Skocz do zawartości
Edhil_pl

Problemy z temperatura...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z utrzymaniem temperatury na poziomie 25-26C. Temperatura wynosi 28C i nie chce sie obnizyc. Z grzalka wszystko jest w porzadku poniewaz nie wlacza sie w ciagu dnia tylko czasem w nocy dlatego mysle ze woda ogrzewa sie od swietlowek. Prosze o jakies rady i dobre pomysly jak obnizyc ta temperature. Pozdrawia i z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edhil_pl

sprawdz dodoatkowo jaka masz temperarture powietrza w mieszkaniu..

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta temperatura pewnie przez te oswietlenie, ale tez przez temperature w pokoju czyli 26C. Grzalka juz drugi dzien sie nie wlacza, a przez cala noc temp. padla tyko o 0,5C. A co do wentylatorka mozecie mi powiedziec jak go zamontowac? aha i czy on ma wydmuchiwac powietrze cieple z klapy, czy wdmuchiwac chlodniejsze na powieszchnie wody? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 wentylatory dmuchające na lustro wody oraz po obu stronach obudowy jeden wdmuchuje a drugi wydmuchuje.


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek obniż temp. w mieszkaniu do 20 - 21 stopni. To wyjdzie też na zdrowie Twojej rodzinie.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak sie ma ocieplany dom :( Temperatura jest w tym pokoju taka wysoka poniewaz jest dosc maly. Jest tam teraz ciagle otwarte okno, ale w akwarium temperatura nadal jest za wysoka. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez chec masz 26 C w pokoju z otwartym oknem jak na polu jest 4-6 C

To co ty masz w tym pokoju? Lampy na 10 000 W w kazdym koncei? :(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura taka byla tam przed otwarciem okna :)A jak narazie oszczedzam na pradzie bo grzalka 2 dni sie nie wlaczala :wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium nie ma grzalki, wystarczy cieplo wydzielane przez pompy (glowna, odpieniacz i dwie cyrkulacyjne) i oswietlenie. Teraz przykladowo w pokoju mam 22°C a w akwarium 24,9°C. Przez noc temperatura spada przewaznie o 1°


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze problem bede mial z glowy, poniewaz moja stara grzalka wlaczala sie gdy mnie nie bylo w pokoju -a to gadzina :( Zastanowilo mnie to ze w nocy gdy bylo wylaczone oswietlenie temperatura nie spadla nawet o pol stopnia. Dzisiaj wylaczylem na probe grzalke i w 3h temp. spadla do 26C. Dlatego kupilem nowa grzalke (regulacja termostatu jest cudna) i teraz temperatura jest w normie a jutro bedzie jeszcze bardziej w normie :) Dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L. Boleslawski :

W moim akwarium nie ma grzalki, wystarczy cieplo wydzielane przez pompy (glowna, odpieniacz i dwie cyrkulacyjne) i oswietlenie. Teraz przykladowo w pokoju mam 22°C a w akwarium 24,9°C. Przez noc temperatura spada przewaznie o 1°

Leszek , ale to nie jest dobrze ze nie masz w akwarium grzalki , moim zdaniem powinna dla swietego spokoju tam gdzies w sumpie sobie siedzeic ustawiona na te 25 ° C , wiesz roznie moze byc , temperatura dzisiaj plata jak sam widzisz figle :( u mnie jest okolo 20 stopni (styczen ) heh , a w razie jakby kalorki przestaly grzac pompy tej temperatury nienadrobia jakby w razie spadla :) a tak grzaleczka zrobila by swoje , moim zdaniem dla swietego spokoju powinna tam siedzeic.

Czy tez wyobraz sobie taka sytuacje , wyjezdzasz na dwa dni a jakis pijok rzuca z nudow w nocy cegielka w Twoja szybe , kij z szyba ,ale jak temperatura minusowa to kij tez z akwarium , no chyba ze mieszkasz na 10 pietrze to niedorzuci :)

Ale tak powaznie to powinna sobie tam grzaleczka siedziec w sumpie :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na 7 pietrze, raczej ciezko dorzucic.:( Z drugiej strony akwarium stoi czwarty rok i wszystko jest OK, kiedys jeszcze jak mialem slodkowodne termostat w grzalce sie zawiesil i temperatura wzrosla do prawie 40°. Takze jak wyjezdzam to wole jednak nie zostawiac grzalki. Co do ustawiania termostatow w grzalkach, to nie powinno sie ich ustawiac na 25° tylko blizej najnizszej dopuszczelnej temperatury czyli okolo 22°


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nowa grzalka zaczla grzac ale przestawilem termostat i teraz jest ok. Temperatura wynosi teraz 26C. Hmm czytalem o tej metodzie dodawania wodki do akwa. Czy to naprawde jest takie skuteczne? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak go nie kamieniem to go termostatem :( chyba kupie elektroniczny kontroler temperatury , nie sa drogie ....hmmmmm

Z ta temperatura wody to nie jest tak hop siup , woda o nizszej temperaturze posiada wieksza zawartosc Co2 itd... wazne jest zeby parametry wody byly jaknajbardziej stabilne a nie w granicach temp. od 22 -28° to raczej nie tak.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura nie skacze z 22-28`C jest caly czas na poziomie 26`C moze czasem o pol stopnia w gore lub w dol :(. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edhil-jak masz 26 to nie wiem czym sie martwisz, chyba tylko tym , ze grzalki potrafia sie czasem zaciac;)

@l.bolesławski-nie widzialem w san marino tak wysokich blokow;)

Taz nie mam grzalki tylko ustawiam termostat ogrzewania pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.