Skocz do zawartości
SLAWOMIR_WR

ŻYCIE UMIERA DLACZEGO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem mam akwarium od 4 miesiecy wszystko robilem po kolei jak nalezy dojrzewalo dodalem skale dojrzewalo kupilem rybke i niestety przezyla 1 dzien i tak za kazdym razem krewetka boksujaca zyje i ma sie dobrze co robie zle? wyniki testow wody Ph - 7,8 NO2 - 0,1 NH3,NH4 - 0,1 NO3 - 0 Po4 - 1


Moje początki:) 60L, Fluval 105, Vskim 120, maxi-jet 400, vectron UV15, RO-MAN, 7kg żywej skały. Ślimaki, krewetki i rybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...no za mało danych nam tutaj podałeś. Co to znaczy że dodawałeś skałę? Wkładałeś po trochę czy co? Czy to akwa miało szansę dojrzeć? Dziwne masz wyniki amoniaku i azotynów, oba po 0,1. Może ten baniak ciągle jeszcze dojrzewa. Może źle aklimatyzujesz rybki, może masz niedobre zasolenie, zdecydowanie masz za wysokie fosforany. W takim baniaku musi byc mnóstwo glonów i to tych brzydkich.

Jeszcze raz po kolei opisz jak założyłeś ten baniak. Ile masz litrów, jakie wyposarzenie, jakie zasolenie, ile skały i piasku, jaka filtracja (nie wiem czy te dane na dole są aktualne).

Opisz jak aklimatyzujesz ryby przed wpuszczeniem do baniaka i jakie jeszcze zwierzaki mieszkają i od kiedy w tym zbiorniku.

No to może tyle na początek.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Praktycznie i amoniak i azotyny powinny znajdować się na poziomie zerowym (niewykrywalnym) u Ciebie coś widać dochodzi jeszcze błąd pomiarowy i w efekcie może się okazać że akwa nie skończyło lub jest w trakcie dojrzewania, na Twoim miejscu sprawdziłbym pomiary innymi testami (najlepiej Salifert) podmienił 20 % wody i ponownie sprawdził wodę testami jeśli nadal będą wykrywalne stężenia NO-2 i NH3,NH4 to odczekałbym z dodawaniem życia, a tak przy okazji jakie masz zasolenie, i pomyśl coś w przyszłości z metodą filtracji "Fluval" nie jest zbyt trafnym wyborem.....

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszce ta UV 15W !!!!

Chyba jej nie używasz ?

Bo jeśli tak to wybiła ci sporą część bakterii.

Akwarium 60 litrów to mało stabilne warunki, należy zadbać o każdy detal bo o zachwianie systemu nie trudno w tak małym akwarium, tak więc:

7kg skały troche malo, powinno byc ok 12.

zwierzaki wpuść jak NO2 i NH3/4 będziesz mieć na poziomie 0.

Skoro NO2 i NH masz wykrywalne, to dlaczego NO3 jest zerowe ? błąd testów ? wybiłeś bakterie UV-ką , ate co zostaly nie dają rady ?

Musisz podać wiecej info.

Od kiedy robisz podmiany wody i co ile ?

Jeśli masz już Fluvala, to co ile wymieniasz wklad, oraz co tam zaladowaleś ?

I co z tą UV, czy ją używasz i jak często?


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany wody robie raz w tygodniu po 20%. fakt bniaczek troche maly I w tym miesiacu mam zamiar kupic wiekszy okolo 150l. co do filtra wklady wymienialem tylko raz. UV wlaczam bardzo sporadycznie. co do testow dzis kupie inne I sprawdze jeszcze raz


Moje początki:) 60L, Fluval 105, Vskim 120, maxi-jet 400, vectron UV15, RO-MAN, 7kg żywej skały. Ślimaki, krewetki i rybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 też da się utrzymac, sam miałem.

Chodzi mi tylko o to że tam parametry skaczą dość szybko.

Kubełek fluwal- wkłady wymieniaj raz na tydzień, najlepiej zapakuj tylko wate.

UV-ki nie używaj wogóle na etapie dojrzewania zbiornika bo wybijasz pozyteczne bakterie.

Radze ci podmienić 50% wody dolać bakterie i poczekać z miesiąc.

Cyrkulacje masz małą, odpieniacz non stop powinien chodzić bo podejzewam ze tylko oon ci natlenia wode.

dokup jakąś pompke i ustaw tak by powierzchnia wody byla w ciągłym ruchu, to pomoże dotlenic ją.

NO2 i NH3/4 na poziomie 0.1 nie powinno zabic ryby, więc albo testy zanizają, albo co innego bylo przyczyną ich śmierci (np. brak tlenu w wodzie)

Dopóki masz wykrywalne NH3/4 nie podnoś PH !!!! ponieważ toksyczność amoniaku zwiększa się ze wzrostem PH.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za informacje. mam jeszcze jedno pytanie na dnie mamdrobny zwirek koralowy czy gdybym dosypal zywy piasek pomoglo by to w czyms czy lepiej zostawic jak jest


Moje początki:) 60L, Fluval 105, Vskim 120, maxi-jet 400, vectron UV15, RO-MAN, 7kg żywej skały. Ślimaki, krewetki i rybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie obecnie mam sol RED SEA bo mi taka polecono w sklepie co o niej sadzicie moze lepiej zmienic?


Moje początki:) 60L, Fluval 105, Vskim 120, maxi-jet 400, vectron UV15, RO-MAN, 7kg żywej skały. Ślimaki, krewetki i rybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm na moje to cos te pomiary sa raczej malo prawdopodobne ( te Po4 =1 ?) ale tak poza tym to nie jest to powod zdychania rybek w takim szybkim tepie. ja bym raczej zakupil rybke od innego dostawcy :) bo ten moze sprzedawac ci rybki chore i dlatego padaja. musisz rowniez pamietac o aklimatyzowaniu rybek i nie wkladanie ich do aqwa na gwałt.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.