Skocz do zawartości
grzegorz.p

proparaty kenta-dla koralowcow

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich ,czy ktos stosuje jakies witaminy KENTA dla koralowcow,z checia poznam wasze opinie,czy u kogos z was wywolaly raczej jakiekolwiek negatywne skutki,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Stosuję dodatki kenta ze względu na to że mi znajomy doradził,bo w sklepie miałem do wyboru GroTech'a albo Kenta...

Żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem , a jak się patrzy na morze codziennie to wzrostów jakiś oszałamiających też nie widać...

Po Lugol's solution zauważa się wyraźne ,pełniejsze otwieranie się polipów...

Magnes i wapno uzupełniam albo wyrównuje :Tech-M i Tech CB Part A i part B,co umożliwia sterowanie kh wody...

Podbijam wapno jak są duże braki turbo-calcium...

Do tego dozuje Concentrated Iodine , Strontium & Molybdenum , Essential Elements , Coral-Vite.....

Karmię koralki oprócz solowca,oczlika i moiny , koncentratami :

-PhytoMax , ChromaMax , Zoomax...

Pomiary wody były bardzo dobre ale w akwarium miałem samą skałę,sporo korali miękkich i twardych,ukwiała i żadnych ryb , glony wyższe w dużym kotniku no i oczywiście ekipę czyszczącą:

-krewetkę Lysmata amboinensis

-cztery turbo lub inne podobne

-krabika pustelnika o bordowych odnóżach ...

Ale w przyszłości będę próbował innych dodatków tylko zaleję jeszcze jeden jakiś zbiornik do doświadczeń na koralkach ,przy i pod czym lepiej rosną...

Pozdrawiam ...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje tylko CoralVite i TechM.Stosowalem tez pokarmy dla korali ale zrezygnowalem bo sa konserwowane chemicznie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a preparat kenta CORAL ACELL?-czy ktos z kolegow go zapodawal?


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.