Skocz do zawartości
nupel

moja solanka rozkręca się :-)

Rekomendowane odpowiedzi

kilka fotek mojego zbiornika , narazie poczatek , korale ? kiedys sie pojawią :-)

(sorry za fotki ale mistrzem nie jestem a i aparat wiekowy)

pozdrawiam

od beczki ze skała sie zaczęło ...

83674385uy2.jpg

dscn6588yb8.jpg

59312478ho6.jpg

dscn6668up2.jpg

77067988th9.jpg

dscn6330zt3.jpg


nano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybko ryby dałeś


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie a czy ta lampa nie jest zakrotka? czy mi sie wydaje


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:googleyedzieki za odzew co do szybkosci zdaje sobie sprawe ze w pewnym stopniu ryzykuje ale akwarium przyspieszylem jak tylko sie da zalewajac w 100% woda z aktywnego zbiornika podobnie z piaskiem czy skałą parametry sprawdzane salifertem w normie , oswietlenie narazie musi takie wystarczyc mam nadzieje ze bedzie lepsze co do rybek test wody rozpoczął garbik i ma sie jak najbardziej ok , pozniej stopniowo dochodziła reszta , czas pokarze oby nie pokarał:-)ze za szybko , wiodomo ze ryzyko jest przy samym zakupie ryb i niestety w wiekszosci to loteria czy ryba przezyje czy nie pomijajac fakt ze cos nie tak moze byc w akwarium

pozdrawiam

moj slizg jest szkolony gapi sie na mnie :)

dscn6705gx0.jpg


nano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nupel :

:googleyedzieki za odzew co do szybkosci zdaje sobie sprawe ze w pewnym stopniu ryzykuje ale akwarium przyspieszylem jak tylko sie da zalewajac w 100% woda z aktywnego zbiornika podobnie z piaskiem czy skałą parametry sprawdzane salifertem w normie , oswietlenie narazie musi takie wystarczyc mam nadzieje ze bedzie lepsze co do rybek test wody rozpoczął garbik i ma sie jak najbardziej ok , pozniej stopniowo dochodziła reszta , czas pokarze oby nie pokarał:-)ze za szybko , wiodomo ze ryzyko jest przy samym zakupie ryb i niestety w wiekszosci to loteria czy ryba przezyje czy nie pomijajac fakt ze cos nie tak moze byc w akwarium

pozdrawiam

moj slizg jest szkolony gapi sie na mnie :)

dscn6705gx0.jpg

one tam maja jak podejde do szyby to sie stroi zmienia kolory a no i wlasnie tanczy


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę Ci przykryć akwa albo zrobić ramkę na górne krawędzie akwarium coby Ci salarias nie wyskoczył jak mnie tydzień temu :) To był ulubieniec rodziny.

A tak poza tym to te ryby to chyba trochę za wcześnie. Ja rozumiem, że wszystko z działającego zbiornika ale jednak...

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy zakup juz pieni :-)tylko 10w

dscn6732vi0.jpg


nano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj praktycznie je wszystko od artemi po płatki konczac na glonach


nano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę ze zasilasz odpieniacz ze zrzutu? i jak tobie to rozwiązanie zdaje egzamin?


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zrzutu ale mam dodatkowy zawor do regulacji odpieniacza , sprawdza sie

dscn6738rv5.jpg


nano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ok. ja też tak mam,a jaką masz pompę powrotną? a i widzę że na wylocie z odpieniacza już nie ma zaworka? bo nie widac z tego ujecia


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema zaworka , pompa 0r3500


nano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze fajne rozwiazanie dotycz. podlaczenia odpieniacza w obiegu.

mam tylko pytanie czy tak mozna zasilic dowolny odpieniacz?

ma ktos moze jakis DIY schemat takiego rozwiazania?

Jak jest rozwiazane tworzenie babelkow skoro nie ma pomy z wirnikiem igielkowym?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pompa z wirnikiem igiełkowym,tyle ze nie musi zasilać odpieniacza w wodę,tylko miesza tą wewnątrz komory reakcyjnej

a zasilanie jest grawitacyjne lub wymuszone drugą pompą

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nupel podaj więcej danych baniaka i z kąd jesteś ?:(


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem z piekar śląskiech , jesli chodzi o sprzęt to : odpieniacz deltec apf600 , cyrkulacja 2x tunze6065 , or3500, swiatło narazie 4x54w t5 ,ok50kg zywej skały troche w sumpie ,20kg zywego piachu


nano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak te antchiasy jedzą coś i gdzie je nabyłeś?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antchiasy w erybce powiedzmy ze okazyjnie kupilem ogolnie byly brane w slabej formie jakies 10 dni temu ale mysle ze ciezka sprawa z utrzymaniem tych rybek


nano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zbiorniczek ile ma literków, wydaje mi sie czy to jest akwarium profilowane (przednia szyba wypukła) ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.