Skocz do zawartości
snocho

Hotel - Egipt

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Mam wieeeeelką prośbę. Planuję Egipt na przełomie wrzesień/październik, ale nie za bardzo wiem gdzie jechać. Przejżałem poprzednie posty, jednak byłbym wdzięczny gdyby ktoś był w stanie wskazać mi konkretny hotel, z którego był zadowolony. To czego szukam: hotel 4/5 gwiazdki, ładna rafa bardzo blisko/przy hotelu - nastawiam się na snorking. Raczej mały kurort, nie zamierzam się nigdzie z miejsca ruszać. Będę wdzięczny za pomoc.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już trochę za późno na szukanie - musisz brać co zostało.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja od 23 września bede w Sharm El Sheikh w hotelu Dreams Vacation i mam nadzieje że dobrze wybrałem. ;-)


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam w Sharmie Club farana 4*, ma ładną rafę blisko plaży, do której przypływają też stateczki, a poza tym w tym rejonie park Ras Mohammad. Znajomi byli w tym hotelu, my żeby zobaczyć ich rafkę musieliśmy zapłacić za wstęp, ogólnie ładniejsze rafy są w Sharmie, w Hurghadzie są już zniszczone, trzeba dalej wypłynąć aby je podziwiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sharm el Sheik polecam cztery hotele przy wspanialej i niezmiernie zróżnicowanej rafie, położone jeden obok drugiego każdy z pomostem bezpośrednio do rafy.Plaża parę kilometrów z możliwością spacerów, jedyny problem to cena wyjazdów i dostępność.Najbardziej atrakcyjny cenowo jest Coral Beach Rotana Resort Montazah , Conrad ,potem Baron Palms i Baron Resort.Z plaży widać doskonale rezerwat Ras Mohamed. Brak fali, możliwość nurkowania przez cały dzień i naprawdę interesująca rafa. Ładna rafa jest tez przy LTI Grand Azur ale na właściwą rafę obsługa pozwala "dojść"-depcząc po rafie-dopiero od 15.00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qbab

wiem, niestety do dzisiaj nie byłem pewien, czy nie zmienię pracy, a wtedy nici z urlopu. Zrobię listę miejsc i zobaczymy, czy coś trafię.

@Wojtesu, Eliasz, andryz

dzięki za pomoc, dodam te hotele do poszukiwań :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 września wylatuje do pięknego hotelu w Sharm (ładna własna rafa, zejścia - dwa pomosty) ale nie sadze, abyś znalazł jeszcze w tej chwili wolne miejsca na taki termin. Byłem już tam i polecam. Jak będziesz chciał szczegóły - zapraszam na priv :) Pozdrawiam

P.S.

Z innych 5 gwiazdkowych polecam również :

LTI Grand Azur

Laguna Vista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecma Moderna albatros z all inclusive, bylem w czerwcu, dobudowali pomost do fantastycznej rafy, idziesz pomostem z 600m w glab morza, potem schodzisz i 10m dalej masz nienaruszona rafe, na plazy mozna pozyczyc pianke zeby nie zmarznac i ewentualnie sprzet do nurkowania, club farana tez jest niezly bo ma zejscie do rafy na ras mohamed parku narodowego, piekne korale i ryby. mozna ewentualnie wykupic wycieczke z nurkowaniem na ras mohamed, polecam sharm.

A wieczorem nama bay i szisze :)

juz sie nie moge doczekac, kiedy znow tam pojade


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam hotel TROPITEL w Dahab, piękne rafy no i na blue hole rzut beretem.


500l, sump 100l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.