo w tych tanszych trudno sie obserwuje obraz na ekranie (odblaski na ekranie lcd, na folii etc), a co za tym idzie trudno trafic to co sie chcialo sfotografowac. bawilem sie tym w zeszlym roku, kupilem za 150zl aparat hp na allegro i chyba za 120 foliowy wodoszczelny worek do fotografowania - tanio , ale i tak wyrzucone w bloto pieniadze, nie polecam. moze te drozsze wspomniane wyzej sa lepsze. ale jak ktos ma placic 600-700zł za sam worek to chyba juz niewiele drozej kupi sobie jakiegos olympusa i bedzie mial aparat do wszystkiego.

http://www.ceneo.pl/categories.aspx?search=yes&categoryID=0&searchText=olympus~~M1030&inDesc=False&minPrice=0&maxPrice=99999999

dopiero w tym roku kiedy od żony dostalem w prezencie wymienionego wyzej olympusa bylem naprawde usatysfakcjonowany.

z olympusa wyszło cos takiego :

http://www.nano-reef.pl/plug.php?e=gallery&f=1640 tylko uwaga czesc fotek robil swoim panasonic'iem (w obudowie) instruktor.

tutaj wszystkie fotki pod woda i nad woda robione olympusem :

http://www.nano-reef.pl/plug.php?e=gallery&f=1647

inna sprawa, ze kupno lustrzanki z porzadna obudowa wodoszczelna mojego olympusa pobije na glowe... co mi zreszta czesciowo udowodnil instruktor nurkowania na malediwach... :kapelusz


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ma to byc aparat tylko do snurkowania to ja uzywam panasonica DMC-FX12 z obudowa DMW-MCFX07 do kupienia w zestawie w Media Markt.Zdjecia na plytkiej doswietlonej wodzie wychodza calkiem calkiem:

fd352c61eae5ceb8m.jpg

ale jak sie schodzi glebiej to sa juz problemy:

17bde9bcf630c070m.jpg

mysle ze dla wlasnego zadowolenia i kilku pamiatek wystarczy

pozd. Robert


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.