Skocz do zawartości
Petkoko

Blue Hermit - PRZESTROGA!!

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem obserwowałem kolację spożywaną przez 2 electric blue hermity, była nią moja piękna Tridacna squamosa, o pięknym niebieskim wybarwieniu, dopóki była na skale bylo okej, ale ponieważ spadała dosyć często na piasek więc ją tam w końcu zostawiłem... Kupiona w promocji z Tomikiem zakończyła życie...

Pozdrawiam

2516-imgp0713.jpg


600l, v2 400 skimmer,1x150w MH15K, 2x38w t8, 2x24w t5 marine blue, 2 pompy cyrkulacyjne, 19kg LR, live sand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis nabylem tridacne, ale nie przezyla nawet chyba 1 dnia - jak zauwazylem blue-leg kraba wyzerajacego wnetrze muszli bylo juz za pozno na interwencje :(

A sama tridacne dobrze obejrzalem wczesniej, byla ladna i chyba zdrowa, otwierala sie ladnie, i taki krabik warty mniej niz 1/10 malza zrobil sobie wyzerke :D:)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mam pecha z tymi tridacnami ,pierwsza crocee cos mi jedna 3 lata temu sponiewieralo po piasku,w tym roku nastepne dwie polecialy,obojetnie czy byly na piasku czy na skalkach,daje sobie z nimi spokoj,natomiast tridacnie derasa chowia sie mi swietnie,(ostatni TOTM 2 piekne okazy),leza sobie na piasku,maja przyrosty i nie ma z nimi wiekszych problemow,pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo z tymi blue hermitami to chyba cos nie tak jest.

Mialem jednego ktory sobie biegal i zrzucal SPSy ze skal, dokupilem mu drugiego

co by mia kumpla....

No i kumpel zamordowal go w ciagu kilku godzin,

widzialem biedaka jak wil sie bez szczypiec i muszli :-( ale nie moglem juz mu pomoc.

Co ciekawe nowy wcale nie walczyl o muszle, jest za duzy na nia.

Nowy mial juz isc do kibla za kare, jednak chyba oddam go do sklepu - to jakis psychol...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.