Skocz do zawartości
Eliasz

Unieruchomienie ukwiała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy istnieje jakaś metoda do unieruchomienia ukwiała, żeby nie wędrował po akwarium, wiem że powinien mieć dobry przepływ wody, ale czy można go np. przykleić klejem do korali. Dziękuję za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze ciezkoe bedzie, ew. moze ukwiala ktory lazi po skalach umiescic na pojedynczej skalce otoczonej piaskiem - moze bedzie tam siedzial.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij jak nie chcesz aby zdechł i wywrócił Ci zbiornik.

Kiedyś też miałem takie ciekawe pomysły (zobacz na mój dziennik http://www.nano-reef.pl/page.php?id=270 :) ), jedyna metoda na utrzymanie ukwiała w jednym miejscu na dłużej to zapewnić mu jak najlepsze warunki tak aby nie chciało mu się łazić. To i tak nie daje 100% gwarancji że pewnego dnia lub pewnej nocy :) nie zechce mu się połazić tak np miałem ze S.Haddoni - jednej nocy poszła i wkręciła się w filtr (a przez 2 miesiące siedziała grzecznie), inna sprawa że po 6 miesiącach jak trochę podrosła to zasmakowała w błazenkach :) (zjadła mi 2 szt.)

Moja metoda aby utrzymać E.Quadricolor w jednym miejscu to podkarmiać go regularnie i nic mu nie dawać a wręcz zniechęcach jak gdzieś pójdzie, w ten sposób siedzi u mnie w jedym miejscu ale jak byłem na urlopie i przez 2 tygodnie nie dostawał jedzeina to już zaczęło się kombinowanie :)

Mój od 4 miesięcy siedzi tak jak na poniższym zdjęciu 10 cm pod powierzchnią wody pod świetlówkami a w nocy najczęściej chowa się za skały.

2504-dsc00939.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje dwa nie sa dokarmiane niczym i siedza w miejscu 1,5 roku.

generalnie jesli ukwial ma warunki (oswietlenie, cyrkulacja, parametry chemiczne) nieodpowiednie to zaczyna wedrowac w poszukiwaniu lepszego miejsca. on nie ma swiadomosci , ze jest w zamknietej przestrzeni i zaklada, ze jak ruszy w droge to predzej czy pozniej osiagnie meijsce gdzie warunki beda lepsze. jesli sprawa dotyczy oswietlenia lub cyrkulaji to w odpowiednio duzym zbiorniku predzej czy pozniej lepsze meijsce znajdzie. ale jesli jest to problem z parametrami wody (a te w obrebie zbiornika sa generalnie takie same) to bedzie wedrowal regularnie.

na dluzsza mete zadne ograniczanie nie pomoze - jesli bedzie chcial gdzies sie przeniesc to sie przeniesie.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.