Skocz do zawartości
adriano210

odpieniacz red sea prizm

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś uzywał wersji deluxe na akwarium 400l?

zakupiłem taki do akwarium 180l

czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym odpieniaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja mialem poprzenio red sea prizm de luxe...te 400 l to gruba przesada wedlug mnie,chociaz to nie chodzi moze o litry w akwa a o prace tego skimmera.U mnie on odpienial do pewnego czasu,potem przestawal i jak woda sie zabrudzila znow zaczynal.Od kiedy kupilem inny odpieniacz recyrkulacyjny oswiecilo mnie i na wlasnej skorze a raczej skorze zbiornika odczulem roznice.Zrobilem doswiadczenie,podpialem te dwa skimmery i red sea nic nie wywalal,kiedy ten drugi wywalal duzo.Red sea byl odkrecony na maxa,drugi tylko lekko odkrecony.Ogolnie,red sea przez tydzien nie wywalil nawet tego co reef octopus przez dzien a jak go mocniej odkrecilem to potrafil przez pol dnia sie zapelnic i to nie czysta woda bynajmniej.Misie z forum francuskiego mowia o tym red sea ze maxymalnie nadaje sie do 40 l,choc z tym sie nie zgodze bo coz z tego ze podlaczysz go do zbiornika,kiedy przestanie odpieniac i to bez wzgledu na to czy masz 400l czy 40sci...mowie,"nigdy wiecej prizma"...za cene tego skimmera kupisz na ebay'u normalny recyrkulacyjny odpieniacz (dosc tanio maja na ebay'u uk i stamtad zamowilem moj.Reef octopus nie jest czestym reaktorem w Europie,raczej uzywaja go w RPA i Australii i za to cene polecam te zabawke...Jedyna rzecz,ktora lubie w prizmie to szum podczas pracy,szum,ktory nie jest zbyt przyjemny dla wiekszosci,ja natomiast tak sie przyzwyczailem do tego traktora ze nie moglem zasnac przy nowym,prawie bezglosnym...odbilem sobie to dajac wylot rury dosc wysoko nad lustrem wody,szum wody tez wprawia mnie w sen...niby szczegoly ,ale dla mnie wazne...Troche bylem zaskoczony tym prizmem,mam go od lat i lezal w ogrodzie bez przykrycia...moze byc tez ze on nie odpienia poniewaz oslabla pompa...siegajac pamiecia wstecz nie przypominam sobie by on byl dobry...nawet kiedys pisalem jakis post podsumowujac prizma "cus tam pieni czasami"...mysle ze skimmer ma pracowac i powinno sie widziec rezultaty tej pracy...na pewno to nie bedzie prizm...przykro mnie,ze juz kupiles ten odpieniacz,ale ze nie jest drogi pewnie wkrotce kupisz nowy...recyrkulacyjny,bo tylko te odpieniacze mnie przekonuja...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.